České dráhy zvítězily ve výběrovém řízení na provozování rychlíkových spojů na trase Most - Plzeň

Autor: Tomáš Mykl • mykl(at)centrum.cz
Zdroj: Tisková zpráva ČD, ilustrační foto Dopravní web
Téma: Články • Vydáno dne: 26. 05. 2006


Rychlík Plzeň-Most České dráhy zvítězily ve výběrovém řízení vyhlášeném ministerstvem dopravy na provozování rychlíkových spojů na trase Most – Plzeň. Ministerstvu dopravy, které je ze zákona objednavatelem rychlíkových spojů, dokázaly předložit nabídku s nejlepší kombinací ceny, nabídky spojení a kvalitních železničních vozidel. Vítězství Českých drah ve výběrovém řízení bylo vedení Českých drah oznámeno v těchto dnech oficiálním dopisem ministerstva dopravy, který zároveň vedení Českých drah vyzývá k jednání o uzavření smlouvy.


České dráhy nasadí na rychlíkové spoje moderní motorové vozy, které splňují veškeré předpoklady pro komfortní přepravu cestujících na dálkových spojích na neelektrifikovaných tratích. Samozřejmostí je moderní interiér s pohodlnými čalouněnými sedadly, informační systém a také možnost přepravy osob se sníženou pohyblivostí stejně jako kol. Motorové vozy budou doplněny o řídící vozy - motorový vůz tak nebude muset v obratových stanicích objíždět soupravu, což výrazně přispívá k vyšší efektivitě provozu.

Vítězství Českých drah ve výběrovém řízení dokládá schopnost společnosti bez problémů uspět ve výběrových řízeních na provozování spojů objednávaných ministerstvem dopravy (rychlíkové spoje) či kraji (regionální spoje). České dráhy jsou schopny dnes nabízet komplexní nabídky s vysokou přidanou hodnotou, moderní vozidla a cenu atraktivní pro zákazníky. Platí to také o regionální dopravě, kde České dráhy v těchto dnech aktuálně nasazují do provozu zcela nové jednotky Regionova.

Pro cestující to znamená garanci možnosti uplatnění všech nabídek a slev ČD na těchto spojích i do budoucna – stejně jako využití dalších výhod cestování s Českými drahami (například koncept ČD Bike).