Při nehodě tramvají v Ostravě zemřeli 3 lidé

Autor: Miroslav Vyka •
Zdroj: Tisková zpráva DPO, ČT24
Téma: Články • Vydáno dne: 11. 04. 2008


Dnes v 17 hodin a 53 minut došlo na jednokolejné trati linky č. 5 v Ostravě Porubě k závažné dopravní nehodě, při které se čelně srazily dvě tramvajové soupravy. Podle aktuálních informací při nehodě zahynuli 3 lidé a několik desítek dalších bylo zraněno.


K tragédii došlo mezi zastávkami Poruba Koupaliště a Vřesina, kdy pravděpodobně jeden z řidičů tramvají nerespektoval zákaz vjezdu na jednokolejnou trať a jeho souprava se čelně střetla s protijedoucí tramvají.

V současnosti je nehoda v šetření Drážní inspekce a Policie ČR, na místě jsou také všechny složky záchranného systému. Byly potvrzeny tři mrtvé osoby, 15 těžce a přibližně 20 lehce raněných. Avšak nehoda může mít ještě tragičtější následky, protože v havarovaných vozech zůstalo ještě několik uvězněných cestujících, které zatím hasiči nevyprostili. V Ostravě již všechny nemocnice vyhlásily nejvyšší stav pohotovosti, což znamená, že jsou připraveny přijmout maximální počet zraněných.

Tramvajová doprava je až do odvolání na trati linky č. 5 zastavena a po dobu vyšetřování a následného odstraňování následků nehody bude nahrazena autobusy NAD.