Další novinky z Kolínské řepařské drážky

Autor: mixmouses • foto.mysak(at)seznam.cz
Téma: Články • Vydáno dne: 14. 06. 2007


BNE 50 s opraveným poličským vagonem v km 1,6 Před pár dny u nás úspěšně proběhla kolaudace a naši strojvedoucí si začínají zvykat na novou trať díky vedení pracovních a zvláštních vlaků. Však je to také po více než dvou letech usilovné práce veliká odměna. Vždyť tam, kde před tím rostla jen tráva a v ní byla sotva znát stezka, se dnes „prohánějí“ dieselové mašinky s různými vagonky.


Slavnostní otevření drážky plánujeme na sobotu 23. června 2007 od 9:00 za účasti řady vzácných hostů. Ze strojního parku bude k vidění naše perla - parní lokomotiva BS 80 Kačka, dále modrá BNE 50 Kočkomet, BND 30 Tragač a náčelnické vozítko BN 15 Pufík. Vozový park bude zastoupen dvěma zrekonstruovanými poličskými osobními vagony, opraveným původním řepným vozem z kopidlnské dráhy, naším jediným dochovaným kolínským služebním vozem typu „Z“ Žofkou, dvěma plošinovými vozy taktéž z Poličky a několika kiplorami v původním stavu.

Provoz plánujeme stabilně o prázdninách soboty a neděle + svátky od 10:00 – 17:00 hod., ve všední dny pak prozatím na objednávku. Veškeré informace najdete na našch stránkách. A jak se k nám dostanete? Autobusem MHD, linkami č. 1, 6, 7 do Sendražic, odkud je to již pouhých 299 kroků. Poku nemůžete jinak, dostanete se k nám také autem z Kolína, výpadovkou na kruhový objezd směr T.P.C.A., a je to areál cca 300 m vpravo za Sendražicemi. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Aktuální fotogalerie