Linkou 683 Solingenem

Autor: Dominik Šipr •
Téma: Turistika • Vydáno dne: 17. 08. 2006


Žádná linka v Solingenu není tak tajúplná jako "Šestsettřiaosmdesátka". Začíná ve Wuppertalu - Vohwinelu, kde cestující nastupují před známou visutou dráhou. Trať je dlouhá 13 km a vede kolem nejedné solingenské zajímavosti až k Unterburgu.


Žádná linka v Solingenu není tak tajúplná jako "Šestsettřiaosmdesátka". Začíná ve Wuppertalu - Vohwinelu, kde cestující nastupují před známou visutou dráhou. Trať je dlouhá 13 km a vede kolem nejedné solingenské zajímavosti až k Unterburgu.

Jen pár zastávek od prvního nástupu je první pozoruhodnost - muzeum čepelí. Muzeum je umístěno v bývalém klášteře u zastávky "Deutsches Klingenmuseum". Jen pár kroků odtuď se jde k idylickému Graffratherovu náměstí s hrázděnými domy částečně oddělenými úzkými uličkami. Kdo tu přece jen chtěl prodlít v hospodě, promeškal by nádherný pohled na Solingen. Další dvě zastávky, na "Berger Brühl" se nachází umělecké muzeum lázní, známé centum rozvoje umění. Zde návštěvníci vidí nástroje Georga Meistermanna jakož proměnlivé výstavy. Kdo chce raději v Solingenu nakupovat, najde v centru mnoho obchodů a butiků. Zastávka "Mühlenplatz" stojí přimo před Clemenskou galerií. Docela blízko také stojí zákaznické centru dopravního podniku. Na Kölnerstrasse 131 jsou informace o tarifu a linkovém vedení. Zákazníci si mohou mohou nechat poradit od pondělí do pátku od 7.30 do 18.30 hodin a v sobotu od 9.00 do 14.00 hodin. Také se zde vydávají legitimace.
   Dál jede linka 683 směrem k Unterburgu. U zastávky "Krahenhöhe" vidíme další historické zajímavosti. Zdatní chodci mohou jít k Müngesterskému mostu, od roku 1897 tento nejvyšší železniční most v Německou spojuje 1500 m vysoko položenou trať mez městy Remscheid a Solingen. Ale i ten, kdo zůstane sedět v trolejbusu si může dopřát pohled na 107 m vysoký ocelový most. Mezi zastávkami "Wieden" a "Birken" se vypíná ocelové lešení mostu mezi lesy.

Teď jsme jen pár zastávek od cíle Na konečné "Burg Brücke" se nachází jedinečná dopravní zajímavost. Pro nedostatek místa byla točna pro trolejbusy vykopána v břidlicové skále. Od prosince 1959 se zde otáčejí trolejbusy zpět do Wuppertalu-Wohnikelu.

Stali jste se zvědavými? Tak před začátakem jízdy navštivte zákaznické centru dopravního podniku na Kölnerstrasse 131. Tam obdržíte nejen správný lístek pro každou příležitost, zvláště také brožůru "Entdecken Sie Solingen mit der Linie 683", to znamená "Objevujte Solingen linkou 683". Kdo chce raději objevit Solingen pěšky, je pro něj nejlepší karta "Entdecken Sie Solingen - "Wandern und Erleben", to znamená "Objevte Solingen pěšky a zažijete". I tato karta je zdarma v zákaznickém centru dopravního podniku.