Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  4. srpna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
854 z jiné perspektivy
854 030-4 EDITA před odjezdem z Chomutova do Prahy.15.12.2007
zobrazení: 1868
známka: 2.09


Poslední komentáře

 • Kami adalah Agen BandarQ Online paling menjanjikan dengan winrate terbesar saat ini. Mainkan permain . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Di Depocasino. Keuntungan tersebut adalah berupa layanan transaksi yang cepat dan customer slot serv . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Excellent topic and exceptionally useful details. Thank you for the wonderful share. You have given . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Thanks for the Fantastic effort you have made in composing this wonderful post. I am hoping I'll see . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Thanks for the Fantastic effort you have made in composing this wonderful post. I am hoping I'll see . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Tiền sảnh hành lang giữa thiết kế thông thoáng từ trư& . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Hi Gentleman Great article post, I really interesting the way you highlighted some important points. . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • progre sshomeloans.com.au (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 411 nalezených)

  Tratě

  Železniční trať mezi Loktem a Horním Slavkovem se možná dočká obnovy

  Vydáno dne 31. 05. 2008 (5227 přečtení)
  Loket - Horní Slavkov z.Už více než deset let nefunguje železniční trať z Lokte do Horního Slavkova a teď to vypadá, že by se mohla znovu zprovoznit. Správa železniční dopravní cesty si nechala vypracovat průzkum, ze kterého vyplývá, že náklady na obnovu by se mohly vyšplhat až na 150 milionů korun.¨

  Články

  „Rušené“ ústecké tratě lemrouším pohledem

  Vydáno dne 30. 05. 2008 (2648 přečtení)
  Křižování v Třebivlicích na trati 113Za několik posledních staletí se zvyklo říkat vážné a nebezpečné věci pod pseudonymy s skrytím autora a to nejen v literatuře. Používám pseudonymu Lemrouch přesně k tomuto účelu a nyní zde chci napsat okolnosti, které bych vážně nemohl napsat nikdy, protože bych musel prozradit i důkazy a zdroje, což nemohu, protože jsou důvěrné. Tedy vše co v následujícím článku dozvíte berte v pudu sebezáchovy jen žertem a veškeré kritiky, že se schovávám a že na to nemám důkazy, pochopím, ale obejdu mlčením. Věřte si čemu chcete, stejně Vám nic jiného nezbyde :-) Až mne budou mučit, vše co jsem napsal, odvolám.

  Články

  V dubnu jelo přes 90 % vlaků včas, což je více než loni

  Vydáno dne 28. 05. 2008 (3619 přečtení)
  Zpoždění vlakůVlaky Českých drah dodržely v měsíci dubnu jízdní řád na 90,6 %, a to navzdory intenzívní stavební činnosti Správy železniční dopravní cesty. Stavebních výluk bylo letos dokonce o 800 víc než loni, přesto dojelo větší množství spojů načas. Spolehlivost vlaků v České republice je tak srovnatelná s ostatními zahraničními železnicemi.

  | tisková zpráva ČD a.s. |
  | Počet komentářů: 27 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Články

  Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží

  Vydáno dne 28. 05. 2008 (2043 přečtení)
  Rychlé vlakové spojení na krakovské letištěPřed mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2012 konaného v Polsku a na Ukrajině dostane Krakov a Małopolský kraj evropské dotace výši 200 miliónů eur. Část těchto peněz bude přiděleno na výstavbu nové železniční stanice.

  Články

  České dráhy budou informovat o výlukách emailem

  Vydáno dne 27. 05. 2008 (1646 přečtení)
  České dráhy - logoCestující, kteří často jezdí vlakem, se od čtvrtka snadněji dozvědí o železničních uzavírkách. České dráhy a Správa železniční dopravní cesty budou informovat o traťových výlukách emailem. Vyplývá to z dnešního sdělení ČD. Emaily bude dostávat zdarma každý, kdo si je objedná. Výluky kvůli stavebním pracím jsou podle vedení Českých drah nejčastější příčinou zpoždění, cestující přitom o nich často nevědí.

  Články

  Dráhy vypíšou tendr na vlakové soupravy pro budějovické rychlíky

  Vydáno dne 27. 05. 2008 (1466 přečtení)
  Desira DB produktu Erzgebirgsbahn jezdí i po trati 137České dráhy chtějí na novou linku Praha - Příbram - České Budějovice nasadit nové motorové vlakové jednotky; v nejbližších dnech na jejich dodání vypíší výběrové řízení. Řekl to Petr Šťáhlavský z tiskového oddělení drah. Nové vozy chtějí dráhy mít nejpozději v listopadu, aby je mohly v prosinci se začátkem nového jízdního řádu nasadit do provozu.

