Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  5. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Gdynia - 2
Trolejbus v centru polské Gdyně, zachycený 10.2.2006
zobrazení: 1333
známka: 2.60


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 411 nalezených)

Dopravní koncepce

Soukromá železnice, co to vlastně je ...

Vydáno dne 14. 05. 2007 (5319 přečtení)
Pod pojmem soukromá železnice si každý představuje trochu něco jiného. Nejvíc ovšem převládá představa, že jistá firma vlastní koleje, nádraží, vozidla a to vše provozuje výhradně na svůj účet současně s generováním nemalého zisku. Vedle toho na nás z různých příruček, učebnic nebo i diskusních fór útočí pojmy jako dopravce, přepravce, provozovatel dráhy, provozovatel dopravy, vlastník dráhy, objednatel, organizátor.

Články

70. výročí trati Milana Rastislava Štefánika

Vydáno dne 12. 05. 2007 (1259 přečtení)
Zvláštní parní vlak ze SlovenskaDnes 12. 5. 2007 proběhla ve stanici Horní Lideč na moravsko-slovenském pomezí oslava 70. výročí trati Púchov – Horní Lideč. K tomuto slavnostnímu okamžiku byl z Púchova vypraven zvláštní parní vlak, který přivezl delegaci významných hostů ze Slovenska.

Vozidla

Brusel schválil státní podporu na nákup vlaků pro ČD

Vydáno dne 10. 05. 2007 (1624 přečtení)
EUEvropská komise dnes nevznesla žádné námitky proti státní záruce na úvěr pro České dráhy na nákup nových vlaků. Půjčku ve výši 30 milionů eur (asi 840 milionů korun) drahám poskytne sdružení evropských železnic Eurofima a peníze poputují především na nákup nových příměstských jednotek. Podle komise toto opatření přispěje k rozvoji železniční dopravy v ČR a je slučitelné i s evropským právem

Vozidla

Regionova – spása vedlejších tratí, nebo skrytá hrozba?

Vydáno dne 08. 05. 2007 (2888 přečtení)
814+914 Na našich tratích pomalu přibývají motoráčky, které se jeví jako nové. Pro jejich vznik však musí položit život nejméně jeden starý. Zázraku vedlejších tratí se říká Regionova a široká veřejnost je tak trochu klamána reklamou na tyto nové spásné dopravní prostředky. Jak se to ale jeví v mém očku, nemluví ČD reklamšitnou? Neřežou si pod sebou větev, na které sedí?

Projekty

Slovensko a Rusko chtějí prodloužit širokorozchodnou železnici

Vydáno dne 06. 05. 2007 (2227 přečtení)
SlovenskoMemorandum o Slovensko-Ruském projektu vybudování širokorozchodné železnice z Košic do Bratislavy včera v Moskvě podepsal slovenský ministr dopravy, pošt a telekomunikací Ľubomír Vážny a šéf ruských železnic Vladimír Jakunin.

Monitoring médií

Polskem se zřejmě budou prohánět vlaky TGV

Vydáno dne 05. 05. 2007 (2399 přečtení)
PKP IntercityPolské železnice chtějí investovat do rychlovlaků TGV. Ty se mají po kolejích prohánět už za pět let, kdy se v Polsku a na Ukrajině bude konat mistrovství Evropy ve fotbale EURO 2012.

| Martin Dorazín, Český rozhlas |
| Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Rozjezd Doupovandy s M 286.1008 30.4. - 1.5.07

Vydáno dne 04. 05. 2007 (1716 přečtení)
Příjezd do Kadaňského RohozceDoupovská dráha nebo-li tratě č. 164 a 165 patří k těm železnicím, na nichž byla nedávno zrušena osobní doprava. Skupina lidí, které není osud dráhy lhostejný se zde již nějakou dobu pokouší znovuobnovit provoz osobních vlaků. Další vlaštovkou, a musím říct že velmi úspěšnou, byla jízda motorového rychlíku třídy Kolben city "Rudá střela" z Lysé nad Labem do Kadaňského Rohozce. Tento vlak byla zároveň i premiéra opraveného vozu KŽC M286.1008, na jehož palubě jsem strávil dva pohodové dny, plné zážitků.

Články

Maďarsko: MAV bude pokračovat se zavíráním tratí

Vydáno dne 25. 04. 2007 (3421 přečtení)
MaďarskoNa začátku roku bylo v Maďarsku uzavřeno 14 tratí a železniční reforma bude pokračovat s tím, že se bude rozhodovat o budoucnosti dalších 84 vedlejších tratí. Pokud by se naplnil katastrofický scénář, nemělo by toto drastické rušení železniční dopravy obdoby.

Dopravní koncepce

Sdružení železničních společností varuje před důsledky zastavení osobní dopravy na některých tratích

Vydáno dne 24. 04. 2007 (2447 přečtení)
Kornatice-nadějná trať-pochopí to „odborníci“? Sdružení železničních společností se znepokojením sleduje snahu nahradit osobní dopravu na některých tratích souběžnými autobusovými linkami. V poslední době se takové návrhy objevily na trati Vsetín - Velké Karlovice, Děčín - Oldřichov u Duchcova, Lovosice - Most a Kopidlno - Dolní Bousov. Osobní doprava byla nahrazena autobusy na trati Smiřice - Hněvčeves, Kaštice - Kadaň, Vilémov u Kadaně - Kadaňský Rohozec, na úseku Straškov - Libochovice a Broumov - Otovice.

| Sdružení železničních společností |
| Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vozidla

ČR může získat 6,8 miliardy korun na obnovu drážních vozů

Vydáno dne 22. 04. 2007 (1866 přečtení)
Příměstská jednotka CityElefant, Foto Miroslav VykaČeská republika by mohla získat pro období 2007-2013 z evropských fondů až 245 milionů eur (6,85 miliardy korun). Na konferenci Moderní železnice – Nové služby pro regiony, která je součástí doprovodného programu brněnského veletrhu Urbis Incest, to řekl ředitel Jaroslav Souček z ministerstva dopravy.

| cob-iHNed |
| Počet komentářů: 25 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Tratě

Hevlín, vystupovat!

Vydáno dne 21. 04. 2007 (1686 přečtení)
Hevlín v roce 2005, foto Vikijous Zůstane příhraniční obec Hevlín konečnou stanicí nebo se podaří obnovit železniční spojení s Rakouskem?

Vozidla

České dráhy nasadí do provozu dalších 30 jednotek CityElefant

Vydáno dne 17. 04. 2007 (4267 přečtení)
Příměstská jednotka CityElefant, Foto Miroslav VykaČeské dráhy postupně nasadí do provozu další třicítku jednotek CityElefant od ČKD VAGONKA – jednotky se představují v modernizovaném designu. S novým designem „čela“ se od 12. dubna začíná objevovat na spojích Českých drah vlaková jednotka 471 CityElefant z produkce ČKD VAGONKA, dceřiné firmy ŠKODA HOLDING a.s.

Články

Odbory protestují proti zdražení vlakových místenek

Vydáno dne 16. 04. 2007 (2633 přečtení)
Dvě odborové organizace na železnici podle večerního zpravodajství televize Nova protestují proti cenové politice Českých drah. Odborářům vadí, že dráhy zdražily pro běžné zákazníky místenky téměř o 200 procent, což prý povede k odlivu zákazníků. Vedení ČD s tím nesouhlasí a zvednutí ceny vysvětluje tak, že muselo sjednotit cenu místenek vnitrostátních spojů s mezinárodními.

| ekonomika.ihned.cz |
| Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Monitoring médií

Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit

Vydáno dne 12. 04. 2007 (3171 přečtení)
Trať 063 Společnost OREDO navrhuje na trati Bakov nad Jizerou – Dolní Bousov – Kopidlno autobusy místo vlaků.

| Boleslavský deník - Jan Laštovička |
| Počet komentářů: 50 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt