Vlaky bez průvodčích

Autor: Miroslav Vyka •
Zdroj: Krkonošský deník
Téma: Monitoring médií • Vydáno dne: 30. 01. 2007


Specifický způsob odbavení cestujících Trutnov - Dráhy zavedou od příštího měsíce na trase mezi okresní metropolí a Vrchlabím novinku - vlaky bez průvodčího.


Devět přímých osobních vlaků (v obou směrech) mezi dvěma městy tak bude od 1. února fungovat na podobném principu jako trutnovská hromadná autobusová doprava. Cestující je povinen bezprostředně po nástupu do vlaku označit předem zakoupenou jízdenku v označovači, popřípadě si koupit jízdenku u strojvedoucího. Ten ovšem ve stanici s otevřenou výdejnou jízdenek účtuje k ceně manipulační přirážku dvacet korun, vysvětlil vedoucí krajského centra osobní dopravy Českých drah Roman Moravčík.

Železnice přistoupila k novému opatření z ekonomických důvodů. Pokud nechceme neúměrně zvyšovat ceny jízdenek nebo rušit méně využívané spoje, musíme jít cestou úspor. Věříme, že cestující přijmou toto opatření s pochopením, uvedl Moravčík. Vlaky bez průvodčích budou v jízdním řádu označeny symbolem lidského oka. Dráhy v nich počítají s namátkovou kontrolou jízdenek.