Akční nabídka Českých drah – Od 9. prosince z Brna do Prahy za 35 Kč

Autor: Miroslav Vyka •
Zdroj: Tisková zpráva ČD
Téma: Články • Vydáno dne: 29. 11. 2007


České dráhy - logoPouhých 140 korun dnes zaplatí zákazníci Českých drah za cestu mezi libovolnými krajskými městy, když si přes eShop ČD v předprodeji zakoupí jízdenku eLiška. Od 9. prosince však bude možnost cestovat ještě levněji. Volné eLišky, které si v předprodeji nikdo nekoupí, budou v den odjezdu spoje k dispozici za mimořádně výhodnou cenu.


„Na vybraných relacích budou tzv. Šťastné eLišky ke koupi se slevou 25, 50 nebo 75%. Pro každou trasu i směr je tato nabídka jiná. Například mezi městy Olomouc - Zlín a Praha - Brno bude možné od prvního dne platnosti nového jízdního řádu cestovat i za 35 korun,“ vysvětluje Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy ČD. „Šťastná eLiška z Českých Budějovic do Brna, Jihlavy, Plzně nebo do Prahy přijde díky této akční nabídce jen na 105 korun.“

Jízdenka eLiška je nejprodávanějším typem dokladu pořizovaným přes eShop (www.eshop.cd.cz) a v současné době ji využívá asi 400 lidí denně. Našim cílem je tento počet zvýšit na více než dvojnásobek. Stejně jako klasickou eLišku si cestující může Šťastnou eLišku koupit výhradně přes eShop a se zákaznickou kartou ČD (In-karta/Rail plus).

V praxi to bude znamenat možnost s jízdenkou eLiška cestovat vlakem Supercity pendolino z Prahy do Brna nebo opačným směrem již za 121 korun. Zároveň se tento jízdní doklad stane výhodný i na kratší vzdálenosti, zejména mezi sousedními krajskými městy, kde je dosud na některých relacích dražší než zákaznické nebo dokonce i obyčejné jízdné.

Mimořádně výhodné ceny pro jednotlivé relace mezi krajskými městy jsou uvedeny v ceníku šťastná eLiška .