Historickým vlakem do Kadaně

Autor: Pavel Kuzebauch • Pavel_Kuzebauch(at)seznam.cz
Zdroj: Železničář č. 10/2007 - autor -lk-
Téma: Články • Vydáno dne: 08. 03. 2007


Všichni, kteří chtěli nasát atmosféru třetího ročníku kadaňského masopustu, měli v sobotu 17. února příležitost: do Kadaně jel historický vlak.


Souprava, v režii nově rodící se Doupovské dráhy vedená historickým Hurvínkem, vyjela z Plzně v 5:35 hod a její cesta vedla přes Podbořany, Kaštice, Krásný Dvůr a Vilémov u Kadaně. Ve vilémově mohli cestující spatřit událost zde už dlouho nevídanou. Setkání s nákladním manipulačním vlakem, který na trať poslední jedí Na jízdu masopustního vlaku upozorňovaly v mezilehlých stanicích pěkné poutače. Cesta ubíhala rychle. V 9:16 hod vlak zastavil v Kadani městě.

Odtud návštěvníci masopustu vyrazili ke kadaňskému hradu, na náměstí mohli sledovat přehlídku pod dohledem dobrého vojáka Švejka, u řeky Ohře je pak čekalo utopení Morany. Odpoledne v masopustní Kadani patřilo především přehlídce masek, která vyvrcholila soutěží o nejlepší z nich.

S účastníky masopustního veselí se pak historický vlak vydal z Kadaně na zpáteční cestu v 16:12 hod.

Mezi tím vláček plný nadšených cestovalů ještě vyrazil z Kadaně do Kadaňského Rohozce a zpět. Ke spokojenosti všech účastníků přispělo kromě pracovníků Doupovské dráhy také počasí, které kraji pod Doupovskými horami vtisklo téměř jarní počasí.