Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  15. srpna 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Pohoda
Dalším
zobrazení: 794
známka: 1.00


Poslední komentáře

 • Real estate businesses live not to mention die from their capability to add benefits. With certainly . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • We have all heard the argument for spending more now on quality to save money later. But what about . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Real estate option traders live together with die by just their capacity add valuation. With hardly . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Have you been thinking about remodeling your home? Keep in mind that you can often achieve your goal . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Real estate individuals live plus die by way of their capability add cost. With virtually no added c . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • You will find all forms and shapes of fashion blogs as the internet is full of them. It can talk abo . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • More than likely you understand the trend below... Commercial Home finance loan Financing works extr . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Seen you are aware of the trend in this case... Commercial Home owner loan Financing are available i . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Vlaky mezi Vranovicemi a Pohořelicemi letos skončí
  ze dne 12.06.2008, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 17.06.2008 20:27:13
  Autor: Lubor P. (tatra163jamal@seznam.cz)
  Titulek:
  To, že se na trati zastaví osobní doprava, neznamená automaticky její zrušení. To je obtížně vratný úřední úkon, takže se slovem rušení bych nakládal velmi opatrně. V jihomoravském kraji byla zrušena trať Ždánice - Uhřice. Ale proč? Osobní doprava skončila na nule a to proto, že je trať absolutně nevhodně trasována, daleko od obcí a mimo přepravní proudy. Tady bohužel i zhasla nákladní doprava, takže udržovat tuto trať jen kvůli tomu, že se po ní párkrát projedou železniční fandové v motoráku ( včetně mne ) je holý nesmysl. A turistický potenciál též nula.

  Znovu se ptám, proč se tu kdekdo brání zastavení osobní dopravy na těch tratích, kde lze pro lidi daleko výhodněji zajistit ZDO autobusovou dopravou?
  Samozřejmě jsou různé podivné případy, viz politicky motivovaná snaha o likvidaci trati Děčín - Oldřichov, ale opravdu jsou tu případy, kdy náhrada autobusem je přínosem. Ať už pro lidi, nebo též pro objednavatele, což zejména finančně. Pokud by se objednavatel zachoval rozumně, nechá zavést více spojů.

  Třeba zmíněný případ trati Bošice - Bečváry, kdy nikomu zastavení osbní dopravy nevadí, včetně její nenáhrady autobusovou dopravou. Zde je vlak žel bohu těžce hendikepován velkou vzdáleností a výškovým rozdílem nádraží od centra Zásmuk. Dále, pokud by byl zavedeny os. vlaky Pečky Kouřim s přímými vozy do Zásmuk, znamenalo by to v případě provozu motorových vozů řady 810 dvojnásobný počet strojvedoucích a motorových vozů, což zas není adekvátní potřebám tamějších obyvatel a pro objednavatele by to bylo značně drahé. Prostě se nechal Kouřim, což je přirozeně silnější směr do Zásmuk se přestupovalo. Jenže samé přestupy lidem vadí a snesou během jízdy tak jeden, dva už je moc. Pojedou vždy tím, co jede přímo, tentokrát je to bus linky 381............... I po zacpané silnici. Zde je ovšem silnice za hranicí své kapacity a lépe, nežli nějakým jejím rozšiřováním by bylo postavit již v minulosti plánovanou trať Říčany - Kostelec - Zásmuky - Kutná Hora. A to dvojkolejnou pro využití pro příměstskou dopravu a proč ne i dálkovou nákladní dopravu. Obdobně, abylo by dobré si to připustit, by bylo žádoucí postavit trať Praha Radotín - Mníšek - Dobříš - Příbram. Zde je povětšinou silnice pro motorová vozidla č. 4 opět za hranicí své kapacity. A odráží se to tím pádem i na velmi silné příměstké autobusové dopravě.

  Abych se svými plány nepopouzel Moraváky, zejména obyvatele Brna a okolí, kde mám také několik dobrých přátel, přál bych jim jinou trať z Božího požehnání na Třebíč, než je současná lokálka, byť s provozem rychlíků. Tady by to také lezlo do peněz, ale proč neudělat něco, co bude dobře sloužit dalších třeba sto let, než krátkozrace zacementovat elektrizací dnešní nevyhovující stav. Obdobně novou trať Blažovice - Nezamyslice a zdvojkolejnění zbytku do Přerova snad uzná jako potřebné každý rozumný člověk. A takovým projektům je potřeba věnovat pozornost a nikoliv se vybíjet bojem za zachování do budoucna stejně neudržitelného osobního provozu na několika lokálkách.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt