Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  26. dubna 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Vsacan
Vsacan měl na příjedzdu do Chomutova zpoždění 5 minut. V čele soupravy jede 363 131.
zobrazení: 1275
známka: 1.83


Poslední komentáře

 • adidas nmd r1 louboutin lebr on shoes adidas yeezy kobe 9 hermes birkin goyard handbags cheap . . . (Karlovy Vary - nová lanovka? Lákavý plán)
 • adidas nmd r1 louboutin lebr on shoes adidas yeezy kobe 9 hermes birkin goyard handbags cheap . . . (Další novinky z Kolínské řepařské drážky)
 • adidas nmd r1 louboutin lebr on shoes adidas yeezy kobe 9 hermes birkin goyard handbags cheap . . . (Motorové vozy 830 v Děčíně)
 • adidas nmd r1 louboutin lebr on shoes adidas yeezy kobe 9 hermes birkin goyard handbags cheap . . . (Další nová Regionova vyrazila na trať z Uničova do Šumperka)
 • adidas nmd r1 louboutin lebr on shoes adidas yeezy kobe 9 hermes birkin goyard handbags cheap . . . (Plzeň uvažuje, že zdraží jízdné)
 • adidas nmd r1 louboutin lebr on shoes adidas yeezy kobe 9 hermes birkin goyard handbags cheap . . . (Venezuela, Mérida)
 • adidas nmd r1 louboutin lebr on shoes adidas yeezy kobe 9 hermes birkin goyard handbags cheap . . . (Design vozového parku MHD)
 • adidas nmd r1 louboutin lebr on shoes adidas yeezy kobe 9 hermes birkin goyard handbags cheap . . . (JAR: Durban bude mít tramvaj)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 262 nalezených)

  Články

  Bulharsko, Sofia

  Vydáno dne 12. 02. 2006 (3613 přečtení)
  Sofia, tramvajeFirma Inekon Group, byla vybrána na dodávku 18 nových tramvají do hlavního města Bulharska, Sofie. Kontrakt ve výši 13,6 mil € na dodávku tramvají je jen částí z celkové půjčky 35 milionů €, kterou Sofia obdržela na rozvoj dopravní infrastruktury od EBRD.


  Články

  Rumunsko, Brašov

  Vydáno dne 11. 02. 2006 (5167 přečtení)
  Brašov, tramvaje v depu ...V Rumunském Brašově s cca 350 000 obyvateli, bude k poslednímu únorovému dni ukončen provoz elektrické městské dopravy, kterou zde zatím zajišťují tramvaje a trolejbusy. V rámci modernizace dopravy a programu na obnovu vozového parku město získalo dotace EU na obnovu vozového parku autobusy splňujícími limity splňující přísné ekologické normy EURO III.

  Články

  Praha - zkoušky Poršetry

  Vydáno dne 10. 02. 2006

  Praha 14T - 1Při zítřejší sobotní výluce Palmovka - Ohrada od 9 do 14 hod. budou probíhat zkoušky vykolejení a nakolejení Poršetry14T. Celá akce se má uskutečnit někde poblíž křižovatky „Ohrada“ a má začít hned po 9. hodině ranní.

  Články

  Nechcete koupit trolejbus?? :-)

  Vydáno dne 10. 02. 2006

  VolvoNa webové stránce s inzeráty jsem našel jeden docela zajímavý. Inzerent Prodává trolejbus Volvo B587, rok výroby 1972 po opravě v roce 2002. K mání je 8 kusů a jsou vozy jsou celohliníkové. Cena 11.500 euro.
  Životnost az 1.3 mil. Km, cena celohlinikové karoserie i jen jako šrotu je cca 5.000 €


  Jméno:Zeman

  e-mail: infoczechmat.cz

  Telefon: 608-244-780


  Lokalita: Zahraničí


  odkaz na inzerát

  Osobně bych chtěl vidět jak si kvůli tomu někdo v ČR schvaluje za těžký prachy typ.


  | Autor: Štěpán Esterle |
  | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj: http://auto.bazos.cz/inzerat/104479/prodam-autobusy-i-jednot |
  Monitoring médií

  Plzeňská Škoda předala americké firmě licenci na tramvaje

  Vydáno dne 10. 02. 2006

  Vektra Plzeňská Škoda Transportation, výrobce tramvají, elektrických lokomotiv a vozů metra, předala americké firmě Oregon Iron Works (OIW) licenci a know-how na výrobu nízkopodlažních tramvají. Dlouhé škodovácké tramvaje pro 300 cestujících, podobné těm, které nyní nakupuje Praha, by se tak měly objevit v USA. Americký strojírenský podnik by vyráběl skříně a mechanické části. Elektrovýzbroj, hlavně trakční motory, by přicházely z Plzně. Tramvaje podle škodováckého know-how se budou vyrábět v Portlandu; obě firmy nyní osloví americká města.

  |Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Aktuálně.cz|
  Monitoring médií

  Česká Lípa - optimalizaci šetří kontrolní výbor

  Vydáno dne 09. 02. 2006 (3254 přečtení)

  O zavedení optimalizace se hovoří již od září roku 2004

  Česká Lípa - Postupem odboru dopravy městského úřadu při řešení optimalizace městské dopravy se nyní zabývá kontrolní výbor. Na něj se totiž obrátila firma Vett, která městskou dopravu provozuje, se žádostí o prověření postupů odboru dopravy.


  | Eva Vlastníková, Českolipský deník |
  | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Články

  Vykolejení brněnské tramvaje K2

  Vydáno dne 08. 02. 2006 (2040 přečtení)
  Vykolejení brněnské tramvaje K2K vykolejení tramvaje linky č. 2 v Brně došlo včera v 19.09 hodin v ulici Nové sady. Tramvaj vykolejila v oblouku při jízdě od Hlavního nádraží do smyčky Nové sady.

  Monitoring médií

  Dopravu čeká malá revoluce

  Vydáno dne 07. 02. 2006 (1996 přečtení)
  Pardubice - V Hradci Králové nový odbavovací systém městské hromadné dopravy začal fungovat na Nový rok a už tento týden tam budou předávat jubilejní zákaznickou kartu s číslem 50 000. V Pardubicích se podobného komfortu lidé dočkají nejdříve začátkem léta.

  | Mladá fronta DNES - Pardubický kraj |
  | Počet komentářů: 23 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Monitoring médií

  Z Plzeňské karty bude peněženka

  Vydáno dne 31. 01. 2006

  Plzeňská kartaPlzeňská karta se už stala elektronickou peněženkou. Získala totiž od České národní banky licenci na městskou platební kartu, takže může sloužit i k nákupu zboží a služeb.

  |Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  | Zdroj - autor článku: Plzeňský deník|
  Články

  Tramvaj 14T již vozí cestující po Praze

  Vydáno dne 28. 01. 2006 (4256 přečtení)
  14T na lince 3 Praha: 28.1.2006 je datem prvního výjezdu nízkopodlažní tramvaje typu 14T z produkce Škody Transportation s cestujícími. Po dlouhém očekávání vyrazil vůz 9111 na 6. pořadí linky 3 (Lehovec – Sídliště Modřany). Tramvaj díky svému designu vzbuzuje v ulicích slušný rozruch a dělá tak dopravnímu podniku dobrou reklamu.

  Články

  Plzeň - v tramvajích je zima

  Vydáno dne 28. 01. 2006 (1602 přečtení)

  Jeden cestující - 6 dveří otevřeno ... Rekordní lednové mrazy letošního roku ukazují své nepěkné zoubky. Všichni se třeseme zimou, avšak často i tam, kde bychom se třást nemuseli. Jedním z těchto míst, kde je zima až neuvěřitelná, jsou prostředky plzeňské městské dopravy.


  Vozový park

  Plzeňská MHD v roce 2005 – autobusy

  Vydáno dne 23. 01. 2006 (2828 přečtení)
  Spolu s Josefem Kulaviakem bychom vám tímto článkem rádi přiblížili, jak to bylo s autobusovou MHD v Plzni roku 2005. V roce 2005 se opět modernizovaly karosy řad B731 a B732 též přibylo do vozového parku pár nových kusů ale podívejme se popořadě.

  Články

  Banská Bystrica - co jsem viděl ...

  Vydáno dne 19. 01. 2006 (5718 přečtení)

  Slovenské špeciality Banskou Bystrici jsem navštívil v pondělí 16.1.2006, tak vám přináším několik postřehů. Měl jsem smůlu - dobu kdy MHD téměř nefungovala jsem nestihl, ale i jinak je to chaos.


  Dopravní koncepce

  Banská Bystrica – svítá?

  Vydáno dne 18. 01. 2006 (5827 přečtení)
  Tri trolejbusy 14Tr pred nemocnicou Podle strohé agenturní zprávy by do 10 dnů měla Banskobystrická dopravná spoločnosť a.s. opět získat licenci na provoz trolejbusů. Dokonce se na provozování trolejbusů společností BBDS kladně dívá i současný „busoperátor“ SAD Zvolen.

  Články

  Banská Bystrica – žhavé téma, až mrazí

  Vydáno dne 11. 01. 2006 (7961 přečtení)

  ZAŽIVA V BYSTRICI - PO SMRTI V NEBI Již téměř uběhl další týden, kdy trolejbusy v ulicích města nepotkáme. Místo nich potkáváme Karosy zánovní, nové, dokonce tak nové, že nejsou ani přihlášeny na policii k provozu. Autobusy jezdí i nejezdí, slibované nastupování všemi dveřmi je stejným snem jako kdysi. Ovšem občas také není divu, ono se do zájezdového autobusu nastupuje jedněmi dveřmi vždy, a to i u velmi nóbl společností. Jenže zájezdové autobusy na městských linkách najdeme tak leda někde v Americe, ať už severní nebo jižní. Jenže to je Amerika, buď vládce světa a chudoba ducha, či naopak terč světa a chudoba peněženky. Ale Banská Bystrica je uprostřed Evropy, a dokonce je krajským městem, kde samotný pan primátor je zároveň i krajským zastupitelem. Takže jeden by čekal, že tyto dejme tomu personální maličkosti, posunují toto město někam do výšin. Leč skutečnost bude asi obrácená, nicméně město zatím žije. Otázka je, jak dlouho.


  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt