Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  21. října 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Sbírka jízdenek
Jízdenka
zobrazení: 693
známka: 0


Poslední komentáře

 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Francie, Marseille)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Vlakem na přehradu aneb trať 164 ožívá)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Novinky ve vozovém parku Plzeňských autobusů)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Jízdenku na pražskou MHD si pomocí SMS kupuje až 17 000 cestujících denně)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Dráhy získají od státu tři miliardy)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Obecný přehled o veřejné dopravě)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (MHD Přeštice)
 • 2018.10.19xukaimin cheap jordans nike free run argentina world cup jersey sac michael kors co . . . (Širokorozchodná železnice přes Slovensko se začne stavět v roce 2010)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Vlaky mezi Vranovicemi a Pohořelicemi letos skončí
  ze dne 12.06.2008, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 17.06.2008 20:27:13
  Autor: Lubor P. (tatra163jamal@seznam.cz)
  Titulek:
  To, že se na trati zastaví osobní doprava, neznamená automaticky její zrušení. To je obtížně vratný úřední úkon, takže se slovem rušení bych nakládal velmi opatrně. V jihomoravském kraji byla zrušena trať Ždánice - Uhřice. Ale proč? Osobní doprava skončila na nule a to proto, že je trať absolutně nevhodně trasována, daleko od obcí a mimo přepravní proudy. Tady bohužel i zhasla nákladní doprava, takže udržovat tuto trať jen kvůli tomu, že se po ní párkrát projedou železniční fandové v motoráku ( včetně mne ) je holý nesmysl. A turistický potenciál též nula.

  Znovu se ptám, proč se tu kdekdo brání zastavení osobní dopravy na těch tratích, kde lze pro lidi daleko výhodněji zajistit ZDO autobusovou dopravou?
  Samozřejmě jsou různé podivné případy, viz politicky motivovaná snaha o likvidaci trati Děčín - Oldřichov, ale opravdu jsou tu případy, kdy náhrada autobusem je přínosem. Ať už pro lidi, nebo též pro objednavatele, což zejména finančně. Pokud by se objednavatel zachoval rozumně, nechá zavést více spojů.

  Třeba zmíněný případ trati Bošice - Bečváry, kdy nikomu zastavení osbní dopravy nevadí, včetně její nenáhrady autobusovou dopravou. Zde je vlak žel bohu těžce hendikepován velkou vzdáleností a výškovým rozdílem nádraží od centra Zásmuk. Dále, pokud by byl zavedeny os. vlaky Pečky Kouřim s přímými vozy do Zásmuk, znamenalo by to v případě provozu motorových vozů řady 810 dvojnásobný počet strojvedoucích a motorových vozů, což zas není adekvátní potřebám tamějších obyvatel a pro objednavatele by to bylo značně drahé. Prostě se nechal Kouřim, což je přirozeně silnější směr do Zásmuk se přestupovalo. Jenže samé přestupy lidem vadí a snesou během jízdy tak jeden, dva už je moc. Pojedou vždy tím, co jede přímo, tentokrát je to bus linky 381............... I po zacpané silnici. Zde je ovšem silnice za hranicí své kapacity a lépe, nežli nějakým jejím rozšiřováním by bylo postavit již v minulosti plánovanou trať Říčany - Kostelec - Zásmuky - Kutná Hora. A to dvojkolejnou pro využití pro příměstskou dopravu a proč ne i dálkovou nákladní dopravu. Obdobně, abylo by dobré si to připustit, by bylo žádoucí postavit trať Praha Radotín - Mníšek - Dobříš - Příbram. Zde je povětšinou silnice pro motorová vozidla č. 4 opět za hranicí své kapacity. A odráží se to tím pádem i na velmi silné příměstké autobusové dopravě.

  Abych se svými plány nepopouzel Moraváky, zejména obyvatele Brna a okolí, kde mám také několik dobrých přátel, přál bych jim jinou trať z Božího požehnání na Třebíč, než je současná lokálka, byť s provozem rychlíků. Tady by to také lezlo do peněz, ale proč neudělat něco, co bude dobře sloužit dalších třeba sto let, než krátkozrace zacementovat elektrizací dnešní nevyhovující stav. Obdobně novou trať Blažovice - Nezamyslice a zdvojkolejnění zbytku do Přerova snad uzná jako potřebné každý rozumný člověk. A takovým projektům je potřeba věnovat pozornost a nikoliv se vybíjet bojem za zachování do budoucna stejně neudržitelného osobního provozu na několika lokálkách.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt