Jsme DOPRAVNÍ web

Autor: cirrat • cirrat(at)email.cz
Téma: Glosy a fejetony • Vydáno dne: 10. 01. 2007


Toť má reakce na článkovou trilogii pana šéfredaktora a pánové čtenáři, rýpu si do vás. Čekám na vaše odpovědi...


Vážení,

ani mně se nelíbí myšlenka zrušení této konkrétní trati, jelikož mám na ni velmi konkrétní a krásné vzpomínky.

Gratuluji panu šéfredaktorovi k rychlé reakci na situaci a velký přínos jak pro web tak pro jeho čtenáře.

S úlevou gratuluji rovněž panu řediteli vsetínského ČSAD k u nás nezvyklé otevřenosti, která budiž první vlaštovkou v podobných jednáních celorepublikově.

Ale pánové u nás na webu - jsme DOPRAVNÍ net, nebo železniční net? Podle toho, jaké reakce a diskuze vídám pod články, připadá mi, že spíše to druhé. A ač i mně osobně je železnice daleko příjemnější, už jen proto, že do autobusové sedačky se málokdy vejdu, aniž bych si musela zlámat nohy nad koleny, to neustálé kňučení typu zlé autobusky/hodné vláčky, lidově: zvedá se mi z toho kufr.

Kde je objektivita? Kde je nadhled? Kde je snaha o zachování nejlepších řešení?

Jsme natolik zvyklí, že roli padouchů přebraly autobusové společnosti, že se neobtěžujeme každý případ posoudit zvlášť? A teď nemluvím o té konkrétní trati, ale vůbec.

Jsme natolik zpohodlnělí, zkomfortnělí a vyplácaní, že se neobtěžujeme s bolestivými myšlenkovými pochody kritiky situace? Jak je výhodné míti šablonu! Nebo ještě hůř: neodvažujeme se otevřít ústa, protože nás zkratkovití blbci zavalí spíše emocionálními než faktickými argumenty?

Už bych jen dodala jednu větu k mottu tohoto webu: Největším nepřítelem člověka je jeho neschopnost posuzovat problém ve všech jeho aspektech a jeho soustředění se pouze na jednu z částí a ignorování těch ostatních.

Pánové, co mi k tomu řeknete?