Komedie z tragedie, aneb Blesk informuje

Autor: Tomáš Mykl • mykl(at)centrum.cz
Zdroj: Blesk - Pavel Ryšlink
Téma: Monitoring médií • Vydáno dne: 14. 06. 2006


Nedávno jsme přinesli ukázku precizní práce našich žurnalistů. Dnes tu máme opět něco. Ač obash článku souvisí s dopravou a železnicí, tentokrát zde tvoří jen pozadí „brilantní“ žurnalistické práce, z níž více jak tragedie sama čiší až komická dvojsmyslnost.


Zoufalá matka prosí: »Vraťte mi syna!«

BLESK - „Ať jste, kdo jste, vraťte mi, prosím, moje dítě,“ prosí zoufalá matka Františka Chrástecká (37) z Olomouce. Její pětiletý syn Matěj včera záhadně zmizel z vlaku při cestě ze Zábřehu do Olomouce. „Myslím, že ho někdo unesl. Bojím se, že už ho neuvidím,“ řekla Blesku zdrcená žena se slzami v očích.

Chlapec prý během cesty odešel na záchod. „Rád si tam pohrál,“ prozradila Chrástecká. Před příjezdem vlaku do Olomouce šla chlapce zkontrolovat. „Otevřu záchodek a kluk tam není,“ uvedla nešťastná žena. Vystoupila v Olomouci a chlapce hledala. Chlapcova starší sestra prý jela dál do Přerova a pátrala ve vlaku. Po klučinovi se však slehla zem.

„Je to takový dobráček. Hrozně důvěřivý. Nemá žádný stud. Klidně je možné, že by s někým někam odešel. Kdyby vystoupil na nádraží, dávno už by přišel domů. Já už přestávám doufat,“ vzlykala matka.

Po chlapci včera pátral i vrtulník s termovizí. Marně. Jediné, čím si jsou policisté jistí, je, že chlapec z vlaku nevypadl a nezranil se. Žádné ostatky v okolí trati nalezeny nebyly.

Pětiletý Matěj Chrástecký je metr vysoký, má po ramena dlouhé blond vlasy, na vrchu vystříhané, v uchu má zlatou náušnici s křížkem. Při svém zmizení měl na sobě modré tílko se světlým nápisem, tmavě zelené tříčtvrteční kalhoty a na nohou oranžové botasky.