Regionova na trati Krupá - Kolešovice

Autor: Dominik Šipr •
Téma: Články • Vydáno dne: 09. 12. 2006


Dne 9.12. 2006 byl pro některé lokálky posledním dnem pravidelné osobní dopravy. Mezi nimi byla i trať č. 125 (Krupá - Kolešovice). Na odpolední pořadí byla nasazena motorová jednotka řady 814.001, která zde jela poprvé v historii.


Je relativně teplá, ovšem deštivá prosincová sobota. Do Lužné u Rakovníka přijede motorová jednotka 814.001, do které nastoupí jedni z posledních cestujících, mezi nimi jsou zejména příznivci železnic, kteří se jeli rozloučit s pravidelnými vlaky na "Kolešovce". Vzápětí "Regionova" zavře dveře a jede do Krupé, kde strojvedoucí přeběhne na druhý konec soupravy a honem ke Kolešovicím. Na každé zastávce hodný strojvedoucí fotičům zastaví, aby si mohli vyfotit poslední pravidelný vlak "za světla". Společně s železničními fandy fotí i průvodčí. Velká pauza následuje na konci tratě v Kolešovicích, kde velká část cestujících vystoupí, následuje též několik fotografií a zase zpátky do Lužné u Rakovníka. Tam se prototypová "Regionova" spojí se soupravou 812+914 a na závěr ještě 810+010+854 a tato nezvyklá souprava pak jede na osobním vlaku do Rakovníka.

Fotogalerie z posledního dne provozu na trati Krupá - Kolešovice.
Na této trati sice bude zrušena pravidelná osobní doprava pro nevytíženost, ale budou zde jezdit zvláštní vlaky. Též KHKD Praha vlastní vlečku v Kněževsi k deponovní svých vozidel.