  Články

  Dráhy jednají o zavedení rychlíku do Budějovic přes Příbram

  Vydáno dne 18. 05. 2008 (2149 přečtení)
  Rychlík ČDČeské dráhy zřejmě v blízké době zavedou nové rychlíkové spojení z Prahy do Českých Budějovic přes Příbram. Jak na dotaz ČTK řekl zástupce drah Petr Šťáhlavský, podnik nyní jedná s ministerstvem dopravy o rozšíření objednávky rychlíků právě o tento spoj. Cestující by tak získali alternativu k vlakům, které jezdí do Budějovic přes Tábor.

  Tratě

  Podivný vlak

  Vydáno dne 18. 05. 2008 (3075 přečtení)
  V sobotu 17. května 2008 projel koleje zejména Ústeckého kraje opravdu zvláštní vlak. Jednalo se o vlak pro uzavřenou společnost, dopravcem byl Railtrans. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby …

  Tratě

  Doupovská dráha v roce dva

  Vydáno dne 15. 05. 2008 (3570 přečtení)
  Motorová jednotka 854+954 na Studentském vlaku v KadaniPočátkem března 2008 vyjely na trať Doupovské dráhy tak zvané Studentské vlaky. Jejich provoz je objednatelem velmi pečlivě monitorován, aby vyhodnocení zájmu sloužilo jako podklad pro další vývoj provozu na trati. Teorie je totiž často něco jiného, jak život sám, a teprve v praxi se ve vší šíři ukáže, zda-li jsou předpoklady správné.

  Články

  Umělé vlaky jezdí v České republice i letos

  Vydáno dne 15. 05. 2008 (3479 přečtení)
  Logo IdosJiž v minulém roce jsme naše čtenáře informovali o skutečnosti, že se v elektronickém jízdním řádu IDOS objevila nová kategorie vlaků - tzv. „Umělý vlak“, který má za následek mystifikaci a nepravdivé informování cestujících. Je smutné, že se umělé vlaky objevily v IDOSu znovu i letos.

  Železnice

  Vlaky Student Agency v ČR možná nevyjedou, ale přesunou se na Slovensko

  Vydáno dne 12. 05. 2008 (2246 přečtení)
  První vizualizace vlaku Student AgencySlibované nejluxusnější vlaky v Evropě Českou republiku brázdit zřejmě nebudou. Student Agency (SA) svůj projekt vlaků HighJet raději přesune na Slovensko. Důvodem je chystaná vládní podpora Českých drah ve výši 12 miliard korun. Pokud ji ve středu schválí rozpočtový výbor sněmovny, SA investice přesměruje na Slovensko.

  | Novinky - Tomáš Holý |
  | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Články

  Nový Zéland opět zestátňuje železnici a trajekty

  Vydáno dne 08. 05. 2008 (1761 přečtení)
  V řadě evropských zemí včetně České republiky se léta vedou spory o privatizaci drah. Novozélanďané s ní udělali velmi „bolestnou zkušenost" (ministr financí Cullen), proto kupují dráhy zpět. Včetně sítě trajektů. Oznámila to tento týden vláda ve Wellingtonu, jež za zpětný odkup železnice a trajektů zaplatí 665 milionů australských dolarů (336 milionů eur).

  Tratě

  Jak KPL opouští kamenickošenovskou lokálku

  Vydáno dne 30. 04. 2008 (4829 přečtení)
  Tabulka s KřížemSpoušť jako po druhé světové válce nebo po vyrabování partou výrostků a škody způsobené jak po řádění vandalů, tak lze popsat situaci v železničním muzeu ve stanici Kamenický Šenov.

  Články

  Albánskou železnici bude možná spravovat Inekon

  Vydáno dne 25. 04. 2008 (1685 přečtení)
  Vlak HSH, železnice AlbánieČeské firmy mají šanci získat zakázku, jaká tu ještě nebyla: Pokud se podaří pražské společnosti Inekon dotáhnout do konce jednání s albánskou vládou, dostane nejméně na třicet let do správy železnici v celé Albánii. Na starost tak bude mít rekonstrukci albánských tratí i vlaků, výstavbu moderního železničního koridoru z Černé Hory do Řecka, a dokonce i celá osobní doprava by byla plně v české režii.

  | Hospodářské noviny |
  | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Články

  ČD zlepší spolupráci s kraji, vyčíslí náklady a ztráty tratí

  Vydáno dne 21. 04. 2008 (1415 přečtení)
  Příměstská jednotka CityElefant, Foto Miroslav VykaČeské dráhy prý zlepší spolupráci se všemi kraji, kterým chtějí přesně sdělovat náklady a ztrátovost jednotlivých tratí. Na jednání Rady Asociace krajů ČR (AK) v Čeladné to hejtmanům přislíbil generální ředitel ČD Petr Žaluda. Hejtmani naopak přislíbili dopravci, že mu pomohou získat evropské peníze na obnovu vlakových souprav. Letos kraje zaplatí za služby ČD 4,7 miliardy korun.

  | financninoviny.cz |
  | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt