Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  18. srpna 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Gdynia - Trollino - 5
Těsně před Velikonocemi byly do Gdynie dodány 2 Trollina 12 z Ostravy.
zobrazení: 1426
známka: 3.00


Poslední komentáře

 • Ce sérum contient de nombreux basket enfant nike air max éléments qui aident les problèmes de p . . . (Polskem se zřejmě budou prohánět vlaky TGV)
 • Ces défis air jordan chaussure ville sont généralement encore surmontés par une reconnaissance const . . . (Staré spoje na železnici už asi neobnovia)
 • Ces défis air jordan chaussure ville sont généralement encore surmontés par une reconnaissance const . . . (Vlaky bez průvodčích)
 • Ces défis air jordan chaussure ville sont généralement encore surmontés par une reconnaissance const . . . (Vlastníci Tatry nakoupí technologie za 630 mil. Kč)
 • Ces défis air jordan chaussure ville sont généralement encore surmontés par une reconnaissance const . . . (Riga, nové trolejbusy)
 • Ces défis air jordan chaussure ville sont généralement encore surmontés par une reconnaissance const . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • Ces défis air jordan chaussure ville sont généralement encore surmontés par une reconnaissance const . . . (Komedie z tragedie, aneb Blesk informuje)
 • Ces défis air jordan chaussure ville sont généralement encore surmontés par une reconnaissance const . . . (NKU zjistil nedostatky ve financování dopravních staveb)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Vlaky mezi Vranovicemi a Pohořelicemi letos skončí
  ze dne 12.06.2008, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 15.06.2008 09:35:09
  Autor: hyjacint (hyjacint.kid@atlas.cz)
  Titulek: Využivatelnost regionálních tratí
  Ono toto téma by zasluhovalo článek nikoliv jen můj komentář. Zásadní věcí je sčítání pravidelných cestujících. Sčítání by mělo být důsledné a pravidelné nikoliv jen nárazové. Nejlepší měsíce proto jsou v našich podmínkách duben, květen a září, říjen, tedy na jaře a na podzim. V zimě se dá čekat nárůst, protože plno lidí raději dá přednost veřejné dopravě než klouzačce auta na silnici. V létě se cestuje více po silnici výlety, dovolené prostě každý někam míří důsledkem všeho je dražší palivo. V létě a zimě je třeba sledovat přepravní proudy turistické dopravy. Sčítání pravidelné by měl provádět vlakvedoucí, pokud by byly všechny doklady elektronické (žádné papírové průkazky apod.) daly by se údaje vyčíst z přenosné pokladny. Což stále není, takže nezbývá než lísteček a na něj poctivě psát nástup výstup. Tady bych viděl nárazové kontroly od dopravce a objednavatele. Po získání relevantní údajů by se mělo mít větší váhu kolik lidí na lince jezdí, nikoliv jen počet cestujících ve voze. Pokud lokální tratí denně projde více než 1000 lidí při stavu mizerných služeb to je Vmax:50km/h, Vp: 15km/h a zastaralé vozidlo 810, rušit by se neměla, naopak by do ní měly téct investice. V tomto případě je úplně jedno zda se jedná o camcour, spojku nebo spojnici okresních měst. Trat 253 nevozí ani 400 lidí denně, takže je zralá na neobjednávání ZDO a další jsou např. 175,178, 182,193, 094, 095, 096, 063, 062, 015, 016. Pro objednavatele je nejhorší neschopnost ČD vypočítat náklady na linku na spoj, pro cestujícího mizerný JŘ.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt