Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  23. září 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
MHD Klatovy
Autobus SOR B9,5 na zastávce Luby, Drůbežářské závody 15.1.2005.
zobrazení: 4329
známka: 1.69


Poslední komentáře

 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mbt shoes christian louboutin outlet pandora jewelry pand ora outlet . . . (Několik tipů kam vyrazit na víkend)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mbt shoes christian louboutin outlet pandora jewelry pand ora outlet . . . (Nové metro ve městě Kaohsiung na Taiwanu)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Kombinovaná doprava na rozcestí)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Řada 831 ČD: Dunění lodních motorů v Jeseníkách)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Motorové vozy řad 830 a 831
  Poslední stanice: Nebe
  )
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Lodní společnost Scandlines rozšiřuje nabídku)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mi chael kors outlet mic hael kors outlet cheap nfl jerseys wholesale . . . (S trolejbusy jsou potíže)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mi chael kors outlet mic hael kors outlet cheap nfl jerseys wholesale . . . (Rajnochovická lesní železnice)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Cyklostezky ve Středočeském kraji po tělesech zrušených železnic
  ze dne 08.11.2007, autor článku: Lemrouch

  Komentář ze dne: 10.11.2007 21:03:54
  Autor: František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  V úseku, kde po trati vede místní komunikace, by myslím bylo lépe vést i cyklostezku po této komunikaci, aby byla zvýrazněna souvislost s původní tratí (nevím ale, není-li tam přílišný provoz). Tam, kde úsek navazuje na existující trať, lze stezku převést na jinou komunikaci, nejlépe s vazbou na příslušnou železniční stanici (cyklista může k návazné přepravě využít vlak). Jinak pokud jde o přeměnu zpět na dráhu, pak je určitě snazší ze stezky odvést cyklisty než automobily. Myslím, že to má smysl - argument, že se nepodaří dráhu prosadit, leda by železnice opět získala své místo, je přesnou trefou na hlavičku pomyslného hřebíku představujícího problém. Těleso tratě je třeba zachovat do doby, než společnost dospěje do stádia, kdy pro ni železnice opět bude mít význam. Stejně jako v dnešní automobily přidušené Americe. V principu bych se toho nevzdával, nelze ovšem takto znásilnit i tratě, které je i za současných podmínek možné využívat k původnímu účelu (a to i již snesené, kde existuje realizace schopný drážní projekt).

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt