Jízdní (ne)řád a vlaky

Autor: Pavel Kuzebauch • Pavel_Kuzebauch(at)seznam.cz
Zdroj: Hradecký deník - str. 13
Téma: Monitoring médií • Vydáno dne: 24. 01. 2007


Reklama v jízdním řádu Českých drah oslovuje občany na str. 573: Kvalitnější spojení do Lanškrouna z České Třebové! A jak vypadá skutečnost? Jízdní řád ČD a poskytování služeb pro občany Lanškrouna skutečně zaslouží reklamu, ale negativní - posuďte sami:


Uzavírání čekárny pro cestující a WC v dobách odjezdu vlaků, přecpané motorové vlaky jednoho vozu s bezobslužným obsazením nelze přece odůvodnit pouhou nutností úspory pracovníků.

Jako vrcholný zmetek působí praktický kapesní Jízdní řád ČD, v němž vůbec není přípoj z Lanškrouna na vlak č. 3706 (odj. 9.35), mající vhodné přípoje na rychlíky do Prahy a Brna. Ještě více je nepochopitelné, že právě u kapesního formátu řádu ČD za 20 Kč na str. 40 u trati 072 Česká Třebová – Lanškroun a zpět jakýmsi “nedopatřením” zapomněl autor uvést nikoliv jeden, nýbrž dokonce téměř dvě desítky vlakových spojů! Další perličky naleznete přímo na nádraží.

Cestující z České Třebové do Lanškrouna mají v nádražní restauraci, která je hustě zavalena kouřem, stůl s cedulkou “Nekuřácký”. Za malou chvilku tam ušetříte na cigaretách. Pasivně vykouříte nejméně dvě krabičky. Je smutné, že na problémy a možnosti zlepšení musí upozornit sám uživatel, přitom ČD má na to jistě specializované placené pracovníky.