Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  18. září 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
810 - původní
810 271-7 v původní barvě zachycená na nádraží ve Valašském Meziřící.
zobrazení: 1289
známka: 2.67


Poslední komentáře

 • خدمات نقل العفش ت . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • تعتبر العنود اكب . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • <a href="https://www.el3nod.com/3/company-cleani ng-moquette-carpet-sofas-mecca">& . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • adida s nmd real jordans for sale cheap pandor a jewelry cheap jordans nike foamposite michael . . . (Zkoušky nadrozměrných souprav provázejí bouřlivé diskuse)
 • adida s nmd real jordans for sale cheap pandor a jewelry cheap jordans nike foamposite michael . . . (Katarínka)
 • adida s nmd real jordans for sale cheap pandor a jewelry cheap jordans nike foamposite michael . . . (Cestující nemohou očekávat, že si budou moci sednout)
 • yeezy boost 500 golden goose sneakers gol den goose outlet nike air max 2018 lebron 15 authent . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • yeezy boost 500 golden goose sneakers gol den goose outlet nike air max 2018 lebron 15 authent . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Praha: Tramvaj číslo 23 lidem v centru chybí
  ze dne 16.10.2008, autor článku: Ivo

  Komentář ze dne: 25.10.2008 02:01:19
  Autor: Antonín Minařík (minarik43@seznam.cz)
  Titulek: Re: můj názor na "dotazy"
  Tu dopravu, která mně připadala docela dobrá (ikdyž občas byly spoje přeplněné, ale jezdily třeba po 1-2 minutách a to bylo pro mne rozhodující) jsem zaznamenal v době dětské a poněkud pozdější, tedy konec 60.let a ještě trochu léta 70.
  A teď příklady dopravy: linka 119 z Letné na Kulaťák za 4 minuty, s docházkou a čekáním to bylo tak cca 10 minut. Dnes tramvají s docházkou 15 - 20 minut

  Ideální doby, kdy jezdily link 134, 155, 135, 274 přes město, takže jsem byl v Břevnově opět i s do cházkou za cca 10 minut (interv al byl ve špičce 4-5 minut a linky jezdily dv ve stejném směru), dnes totéž s docházkou a čekáním dělám v průměru za 20 - 25 minut. A to nemluvím o večerní dopravě s intervaly 20 minut. Jezdil jsem také z Letné na Spořilov, vždy do půl hodiny, dnes, bohužel i hodinu, opět v sedlech a večer neúnosné.
  Hrozná je doprava na Hlavní nádraží. V těch letech i bez metra s docházkou a čekáním tak do 20 minut, dnes i s metrem cca 25, ale také jak jsem psal i 55 minut. problémem je přestup na metro - čili dlouhé přestupy, dlouhé intervaly na tramvajích (opět večer tragedie), metro zásadně ujede něž stačím dojít z tramvaje na nástupiště, večer čekám 10 minut, o So a Ne 7,5 minuty. lepší je rovnou jet 26, ale znamená se to jí se dočkat a dnes je to od tramvaje v Bolzanově na nástupiště cca 7-9 minut a tramvaj jede 13 minut, při starých tramvajích ale byla jizdní doba cca 10 minut. To nemluvím o zrušené lince 125 díky autům na trase přes Korunovační, kterou jsem byl v centru za 5 minut, dnes 10 - 15 i více minut, i díky zrušení tramvají na Příkopech a na Václavském nám. (tem se dnes od nás jezsdí s přestupem a metrem i 30 minut - to si skutečně nevymýšlím, protože mám vždycky tak velký vztek, že nestíhám, že to nejde zapomenout.
  mohl bych pokračovat a popsal bych tu moře stran. Ale ten můj dotaz - proč se natáhly ty jízdní doby tramvají? neodpovídá to realitě, dá se to stíhat rychleji avečer tupplovaně.Čili stejná jízdní doba ve špičce jako večer je dost nelogická a je to opravdu vyhlídková jízda, která leze na nervy.
  Jinak v těch 60. a v počatku ještě v 70. letech byly intervaly na tramvajích běžně od 2- 6 minut ve špičce, v sedle od 4 -8 minut večer kolem 12 minut, So a Ne - v So třeba dopoledne tak 4-6 minut maximálně, v sedle kolem 9 - 13 minut, večer opět kolem 12-13 minut. jde mně o to, že důležitější pro mne je kratší inetrval i při menší kapacitě spoje než dlouhý interval a třeba vysokokapacitní tramvaj. To je mně skutečně nanic, zvlášť když ještě musím přestupovat.
  Ten dispečerský provoz pamatuji celkem v celé síti a upravovali tím i pravidelnosr intervalů i se tím posilovali trasy (třeba na Smíchovském nádraží, když přijíždělo víc vlaků ve špičce a zejména o nedělích, pamatuji to na Václavském náměstí u linek na Novodvorskou, kde byl inetrval autobusů tak 1 minuta atd.) . Toto mně oproti dnešku vyhovovalo, protože jsem nečekal ty ulice byly přeci jen s méně automobily ajelo to třím tedy rychleji než dnes.i když už i ta 135 mívala problémy, zejména u Florence atp. jde tedy o to, aby se pojala koncepce, kde více bude pposílena a preferována MHD na úkor automobilové dopravy a bude to celkem v pohodě. Ale to by někdo musel chtít. jenže ti, co o tom rozhodují, MHD ani vlaky nemilukjí a auta chtějí mít všude, hlavně ale pro sebe a to za miliardy se všemi důsledky.
  TuJindřišskou jsem uvedl jen jako jeden z příkladů. tady auta trvale přes den blokují koleje a není to jen kvůli chodcům. Od Jindřišské do Vodičkovy to jezdí od 2 - 6 minut, což pěšky opravdu je v pohodě. V té Jindřišské jsme stáli kvůli času - byl tam napřed a přitom od té Masaryčky už jsme jeli krokem - aby to moc nehnal, ne že by to bylo ucpané.
  Tak to jen taková malá reakce - holt hodně pamatuji a nezapomínám. je to asi tím, že trvale jezdím jen veřejnou dopravou, takže mohu srovnávat. A to nemluvím o cenách.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt