Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  23. září 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
210 058
210 058 posunuje na hlavním nádraží
zobrazení: 1102
známka: 2.00


Poslední komentáře

 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mbt shoes christian louboutin outlet pandora jewelry pand ora outlet . . . (Několik tipů kam vyrazit na víkend)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mbt shoes christian louboutin outlet pandora jewelry pand ora outlet . . . (Nové metro ve městě Kaohsiung na Taiwanu)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Kombinovaná doprava na rozcestí)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Řada 831 ČD: Dunění lodních motorů v Jeseníkách)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Motorové vozy řad 830 a 831
  Poslední stanice: Nebe
  )
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Lodní společnost Scandlines rozšiřuje nabídku)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mi chael kors outlet mic hael kors outlet cheap nfl jerseys wholesale . . . (S trolejbusy jsou potíže)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mi chael kors outlet mic hael kors outlet cheap nfl jerseys wholesale . . . (Rajnochovická lesní železnice)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Cyklostezky ve Středočeském kraji po tělesech zrušených železnic
  ze dne 08.11.2007, autor článku: Lemrouch

  Komentář ze dne: 07.07.2008 04:41:56
  Autor: Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re:
  V případě lokálek vs cyklostezky je to téměř vždy o vůli místní samosprávy kolem předmětné lokálky (vlečky). Ve chvíli, kdy koleje ztratí svůj původní význam a není na jejich likvidaci "vyšší" zájem, je jejich osud v rukou místních. Nevýhodou je, že pokud se místní rozhodnou trať zlikvidovat, nebudou už mít nikdy možnost to vrátit zpět.
  Co se týče Benátek n/J nemusí však přijít o železniční spojení navždy. Jejich vlečka by stejně nikdy neměla šanci vzhledem ke svému vedení na využití v osobní dopravě a pokud ztratila význam v dopravě nákladní, je opravdu dobrá maximálně k historickému využití. Pokud se někdy prosadí stavba nové konkurenceschopné trati z Prahy do Liberce, téměř jistě povede právě přes Benátky a než se o této trati bude vážně uvažovat, bude mít železnice v nákladní dopravě nad silnicí prim a je tudíž pravděpodobné, že i Carborundum (bude-li v té době ještě existovat) si nechá postavit novou vlečku napojenou na tuto novou trať.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt