Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  7. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Litvínov
Souprava T3
zobrazení: 1522
známka: 2.50


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 262 nalezených)

Články

Plzeňská karta - hop a nebo trop?

Vydáno dne 06. 01. 2006 (3481 přečtení)
peněženka studenta SPŠD Uplynul rok 2005, tedy první rok provozu Plzeňské karty v plzeňské MHD. Rád bych se poohlédl o rok zpět a podíval se, jaká jsme měli očekávání a jak to nakonec dopadlo. V líbivých propagačních letácích, které dostal do schránky asi každý plzeňský obyvatel, stála např. tato hesla: …JEZDĚTE POHODLNĚ S PLZEŇSKOU KARTOU; PŘESTUPUJME! NECHME SE SVÉST…; K VAŠIM SLUŽBÁM. Také se zde objevily různé teze. Podívejme se, jak se některé z těchto tezí (ne)vyplnily .

Články

Liberec - Blízká budoucnost vozového parku autobusů

Vydáno dne 05. 01. 2006 (2480 přečtení)
SOR BN12 Během následujících 3 let (včetně tohoto roku), DPML pořídí celkem 18 autobusů, tedy 6 vozů ročně. Dále je již jisté, že žádné vysokopodlažní vozy již DPML pořizovat nebude.

Články

Pohlednice z Banské Bystrice

Vydáno dne 04. 01. 2006 (3952 přečtení)

Absurdní stav městské dopravy v Banské Bystrici pokračuje, zatím se zdá, že řešení je v nedohlednu. Pro některé dopravní fandy možná dobrodružstí, pro obyvatele města čistá tragedie. Odpovědní politici mlčí, občas se na veřejnost dostanou tak neuvěřitelné informace, že člověk neví kdy se jedná o naprosto neuvěřitelný fakt a nebo jen zlou pomluvu. Kromě obyvatel města, kteří jsou nyní v podstatě rukojmími politické blbosti, trpí trolejbusy. Ve chvíli, kdy se městská doprava prakticky zhroutila, je trolejbusový problém prakticky okrajový. Doufejme, že současný stav bude dostatečným poučením nejen pro banskobystrické politiky, ale i pro jejich voliče.

Dnes se cestujíci mohli v MHD svézt i takovým "unikátem"
Karosa LC735 ZC-982AH soukromé autodopravy z BB v službách SAD ZV na linkách MHD v BB
Foto © LUK, 4.1.2006

V pondělí proběhne poděkování panu primátorovi za jeho služby městu.
Pozvánka je zde


Články

Banská Bystrica - dva dny po té ...

Vydáno dne 04. 01. 2006 (4807 přečtení)

Cestujúci versus B741 Tak a je to tady. Banská Bystrica se konečně dočkala zrušení trolejbusů, o kterém se zprvu tak nenápadně, později poměrně hlasitě mluvilo. V současné době se dá situace charakterizovat jediným způsobem – chaos. Popravdě ani jedna ze zúčastněných stran (město – dopravce BB DS – dopravce SAD ZV – nezávislí dopraváci) není bez viny.


Monitoring médií

V Bystrici skolabovala doprava

Vydáno dne 03. 01. 2006 (3850 přečtení)
Konec trolejbusůBANSKÁ BYSTRICA - V Banskej Bystrici, kde sa sporia starý a nový dopravca, včera jazdili autobusy tak, ako cez víkend, čiže jeden, najviac dva spoje za hodinu. Niektoré sa po niekoľkých zastávkach zaplnili a na ostatných už ani nestáli. Ľudia sa nemohli dostať do práce, volali si taxíky, ostatní bezradne postávali na zastávkach.

| http://www.sme.sk/c/2531141/V-Bystrici-skolabovala-doprava.h |
| Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Popis provozů

Tábor

Vydáno dne 02. 01. 2006 (3384 přečtení)

Souměstí Tábor - Sezimovo Ústí - Planá nad Lužnicí, ve kterém dnes žije přibližně 50 000 obyvatel, je nazýváno také jako Táborská aglomerace. Nachází se v severní části jižních Čech, asi 60 kilometrů od Českých Budějovic, v místech, kde kopcovitá krajina Středočeské pahorkatiny zvolna přechází do ploché Třeboňské pánve.


Popis provozů

Tachov

Vydáno dne 02. 01. 2006 (4010 přečtení)

Tachov patří k nejstarším sídelním celkům západních Čech. Středověkému městu předcházelo významné slovanské hradisko, které leželo na důležité tzv. Norimberské stezce, spojující Čechy s obchodními centry Bavorska. První zmínky o Tachově pochází ze začátku 12. století, koncem 13. století je již královským městem obehnaným hradbami, které se v nezanedbatelné délce dochovaly dodnes. Velmi známou je též bitva u Tachova z dob Husitských válek, kdy v letech 1421-1431 se město stalo několikrát bitevním polem. Pak následovala různá léta vzestupů a pádů města, dokonce zde najdeme i velmi známá jména z naší historie, jako například rod Windischgrätzů, kdy dosáhlo město jednoho z největších vrcholů. Tachov také velmi těžce zasáhl osud spojený s duhou světovou válkou. Bombardování, při němž byla zničena značná část města a zejména jeho kvalitní zástavba a v neposlední řadě výměna obyvatelstva. Ta veškerá pohnutá historie se velmi výrazně zapsala do tváře i současného města a jeho obyvatel. Tachov je vskutku městem mnoha tváří. Na jednu stranu velmi překrásným, na stranu druhou ošklivým. Také je městem velice vyspělým a pokrokovým, ovšem někdy zase jak v minulém století. Tachov je městem, které se člověk musí naučit mít rád. Pokud se mu to podaří, tak si jej zamiluje na celý život.


Články

Banská Bystrica - petice za trolejbusy

Vydáno dne 01. 01. 2006 (3446 přečtení)
Chcete aby trolejbusy v Banské Bystrici stále jezdily? Rádi byste pro to něco udělali? Pokud je Vaše odpověď na obě otázky ANO, tak prosím připojte svůj podpis pod petici Spoločne zachráňme trolejbusy v Banskej Bystrici!.
Petici si prosím stahněte zde.
Petice musí být vytištěna oboustranně, tedy tak, aby text petice byl neoddělitelně na jednom papíře s podpisovým formulářem. Podepsané petiční archy zašlete prosím na adresu organizátora petice. Děkujeme.

Monitoring médií

V Banskej Bystrici prestanú jazdiť trolejbusy

Vydáno dne 30. 12. 2005 (4830 přečtení)

SAD Zvolen, ktorá by mala od januára zabezpečovať mestskú dopravu, chce používať iba autobusy. Trolejbusy považuje za neperspektívne.


| Datum: 29.12.2005 Autor: (hn/Mária Tolnayová) Zdroj: Hospodá |
| Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Monitoring médií

Banskobystrická SAD chce, aby poslanci zmenili názor

Vydáno dne 30. 12. 2005 (4664 přečtení)

BANSKÁ BYSTRICA - Banskobystrická dopravná spoločnosť, ktorá prehrala súťaž na prevádzkovateľa mestskej hromadnej dopravy v Banskej Bystrici s SAD Zvolen, tvrdí, že rozhodnutie poslancov a primátora Jána Králika o zmene prepravcu je neekonomické a bude znamenať stratu najmä pre občanov.


| http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2527372 |
| Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Vyhlásenie SAD BBDS a.s. k prevádzkovaniu MHD v Banskej Bystrici

Vydáno dne 29. 12. 2005 (5717 přečtení)
Konec trolejbusůPoslanci Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici na zasadnutí dňa 13. decembra 2005 rozhodovali o výbere prevádzkovateľa mestskej hromadnej dopravy od roku 2006 na základe ponúk dvoch dopravných spoločností v zmysle podmienok verejnej obchodnej súťaže vyhlásenej mestom. Konštatujeme, že predložené ponuky boli neporovnateľné, a tým bolo znemožnené aj ich relevantné vyhodnotenie. Výsledkom rokovania je uznesenie, ktoré odporúča primátorovi mesta uzatvoriť zmluvu na výkon mestskej hromadnej dopravy s dopravcom SAD Zvolen, ktorý v ponuke neuvažuje s prevádzkovaním trolejbusovej dopravy v meste.

Články

Prečo má byť nový prevádzkovateľ MHD v Banskej Bystrici?

Vydáno dne 27. 12. 2005 (5296 přečtení)

Na jar 2005 mestské zastupiteľstvo zaviazalo primátora mesta Banská Bystrica na doriešenie problémov týkajúcich sa MHD vzhľadom na finančné požiadavky súčasného dopravcu SAD BBDS, a.s., čo vyústilo do vyhlásenia verejnej obchodnej súťaže dňa 28.9.2005.

Do tejto súťaže sa prihlásili dve spoločnosti:

  • SAD BBDS, a.s., - súčasný prevádzkovateľ MHD BB
  • Slovenská autobusová doprava Zvolen, a. s. (ďalej len „SAD Zvolen“), ktorá prevádzkuje MHD v mestách Zvolen a Žiar nad Hronom.

Po posúdení jednotlivých ponúk a vzájomnom prerokovaní s dopravcami odporučila dopravná komisia dňa 15.11.2005 prednostne rokovať so spoločnosťou SAD Zvolen, nakoľko jej ponuku posúdili poslanci MZ pre občanov mesta ako aj samotné mesto Banská Bystrica ako výhodnejšiu z viacerých hľadísk (uvedené nižšie).


Popis provozů

Helsinki

Vydáno dne 26. 12. 2005 (3775 přečtení)

Severské země jsou nám často dávány za vzor - s jejich prosperitou, vzdělaností, ale i ekologickým myšlením.


Články

Informatívna správa o výbere dopravcov na prevádzkovanie MHD v Banskej Bystrici

Vydáno dne 21. 12. 2005 (6409 přečtení)

Ing. Miroslav Muroň - ospravedlnil sa za postupné dodávanie podkladov k tomuto bodu. Bolo to z viacerých dôvodov. V prvom rade po rozhodnutí výberovej komisie bola súťaž ukončená s tým,že bolo odporučené rokovať s jednotlivými záujemcami osobitne. Na týchto rokovaniach boli uchádzačmi poskytnuté ďalšie návrhy na riešenie dopravy s tým, že sme ich požiadali, aby tieto návrhy dali písomne. Písomne sme obdržali do času rozdávania materiálov ponuku od BBDS. SAD Zvolen dodali ponuku v priebehu tohto týždňa. To porovnanie taríf bolo spracované len vtedy, keď už materiály boli expedované. Tiež vyjadrenia odborníkov boli dané po termíne. Preto ste materiál dostali dnes. Jednotliví prepravcovia požiadali o vystúpenie na MsZ, preto Vás žiadam, aby ste hlasovali o umožnení vystúpiť zástupcom SAD a.s., BBDS B.Bystrica a SAD a. s. Zvolen.


Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt