Městská hororová doprava

Autor: Reg. čtenář • webmaster(at)dopravni.net
Zdroj: http://www.moda.cz/ - Zuzana Suntychová
Téma: Glosy a fejetony • Vydáno dne: 19. 08. 2006


Tak jsem se po dlouhé době vydala do práce MHD. Běžne pracuji z domova, ale meeting je meeting.


Samozřejmě jsem vyrazila v počasí, které naprosto neodpovídalo tomu, co hlásili meteorologové. Nejen, že jsem tedy vlezla do autobusu po deseti minutách běhu naprosto zplavená, byla jsem také oblečená spíše na podzim než na to šílené vedro, které venku panovalo. V metru jsem se sice trochu zchladila, ale za jakou cenu..také nesnášíte ty pubertální slečny celé v růžovém, odbarvené bloncky, které celou cestu stojí vedle vás a s kamarádkou probírají, kolik měla která panáků a jestli už se vyspala s tím klukem z diskotéky? Pro mě je cesta v narvaném metru, kde navíc musím vyslechnout každé slovo, pomalu utrpením. Při vystupování se na vás navíc nalepí jediný úchyl metru a „pomůže“ vám vysoupit. Také nechutné.

K dovršení všeho vás při přestupu na Můstku srazí nějaká neurvalá Ruska, snad stokilová matrona se svým padesátikilovým manželem a děckem, kteří si přijeli naši matičku Prahu prohlédnout. Tedy, nic proti cizincům. Jenže už jich je v Praze víc, než domorodců.

Když už se konečne dostanu na čerstvý vzduch ven z metra, snad každý zevl při cestě mě poprosí o cigaretu a když nemám – a i kdybych kouřila, nedám – stává se ze mě místo jejich nejlepšíkamarádky najednou ta zrzavá “kráva“. To v lepším případě. V tom horším je odpálkuje až ostraha domu, kde mám kancelář. Tak mě napadá, že za tohle nejsem dostatečně placená. Myslím, že si řeknu o příplatek za rizikové dojíždění do práce.