Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  13. prosince 2017
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
742 066
Tranzistor 742 066 v sešlim kabátě na Mn 87450 v žst Třemošná.
zobrazení: 1201
známka: 2.60


Poslední komentáře

  • canada goose youth rundle bomber jacket canada goose bodywarmer canada goose parka canada goose y . . . (Prečo má byť nový prevádzkovateľ MHD v Banskej Bystrici?)
  • canada goose youth rundle bomber jacket canada goose bodywarmer canada goose parka canada goose y . . . (Plzeňská karta - hop a nebo trop?)
  • adidas chaussures homme pas cher adidas chaussure a la mode adidas chaussures superstar adidas s . . . (MHD se rozšiřuje v Plzeňském kraji do dalších měst)
  • adidas chaussures homme pas cher adidas chaussure a la mode adidas chaussures superstar adidas s . . . (Prečo má byť nový prevádzkovateľ MHD v Banskej Bystrici?)
  • Baratas Nike nike air max hombres air max 2014 hombres air max 2016 hombres air max 2017 hombres . . . (Plzeňská karta - hop a nebo trop?)
  • Baratas Nike nike air max hombres air max 2014 hombres air max 2016 hombres air max 2017 hombres . . . (MHD se rozšiřuje v Plzeňském kraji do dalších měst)
  • Cheap nike air max cheap air max air jordan shoes air jordan shoes mens nike lebron shoes nike . . . (Poslední? jízda trolejbusem v Banské Bystrici)
  • Cheap nike air max cheap air max air jordan shoes air jordan shoes mens nike lebron shoes nike . . . (Banská Bystrica, otvorený list vedeniu SAD Zvolen, a. s.)
  • Vyhledávání


    Motto:
    Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
    kdy díky našemu nezájmu zanikne.

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 262 nalezených)

    Články

    Banská Bystrica - Stanovisko Mesta k trolejbusovej doprave

    Vydáno dne 31. 03. 2006 (4403 přečtení)

    Pohľad do vozovneNapriek opakovanému zverejňovaniu informácií formou výstupov pre novinárov, vlastných novín a letáku do schránok o zmene dopravcu pre MHD v Banskej Bystrici a súčasnej situácii v MHD ako celku, či konkrétne v trolejbusovej doprave, pretrváva vo verejnosti množstvo fám a dezinterpretácií, na ktorých sa či zámerne alebo z nedostatočnej informovanosti podieľajú aj rôzne občianske aktivity. Keďže aj k dnešnému dňu zostáva stále otvorená otázka fungovania trolejbusovej dopravy, považujeme za potrebné zverejniť toto stanovisko:


    | MsÚ BB - Ing. Jaroslava Hýblová |
    | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
    Články

    Teplice, nové trolejbusy po mnoha letech

    Vydáno dne 23. 03. 2006 (2362 přečtení)
    Teplice-Nová Ves, foto Dominik Šipr Severočeské Teplice, donedávna známé zejména záměrem zrušit do roku 2007 trolejbusovou dopravu, se po 10 letech dočkají nových trolejbusů.

    Monitoring médií

    Púchov: Mesto rozhodne, kto bude prevádzkovať MHD

    Vydáno dne 16. 03. 2006 (2708 přečtení)
    Podľa najnovších informácií bol tender na nového prevádzkovateľa zrušený Púchov – Podľa slov Márie Fedorovej, vedúcej oddelenia miestneho hospodárstva, dopravy a cestovného ruchu, SAD Trenčín im oficiálne oznámil, že končí prevádzkovanie mestskej hromadnej dopravy k 1. februáru tohto roka. „Mesto muselo reagovať. Zabezpečilo iného prepravcu, takže 1. februára jazdili dve mestské dopravy.

    | http://www.regionalnenoviny.sk/clanok.asp?cl=2629469 |
    | Počet komentářů: 36 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
    Popis provozů

    Rakousko, Linz

    Vydáno dne 06. 03. 2006 (3474 přečtení)

    Čilý trolejbusový provoz v centru města Hornorakouský Linec je diky své poloze blízko českých hranic oblíbeným cílem dopravních fandů z ČR. Pojďme se tedy podívat, jakými změnami prošla tamní MHD v posledních letech a co jí čeká v budoucnu...


    Články

    Švýcarsko, Lausane

    Vydáno dne 03. 03. 2006 (3965 přečtení)
    Neoplan N6121, foto membres.lycos.fr/tllausanne/neoplanN6121 Do švýcarského města Lusane bylo v letech 2001 - 2002 dodáno 26 kloubových duobusů Neoplan N6121 s výzbrojí Kiepe (dva prototypy byly dodány 1998-9) od firmy NEOMAN. V květnu 2005 dva vozy totálně shořely, následně Dopravní úřad v Lausane odebral těmto vozidlům povolení k provozu. Na základě toho se 23.2.2006 dopravní společnost TL spolu s firmou NEOMAN rozhodli nahradit výše zmíněné duobusy 22 kloubovými autobusy typu N 4522 poháněnými zemním plynem.

    Projekty

    Norsko, Bergen

    Vydáno dne 01. 03. 2006 (2519 přečtení)

    Tramvaj Bergen Norský parlament definitivně schválil na svém únorovém zasedání realizaci projektu tramvajového systému ve městě Bergen v hodnotě 225 milionů €. Tramvajová trať je součástí rozsáhlého projektu, který však zahrnuje i silniční stavby. Desetikilometrová trať povede ze čtvrti Kaigaten v centru města přes Danmarks plass, Minde, Sletten, Fantoft a bude ukončena ve čtvrti Nesttun. Autobusové linky, které nyní zajišťují dopravu ze čtvrti Nesttun do centra, se přemění na napáječe tramvajové trati. První 4 km nové trati povede v trase původní tramvajové linky č. 1, která byla zrušena v roce 1965. Na projektované tramvajové trati budou také 4 tunely o celkové délce cca 2,5 km.


    Popis provozů

    Trolejbusy v bývalé NDR

    Vydáno dne 24. 02. 2006 (5044 přečtení)
    DDRV celé bývalé NDR bylo dvanáct trolejbusových provozů, z nichž dosud zbyl jen jeden- Eberswalde.

    Články

    Banská Bystrica, zataženo, mlhavo …

    Vydáno dne 22. 02. 2006 (3546 přečtení)

    #261 pred železničnou stanicou Ti, kteří sledují tento web, jistě postřehli, že jedním z hlavních témat, které sleduje, je i situace v Banské Bystrici. Po téměř beznadějné situaci na přelomu roku, se před měsícem zdálo, že přeci jen zvítězil zdravý rozum a postupně se vše vrátí do starých kolejí, sice hodně pokřivených, ale díky Bohu alespoň za to.


    Články

    Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek

    Vydáno dne 21. 02. 2006 (1547 přečtení)
    Pískoviště v tramvaji V pátek 17.2.2006 mohli cestující na vlastní oči spatřit, jak PMDP vychází vstříc cestujícím s malými dětmi. Po vzoru hracích koutků v restauracích McDonalds postupně v tramvajích zavádí pískoviště, odpovídající nejpřísnějším předpisům EU. Jako první byla pískovištěm vybavena tramvaj č. 299. Jak je patrné s přiložené fotografie, vedle ohrady s pískem je umístěna speciálně upravená sedačka, odpovídající vzrůstu nastupující generace, doprovod malého děcka může k sezení využít přilehlých standardních sedaček. Našemu zpravodaji se podařilo zjistit, že po dovybavení všech tramvají hracím koutkem, čeká na cestující malé překvapení. Pokud v informační kanceláři PMDP na Denisově nábřeží předloží 3 jízdenky zakoupené v cardmanu, obdrží zdarma sadu pestrobarevných báboviček, za 5 jízdenek dostane cestující pro svého potomka dokonce kyblíček.

    Články

    Mariánské Lázně, zima 2006

    Vydáno dne 20. 02. 2006 (3437 přečtení)

    Trolejbus č.48 se prodírá zaparkovanými automobily Pojďme se podívat na ostře sledovaný systém městské dopravy v našem lázeňském městě, co se událo nového a na co se můžeme těšit do budoucna.


    Články

    Gruzie, Tbilisi

    Vydáno dne 18. 02. 2006 (3820 přečtení)
    Tbilisi, tramvaj V hlavním městě Gruzie Tbilisi, bude v rámci modernizace systému MHD zrušen tramvajový provoz. Modernizace bude na základě rozhodnutí Rady města ze 14.2.2006 financována z prostředků, které město obdrží z odprodeje vozidel a zařízení tramvaje do šrotu. Jako důvod likvidace tramvajového systému po 101 letech existence se uvádí jeho značná zchátralost, kdy nutné investice do tramvajové dopravy převyšují momentální cenu tramvajového provozu jako takového. Jeden kilometr tramvajové trati stojí milion dolarů, a toto je suma značně převyšující možnosti rozpočtu města.

    Monitoring médií

    MHD v Mostě začne předvádět čipové karty

    Vydáno dne 15. 02. 2006 (2114 přečtení)
    Mostecká karta Přímo v autobusech MHD si obyvatelé Mostu a Litvínova budou moci otestovat nový elektronický odbavovací systém. Dopravní podnik plánuje, že čipové karty zcela nahradí papírové lístky v polovině roku.

    | e-region.cz - Luděk Svoboda |
    | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
    Monitoring médií

    Náklad z kamionů po Brně rozveze i nákladní tramvaj

    Vydáno dne 14. 02. 2006 (1631 přečtení)
    Tramvaje v budoucnu možná nebudou po Brně vozit jen cestující, ale i náklad, který na ně přeloží z kamionů.

    | Mladá fronta DNES - Brno |
    | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
    Monitoring médií

    Liberec koupí 18 nízkopodlažních autobusů

    Vydáno dne 14. 02. 2006 (2656 přečtení)
    Karosa B732 Liberec - Pohodlnější i bezpečnější cestování čeká lidi v liberecké městské hromadné dopravě.

    | Mladá fronta DNES - liberecký kraj |
    | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
    Monitoring médií

    Tramvajové vozy stárnou

    Vydáno dne 13. 02. 2006 (2210 přečtení)
    generaceDopravní podnik postupně obnovuje svůj vozový park. S novými autobusy jsou však problémy

    Praha - Zda se cestující dočká moderního nízkopodlažního autobusu, nebo deset let starého vozidla s ošoupanými sedačkami potaženými černou koženkou, je podle Evy Dydové z tiskového oddělení Dopravního podniku náhoda. Ale na některých linkách pravidelně jezdí nízkopodlažní autobusy vyznačené v jízdním řádu.

    | Mladá fronta DNES - Praha |
    | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

    Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
    Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

    RSS feed Bezptičnyj produkt