Vážení nebo nevážení cestující Ústeckého kraje?

Autor: Reg. čtenář • webmaster(at)dopravni.net
Zdroj: Vylepeno ve vlaku
Téma: Články • Vydáno dne: 09. 12. 2007


Krajský úřad Ústeckého krajeO tom problémech nejen železniční dopravy Ústeckého kraje si v poslední době cvrlikají už i vrabci na střechách po celé České republice. Ale jaká je situace přímo na místě? Redakce dopravního webu Vám přináší názor pravděpodobně místních zaměstnanců železnice zveřejněný ve vlaku …


Vážení cestující

Nepojede-li od 9.12.2007 na vaší trati žádný osobní vlak, není to vinou ČD, nýbrž dopravního odboru Ústeckého kraje. Kraj se hájí tím, že nechce nadále platit ekologičtější, ale dražší železniční dopravu. ČD musí za použití dopravní cesty platit nemalé peníze. Autobusy zatím ne! Starostům obcí je nabízena vyšší četnost spojů s možností zajíždění na náves. Tím prý budou lépe využity peníze z kapes daňových poplatníků?!

Srovnejme proto výhody a nevýhody obou druhů dopravy.

Výhody autobusu:

Výhody vlaku:

V autobuse se těchto "vymožeností" nedočkáte.

Takže co kraj ušetří, zaplatí cestující! Přesně v duchu hesla: "Za více peněz méně muziky." Ne nadarmo se říká: "Jakej pán, takovej krám." Hejtman Jiří Šulc je tedy spoluodpovědný za vzniklou situaci. Jsme jediný kraj, kde ještě není integrovaný dopravní systém (možnost cestování na jeden jízdní doklad vlaky, autobusy, tramvajemi). Spoluodpovědnost opět padá i na hejtmana Jiřího Šulce.

Když před více než 10 lety obyvatelé odlehlých obcí bojovali proti zastavení provozu na místních tratích, vládla nám ODS. Dnes je u toho zase ODS. Zajímavá shoda! Můžeme na tom něco změnit? Určitě ano. Nenechme to vyšumět do ztracena a při příštích volbách nevolme tyto prolhané šašky. "Příkladní" to krajští zastupitelé. Jsou placeni z našich daní, a ještě se nám vysmívají!


Vážení cestujícíOriginál tohoto textu byl vylepený v motorovém osobním vlaku jedoucím po dnes již zrušené trati v Ústeckém kraji. Železničáři se tak snažili informovat cestující z řad široké veřejnost o problémech, které jsou spjaty s tím, co právě dnes nastalo - vlaky někde přestaly jezdit úplně.