Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  4. července 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Charvatce
Přejezd v Charvatcích, vzadu gotický kostel (mají dva - jeden ve vsi, druhý na hřbitově)
zobrazení: 1402
známka: 1.67


Vyhledávání


Motto:
Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
kdy díky našemu nezájmu zanikne.

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 411 nalezených)

Projekty

MS v lyžování pomůže oživit česko-polskou železnici

Vydáno dne 11. 08. 2007 (1852 přečtení)
Ještě pár metrů a bude konecDíky mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci by měla znovu ožít železnice mezi Harrachovem a polskou Sklářskou Porebou. Jednání o obnovení provozu zatím vždy ztroskotala. Především kvůli vysokým nákladům tomu doposud polská strana bránila. Chystané mistrovství ale názor polských úřadů změnilo.

| Jana Pavlíčková, ČT24 |
| Počet komentářů: 45 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Zanikne jedna z cest do Českého ráje?

Vydáno dne 10. 08. 2007 (1186 přečtení)
Na nádraží v Libuni je slyšet živou debatu. Dvě starší dámy se zlobí. Co jim to udělali s tou drahou? Jedna jede do Kněžnice, druhá až do Lomnice nad Popelkou. Vlaky nenavazují, navíc jich tu teď jezdí tak málo, že to pomalu ani nestojí za řeč.

| Marie Čcheidzeová |
| Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Téměř bitva u Měcholup

Vydáno dne 09. 08. 2007 (2234 přečtení)
Rozzlobení muži v Měcholupech Téměř v pravé poledne, téměř na rok přesně po řízeném kolapsu autobusové dopravy v Ústeckém kraji, se konalo v Měcholupech u Žatce setkání občanů se zástupci Ústeckého kraje, kteří jsou téměř odpovědni za očekávaný kolaps železniční dopravy, který bude mít vliv opět téměř na celou železniční síť u nás.

Články

Realita Ústeckého kraje II

Vydáno dne 07. 08. 2007 (3074 přečtení)
Manipulák v Kadani-PrunéřověKoukám, že se článeček líbil (jak komu), tak pro velký úspěch přidávám další. Tentokrát jsem si vzal na paškál trať 164, ale bohužel jen do Poláků. Dál už to nejde. A pak 137 do Vejprt, kam jsem se vydal možná také naposled vlakem.

Monitoring médií

V Pezinku vlak usmrtil 47-ročného muža

Vydáno dne 06. 08. 2007 (1424 přečtení)
Na následky devastačných poranení tela na mieste zomrel 47-ročný muž z Čiernej nad Tisou, ktorého v Pezinku v nedeľu predpoludním prešiel rýchlik R 602 Čingov.

Monitoring médií

Pri zrážke vlaku sa ľahko zranili dvaja ľudia

Vydáno dne 02. 08. 2007 (4170 přečtení)
02.08.2007 15:27 - ČADCA
Dve osoby sa ľahko zranili v stredu pri zrážke osobného motorového vlaku s dodávkou Mercedes Benz Sprinter na železničnom priecestí na jednokoľajnej železničnej trati Raková-Čadca.

Monitoring médií

Rekonstrukce nádraží porazila odsun 3:1

Vydáno dne 02. 08. 2007 (5151 přečtení)
Odsun nádraží v Brně AKTUALIZOVÁNO
Tři sta třicet osm. Přesně tolik stran má analýza srovnávající polohy nádraží vypracovaná pražskou analytickou firmou CityPlan včetně příloh. Její kopii včera získal Brněnský Deník Rovnost a přináší z ní exkluzivní informace. Přestože si představitelé města vzali kvůli její složitosti dva týdny na prostudování, čtenářům Deníku nabízíme závěry už nyní. Z nich vyplývá, že varianta rekonstrukce stávajícího nádraží je ve třech ze čtyř kritérií lepší než odsun, se kterým počítá platný územní plán města. To už v úterý i přes odpor primátora Romana Onderky avizoval radní Jiří Zlatuška.

| Brněnský deník 2.8.2007 - Filip Sušanka |
| Počet komentářů: 22 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Dopravní koncepce

Trať 120, úsek Milostín - Žatec

Vydáno dne 26. 07. 2007 (4931 přečtení)
Zatím ještě odjezd ... jak dlouho? I tento úsek hlavní trati z Prahy na Chomutov chce mít Ústecký kraj bez osobní dopravy. Protože tím klesne zájem o využívání železnice i na těch pár rychlících a protože nákladní doprava po železnici je také již řadu let znechucována, můžeme se nadít pro naprostý nezájem občanů i dopravců zrušení této trati, možná celé. Ale v Ústeckém kraji to už může nastat prakticky kdekoliv. Vždyť tak je likvidována trať ze Straškova na Libochovice, Most - Lovosice, Blatno u Jesenice - Žatec, celé Kadaňsko, Chomutov - Vejprty, Most - Moldava, Děčín - Oldřichov. Je otázkou, proč ještě v tomto kraji vůbec zůstávají nějaké železniční tratě. Stále ještě máme dost místa na další a další dálnice, silnice, parkoviště a k tomu architektonicky i územně úsporné sklady, centra zábavy a obchodu. K čemu lesy, pěkná krajina. Vždyť jen peníze náš život spasí. A teplo přece máme rádi, takže nějakých těch 40 a více stupňů, které nás v takové krajině čekají, nás nerozhází. A změny klimatu jsou přeci nesmyslem a předcházet jim, no to bychom byli už naprosto nesvobodní.

Dopravní koncepce

Osobní vlaky skončí, místo nich začnou jezdit autobusy

Vydáno dne 19. 07. 2007 (4111 přečtení)
Tito cestující z Žatce do Lužné budou mít od prosince smůlu Revoluční změny v dopravě se od prosince pravděpodobně dočkají lidé v okrese Louny. Na zhruba polovině železničních tratí nahradí osobní vlaky autobusy. Změny se dotknou tratí Žatec – Podbořany, Žatec – Deštnice, Louny – Peruc a Obrnice – Čížkovice, která vede přes Lounsko v oblasti Libčevsi. Na trati Louny – Peruc se chystá redukce osobní vlakové dopravy a posílení autobusových spojů. Na dalších třech tratích přestanou osobní vlaky jezdit úplně, zůstanou jen rychlíky a nákladní vlaky.

Vozidla

Regionova ...

Vydáno dne 16. 07. 2007 (3808 přečtení)
812+814 v Lužné, v pozadí 714 s přípojnými vozy Většina z nás se jistě setkala s vlajkovou lodí ČD ve vodách regionální dopravy, tedy s Regionovou. K tomuto vozidlu bylo již napsáno mnohé, ale jak říká přísloví, dvakrát nevstoupíš do téže řeky. Proto jsem oslovil výrobce těchto jednotek Pars nova, a.s. s několika otázkami a za 43 dny přišla odpověď od Produkt manažera motorové jednotky Regionova Bc. Slavomíra Bušiny. Otázky i odpovědi si můžete přečíst celé v nezkrácené verzi.

Články

Nové spojení zahájí provoz o dva roky dříve

Vydáno dne 07. 07. 2007 (1923 přečtení)
Praha - Nové spojeníO celé dva roky před plánovaným termínem bude zprovozněn klíčový pražský železniční uzel Nové spojení. První vlak by zde tak měl projet již na konci roku 2008 namísto původního roku 2010. Rychlejší dokončení Nového spojení umožnilo využití nových technologií a velmi efektivní koordinace prací mezi jednotlivými členy zhotovitele díla - sdružení Pražské spojení vedeného společností Skanska DS. Investorem projektu je Správa železniční dopravní cesty, finanční prostředky jsou čerpány ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Vozidla

Vlastnické značky železnic

Vydáno dne 05. 07. 2007 (4487 přečtení)
Jednoho krásného dne zasedli chytří pánové kdesi v EU a rozhodli, že hierarchie označování železnic se změní (ználi-li někdo chytřejší než já datum a místo tohoto rozhodnutí, nechť to napíše do komentáře). Do té doby se všude v Evropě, a až na pár čestných výjimek v podstatě na celém světě, považovala síť železnic za majetek a svaté právo jedné státní dráhy.

Monitoring médií

Vlaků příští rok asi ubude, kraj preferuje autobusy

Vydáno dne 29. 06. 2007 (2956 přečtení)
Příští rok bude mít většina cestujících v Žatci smůlu ... Příští rok bude zřejmě v Ústeckém kraji jezdit opět méně vlaků než nyní. Alespoň to vyplývá ze smlouvy mezi krajem a Českými drahami o tom, jak bude dopravní obslužnost po železnici zajišťována.

| Mladá fronta DNES - ČTK, ula |
| Počet komentářů: 63 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Články

Co neuděláš dnes, nikdy neuděláš

Vydáno dne 19. 06. 2007 (1734 přečtení)
Antonín Chitusi: Na dráze orleánské Může se vám stát, že se těšíte na cyklistickou túru nastavenou vlakem. Jet vlakem co nejdál - z našeho do lounského okresu - a dojet zpět na kole. Jet vlakem tak daleko, co na kole zpět vydržíte. Koupíte si kolo, vyhledáte jízdní řád vlaků s možností „přibalení“ bicyklu a najednou…nastydnete. Cesta vlakem i s kolem se oddálí na neurčito. Z podzimu na jaro.

| Pavel Wolf, Kadaň |
| Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Jízdní řády

Sport-karta Vltava - Dunaj

Vydáno dne 15. 06. 2007 (2947 přečtení)
Jihočeská souprava CityShuttle Na podporu cestovního ruchu byla ve spolupráci ČD a ÖBB s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu vytvořena zatím u nás ne zcela obvyklá nabídka levného cestování po východní Šumavě na obou stranách česko-rakouské hranice, výhodná zejména pro cyklisty, ale pro držitele české „In-karty/Rail plus“ (včetně držitelů zaměstnanecké průkazky rozšířené o aplikaci „Rail plus“) je výhodná třeba i k „pouhé“ návštěvě Lince, a to i bez jízdního kola: jediným problémem při cestě do Rakouska přes Summerau je nutnost použití prvního ranního osobního vlaku, protože další použitelné vlakové spojení z ČR je pak až v odpoledních hodinách.

Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

RSS feed Bezptičnyj produkt