Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  25. června 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
296
296 stojí ve vnitřním oblouku na konečné na Borech.
zobrazení: 826
známka: 2.40


Poslední komentáře

 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Naše historické trolejbusy)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Rekonstrukce nádraží porazila odsun 3:1)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Vlak na trati 063 jen o víkendech)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Prohlášení vicehejtmana Pardubického kraje k výstavbě komunikace R35)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Český Krumlov odmítá v blízkosti železniční trať)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Předpisy na upevnění nákladů)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Železnici v Ústeckém kraji nahradí dálnice a létající autobusy aneb Ústecký kraj učí Evropskou unii organizovat dopravu)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Jak zrušit trať ??)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Cyklostezky ve Středočeském kraji po tělesech zrušených železnic
  ze dne 08.11.2007, autor článku: Lemrouch

  Komentář ze dne: 07.07.2008 04:41:56
  Autor: Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re:
  V případě lokálek vs cyklostezky je to téměř vždy o vůli místní samosprávy kolem předmětné lokálky (vlečky). Ve chvíli, kdy koleje ztratí svůj původní význam a není na jejich likvidaci "vyšší" zájem, je jejich osud v rukou místních. Nevýhodou je, že pokud se místní rozhodnou trať zlikvidovat, nebudou už mít nikdy možnost to vrátit zpět.
  Co se týče Benátek n/J nemusí však přijít o železniční spojení navždy. Jejich vlečka by stejně nikdy neměla šanci vzhledem ke svému vedení na využití v osobní dopravě a pokud ztratila význam v dopravě nákladní, je opravdu dobrá maximálně k historickému využití. Pokud se někdy prosadí stavba nové konkurenceschopné trati z Prahy do Liberce, téměř jistě povede právě přes Benátky a než se o této trati bude vážně uvažovat, bude mít železnice v nákladní dopravě nad silnicí prim a je tudíž pravděpodobné, že i Carborundum (bude-li v té době ještě existovat) si nechá postavit novou vlečku napojenou na tuto novou trať.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt