Pod Řípem budou jezdit vlaky dál

Autor: Reg. čtenář • webmaster(at)dopravni.net
Zdroj: Deník Litoměřicka - Petr Weikert
Téma: Monitoring médií • Vydáno dne: 04. 05. 2006


Stovka dětí se dostane do škol, lidé dopoledne k lékaři. Svůj boj Podřipsko vyhrálo. Zatím.Podřipsko - Hrozba zrušení provozu na tratích Roudnice – Zlonice a Vraňany – Libochovice je pro letošní rok definitivně zažehnána. Kraj se totiž dohodl s drahami na dotacích pro jednotlivé tratě. Starostové malých obcí mají radost.

"Je to dobrá zpráva. Oficiálně to ale ještě nevíme," sdělil starosta podřipského Straškova / Vodochod Jan Bartoň. Vlaky bývají podle jeho zkušeností vytíženy nejvíce ráno, kdy jimi jezdí školáci, dopoledne pak lidé do Roudnice k lékaři a odpoledne zpět. "Večerní spoje bývají málo vytíženy, ale rušit proto tratě by bylo nerozumné," uvedl starosta Jan Bartoň.

Zrušení provozu se obávali i ostatní starostové spojení ve Svazku obcí Podřipska. "Omezilo by to sociální a ekonomický rozvoj oblasti," uvedl vražkovský starosta Oto Sedláček.

O rušení tratí se začalo mluvit poté, co Středočeský kraj, kam spoje také zajíždějí, uvažoval o tom, že na provoz nebude drahám přispívat. Nakonec se ale s dopravcem dohodl a zachoval provoz v loňském rozsahu.

Stejně dopadla jednání i s Ústeckým krajem, která byla uzavřena nyní. "Na rozsahu dopravní obslužnosti se oproti loňsku nic měnit nebude," uvedla mluvčí Ústeckého kraje Šárka Roudnická.

Vloni dotoval kraj provoz na trati Vraňany – Libochovice částkou 5,8 milionu, Roudnice – Zlonice pak 4,1 milionem.

Ústecký kraj byl poslední, s kým dráhy uzavřely smlouvu. "Dohodnutá částka je ve výši 375 milionů korun, což oproti loňskému roku představuje o 40 milionů korun více," uvedl mluvčí ČD. a.s. Aleš Ondrůj.