Koncepce zahraniční integrované osobní dopravy staví na důsledné decentralizaci řízení systému. Zatím účelem jsou zakládány tzv. Dopravní svazy (organizátoři IDS) různých vývojových úrovní (např. dopravní sv., tarifní sv., tarifní společenství) které jsou charakterizovány různým stupněm integrace a kooperace. Zakladateli těchto svazů jsou územní celky (země, regiony, města, obce) nebo jednotliví dopravci. Organizátor z pověření ostatních subjektů vykonává organizaci dopravy virtuálně (tzv. virtuální řízení založené na logice věci). Úspěšnost virtuálního řízení je plně závislá na dohodách mezi subjekty IDS a na jejich respektování.
Velké investice na rakouské straně budou provázet poslední rok před startem Dolnorakouské zemské výstavy.
Železnice z Kostelce u Jihlavy se ale z těchto peněz propojení do Rakouska nedočká.
Pokud se podíváme do historie, zjistíme, že v prvopočátcích byly železnice stavěny jako čistě podnikatelský záměr. Pro státní garnitury byl nový obor příliš riskantní, než aby se do tak nejistých projektů investovaly státní peníze. Podnikatelé to však vzali za správný konec a brzy se ukázala strategická důležitost železniční dopravy. To vedlo k postupnému zestátňování železnic až v soukromých rukou nezůstalo skoro nic. Podnikatelé byli tedy přinuceni poohlédnout se po jiném poli působnosti. Vhodná příležitost se naskytla na silnici a tím začal postupný úpadek významu železnic.
Při příležitosti oficiální návštěvy bavorské ministryně pro hospodářství, infrastrukturu, dopravu a technologii paní Emilie Müller v České republice se na Ministerstvu dopravy uskutečnilo pracovní jednání. Na programu byly otázky týkající se silniční dopravy, železniční dopravy, družicových navigačních systémů, výběru mýta na českých komunikacích a přeshraniční doprava. Za českou stranu jednání vedl náměstek ministra dopravy Petr Šlegr.
O tom, že Ústecký kraj je laboratoří budoucí dopravní koncepce ČR, již dnes pochybuje málokdo. Řebíček, Frac a tajemný Hodač, lidem obecným personifikovanými do momentálně politicky odpovědného hejtmana Šulce, hovoří za vše ... Jak píše středeční krajská mutace MF DNES „Schengene, máme problém! Za dva dny zmizí z hranic kontroly a přibude spojení k sousedům. Silnic by ale mohlo být více.“
Ministerstvo dopravy s uspokojením oznámilo, že Brusel schválil Operační program doprava (OP doprava), z kterého můžeme, ale nemusíme v letech 2007-2013 získat asi 150 miliard Kč (při stávajícím kursu Kč/Euro) na stavby dopravní infrastruktury, které mají urychlit rozvoj ČR. Úspěch? Jistě.
Šance na dotace z OP doprava se otevřela. Nikoliv však pro odlehlejší venkovské regiony, jejichž komunikace zřejmě mají být ponechány k vyježdění.
Brusel, Praha – Evropská komise v pondělí 10. prosince 2007 definitivně schválila Operační program Doprava (OPD). Následující den v úterý problěhlo v Praze za účasti zástupců EK slavnostní podepsání programu a jeho předání zástupcům Ministerstva dopravy. Schválením OPD ze strany EK byl úspěšně završen více jak dvouletý proces přípravy programu.
Čtenářům tohoto webu je poměrně známá situace v Ústeckém kraji. To je ovšem jen špička ledovce, ve skutečnosti se jedná o celorepublikovou záležitost. Téměř po celé republice se budují kontroverzní silniční stavby obcházející zákony. Díky těmto stavbám může Česká republika přijít o miliardy eur na dotacích, které bychom mohli získat od Evropské Unie. MD však tyto stavby míní postavit i za cenu, že je celé budou muset zaplatit daňoví poplatníci.
Současná situace okolo veřejné dopravy na severu Čech se nadále přiostřuje. Členové občasného sdružení SHO poslali dopis generálnímu řediteli ČD s návrhem žádosti o odvolání náměstka ČD Jiřího Koláře pro neplnění manažerské úlohy ve své funkci.
24.11.2007 oslovil prostřednictvím komerční přílohy deníků občany Ústeckého kraje krajský radní Milan Franc se svým zamyšlením k veřejné dopravě, podle kterého Ústecký kraj zvládá roli koordinátora a garanta veřejné dopravy. Za prostředky daňových poplatníků se radní, odpovědný za resort dopravy, dopustil celé řady demagogií a napadl telnického starostu, který je v čele iniciativy starostů za zachování osobní dopravy na železniční trati Děčín – Oldřichov u Duchova.
Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.