Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  9. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Karosa B732
V Ostravě dnes nenajdete jedinou
zobrazení: 1226
známka: 1.67


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 165 nalezených)

Články

Miliardář Bakala chce vstoupit na české železnice

Vydáno dne 11. 06. 2008 (3083 přečtení)
OKD DopravaUhlobaron Zdeněk Bakala se chystá v České republice vybudovat velkého železničního dopravce. Pomoci mu k tomu má další emise akcií jedné z jeho investičních společností.

| iHNed.cz - Miroslav Cvrček |
| Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Dráhy Orlických hor na zkušené u Bayerische Oberlandbahn

Vydáno dne 06. 06. 2008 (3496 přečtení)
jednotky IntegrálDíky dlouhodobým vztahům společnosti Dopravní projektování Ostrava s.r.o. s Bayerische Oberlandbahn (BOB) a Bayerischen Eisenbahngesellschaft (BEG) jsem měl možnost navštívit tento dopravní systém v blízkosti Mnichova a s vedením BEG pohovořit o celkové železniční dopravní strategii státu Bavorsko. Tato cesta byla velmi zajímavá a inspirativní a na reálných případech ukázala jak mohou fungovat regionální dráhy (byť v okolí velkého města) a rovněž potvrdila, že řada předpokladů, ze kterých Dráhy Orlických hor vychází, je zcela reálná a oprávněná. S některými zajímavými body a postřehy si vás dovolím seznámit.

| Ing. Petr Tejkl |
| Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Boj o likvidaci Ústeckých lokálek nabral obrátky

Vydáno dne 05. 06. 2008 (2258 přečtení)
Doupovská Dráha se stále průbežně opravujeMarný boj ústeckých pohlavárů o zrušení tamních lokálek je donutil k zoufalému kroku. Donutili „traťováky“ pod hrozbou personálních čistek k zvláštnímu činu. Po ústeckých lokálkách se rozjel měřící měřící vůz, jehož jediným cílem je vydat dobrozdání o špatném technickém stavu tratí. Díky tomu SŽCD provoz tratí postupně zastavuje.

Články

„Rušené“ ústecké tratě lemrouším pohledem

Vydáno dne 30. 05. 2008 (2639 přečtení)
Křižování v Třebivlicích na trati 113Za několik posledních staletí se zvyklo říkat vážné a nebezpečné věci pod pseudonymy s skrytím autora a to nejen v literatuře. Používám pseudonymu Lemrouch přesně k tomuto účelu a nyní zde chci napsat okolnosti, které bych vážně nemohl napsat nikdy, protože bych musel prozradit i důkazy a zdroje, což nemohu, protože jsou důvěrné. Tedy vše co v následujícím článku dozvíte berte v pudu sebezáchovy jen žertem a veškeré kritiky, že se schovávám a že na to nemám důkazy, pochopím, ale obejdu mlčením. Věřte si čemu chcete, stejně Vám nic jiného nezbyde :-) Až mne budou mučit, vše co jsem napsal, odvolám.

Články

V dubnu jelo přes 90 % vlaků včas, což je více než loni

Vydáno dne 28. 05. 2008 (3605 přečtení)
Zpoždění vlakůVlaky Českých drah dodržely v měsíci dubnu jízdní řád na 90,6 %, a to navzdory intenzívní stavební činnosti Správy železniční dopravní cesty. Stavebních výluk bylo letos dokonce o 800 víc než loni, přesto dojelo větší množství spojů načas. Spolehlivost vlaků v České republice je tak srovnatelná s ostatními zahraničními železnicemi.

| tisková zpráva ČD a.s. |
| Počet komentářů: 27 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží

Vydáno dne 28. 05. 2008 (2022 přečtení)
Rychlé vlakové spojení na krakovské letištěPřed mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2012 konaného v Polsku a na Ukrajině dostane Krakov a Małopolský kraj evropské dotace výši 200 miliónů eur. Část těchto peněz bude přiděleno na výstavbu nové železniční stanice.

Články

České dráhy budou informovat o výlukách emailem

Vydáno dne 27. 05. 2008 (1633 přečtení)
České dráhy - logoCestující, kteří často jezdí vlakem, se od čtvrtka snadněji dozvědí o železničních uzavírkách. České dráhy a Správa železniční dopravní cesty budou informovat o traťových výlukách emailem. Vyplývá to z dnešního sdělení ČD. Emaily bude dostávat zdarma každý, kdo si je objedná. Výluky kvůli stavebním pracím jsou podle vedení Českých drah nejčastější příčinou zpoždění, cestující přitom o nich často nevědí.

Články

Dráhy vypíšou tendr na vlakové soupravy pro budějovické rychlíky

Vydáno dne 27. 05. 2008 (1457 přečtení)
Desira DB produktu Erzgebirgsbahn jezdí i po trati 137České dráhy chtějí na novou linku Praha - Příbram - České Budějovice nasadit nové motorové vlakové jednotky; v nejbližších dnech na jejich dodání vypíší výběrové řízení. Řekl to Petr Šťáhlavský z tiskového oddělení drah. Nové vozy chtějí dráhy mít nejpozději v listopadu, aby je mohly v prosinci se začátkem nového jízdního řádu nasadit do provozu.

Články

Dráhy jednají o zavedení rychlíku do Budějovic přes Příbram

Vydáno dne 18. 05. 2008 (2134 přečtení)
Rychlík ČDČeské dráhy zřejmě v blízké době zavedou nové rychlíkové spojení z Prahy do Českých Budějovic přes Příbram. Jak na dotaz ČTK řekl zástupce drah Petr Šťáhlavský, podnik nyní jedná s ministerstvem dopravy o rozšíření objednávky rychlíků právě o tento spoj. Cestující by tak získali alternativu k vlakům, které jezdí do Budějovic přes Tábor.

Články

Umělé vlaky jezdí v České republice i letos

Vydáno dne 15. 05. 2008 (3463 přečtení)
Logo IdosJiž v minulém roce jsme naše čtenáře informovali o skutečnosti, že se v elektronickém jízdním řádu IDOS objevila nová kategorie vlaků - tzv. „Umělý vlak“, který má za následek mystifikaci a nepravdivé informování cestujících. Je smutné, že se umělé vlaky objevily v IDOSu znovu i letos.

Články

Nový Zéland opět zestátňuje železnici a trajekty

Vydáno dne 08. 05. 2008 (1754 přečtení)
V řadě evropských zemí včetně České republiky se léta vedou spory o privatizaci drah. Novozélanďané s ní udělali velmi „bolestnou zkušenost" (ministr financí Cullen), proto kupují dráhy zpět. Včetně sítě trajektů. Oznámila to tento týden vláda ve Wellingtonu, jež za zpětný odkup železnice a trajektů zaplatí 665 milionů australských dolarů (336 milionů eur).

Články

Albánskou železnici bude možná spravovat Inekon

Vydáno dne 25. 04. 2008 (1669 přečtení)
Vlak HSH, železnice AlbánieČeské firmy mají šanci získat zakázku, jaká tu ještě nebyla: Pokud se podaří pražské společnosti Inekon dotáhnout do konce jednání s albánskou vládou, dostane nejméně na třicet let do správy železnici v celé Albánii. Na starost tak bude mít rekonstrukci albánských tratí i vlaků, výstavbu moderního železničního koridoru z Černé Hory do Řecka, a dokonce i celá osobní doprava by byla plně v české režii.

| Hospodářské noviny |
| Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

ČD zlepší spolupráci s kraji, vyčíslí náklady a ztráty tratí

Vydáno dne 21. 04. 2008 (1407 přečtení)
Příměstská jednotka CityElefant, Foto Miroslav VykaČeské dráhy prý zlepší spolupráci se všemi kraji, kterým chtějí přesně sdělovat náklady a ztrátovost jednotlivých tratí. Na jednání Rady Asociace krajů ČR (AK) v Čeladné to hejtmanům přislíbil generální ředitel ČD Petr Žaluda. Hejtmani naopak přislíbili dopravci, že mu pomohou získat evropské peníze na obnovu vlakových souprav. Letos kraje zaplatí za služby ČD 4,7 miliardy korun.

| financninoviny.cz |
| Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Proč Buffetta lákají železnice? Obrovská perspektiva.

Vydáno dne 22. 03. 2008 (2058 přečtení)
Warren BuffettWarren Buffett věří v zářivou budoucnost železnicObrovským ternem se mohou stát investice Warrena Buffetta do železniční společnosti Burlington Northern Santa Fe, kde vlastní již 18procentní podíl. Odborníci se podle internetového zpravodajství shodují, že moderní technologie a úspory paliva dělají ze železnic skvělé odvětví pro 21. století.

Články

Sněmovna podpořila rovný přístup dopravců na železnici

Vydáno dne 20. 03. 2008 (1405 přečtení)
Poslanecká sněmovna včera v závěrečném čtení podpořila novelu, která má napomoci dokončit transformaci Českých drah. Drážní cesty přejdou na Správu železniční dopravní cesty (SŽDC). Zájemci o provoz vlakových spojů tak získají nového partnera pro jednání a předejde se podezření z monopolního chování ČD.

Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt