Loučení s létem na trati 095

Autor: Pavel Kuzebauch • Pavel_Kuzebauch(at)seznam.cz
Téma: Tratě • Vydáno dne: 03. 09. 2007


Motoráček ZMŽ se řítí po trati v rámci akce Loučení s létemV sobotu 1.září se po delší odmlce, která trvala přes 3 měsíce, objevil na - doufejme dočasně - neprovozované trati Libochovice - Straškov vlak, vedený historickým motorovým vozem M 131.1280 spolku Zubrnická museální železnice.


Vlak trasu projel celkem 3x, z toho jedna jízda byla neveřejná, neboť se uskutečnila v rámci akce „5.setkání obcí ŽAB...“, která probíhala v obci Žabovřesky nad Ohří. První - neveřejná - jízda začala odjezdem v 9:15 z Libochovic, kdy měl vlak 10 min pobyt v Žabovřeskách, aby mohli nastoupit účastníci srazu. Poté již vlak s kratičkými zastávkami pokračoval až do Straškova, kam dorazil v 10:08. Po kratičkém pobytu se v 10:15 hod vydává vlak zpět do Libochovic, kam má plánovaný příjezd v 11:37. Cestou byli ovšem účastníci pozvání do Žabovřesk na grilované prasátko, takže se pobyt v Žabovřeskách protáhl a vlak dorazil do Libochovic až v 12:45. Ihned se „otáčí“ a již jako veřejný vlak pro cestující vyjíždí ve 12:55 znovu na trať, aby svezl pár cestujících, kterým se poštěstilo tuto skutečnost zjistit (=i druhá jízda měla být neveřejná).

Třetí jízda, propagovaná starostou města Budyně nad Ohří jako součást programu „Loučení s létem“, předčila asi očekávání všech cestujících. Na nádraží v Budyni n.O. se sešlo u odjezdu v 15 hodin ohromné množství lidí, jaké se nakonec ani do vlaku nevešlo. Největší zastoupení zde měly děti, kteří si to v doprovodu maminek a tatínků hezky užívaly. Ve Straškově pak byl pobyt necelých 10 minut a poté návrat zpět do Budyně nad Ohří, kam se přijelo v 16:40 hod, a vlak následně odjel již jako Sv zpět do Velkého Března.