Tendr na 1100 nákladních vagónů

Autor: Miroslav Vyka •
Zdroj: serbianrailways.com
Téma: Vozidla • Vydáno dne: 24. 01. 2007


Srbské železniceSrbské železnice a zástupci Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) jsou nedaleko od shody připomínek a návrhů týkající se sestavení dokumentace tendru pro dodání 1100 nákladních vagónů v hodnotě 60 milionů eur a jednoho podpodlažního soustruhu dvojkolí kolejových vozidel – uvedl ředitel dopravních investic Nikola Tojagic v prohlášení pro centrum sdělovací prostředků.


Podle jeho slov bude mít po této dodávce vozový park Srbských železnic navíc 2100 nákladních vagónů. Protože 600 nákladních vagonů, které byly mimo provoz budou zrekonstruovány a další 400 vagónů by měly Srbské železnice získat do pronajmu v souladu s tímto mezinárodním tendrem.

V loňském roce Srbské železnice obdržely velice příznivý úvěr v hodnotě 60 milionů eur od EBRD, z čehož 58,5 milionů má být určeno pro dodávku nákladních vagónů a zbývající část 1,5 miliónů bude použito pro nákup soustruhu. Takto budou Srbské železnice schopny uspokojit všechny žádosti o dopravu stanovenou prostřednictvím Srbské ekonomiky. V minulém roce byl nedostatek nákladních vagónů na železnici až 2000 denně.

Soustruh profilu dvojkolí kolejových vozidel

soustruh umístěný pod podlahou je určený pro renovaci profilu dvojkolí kolejových vozidel