Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  24. března 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
122 004
Na nádraží v Nymburce projíždí 19.2.2006 122 004 s uhelnými vozy falls.
zobrazení: 1350
známka: 1.00


Poslední komentáře

 • Boost your ecommerce store presence on the search engine and rank your ecommerce magento website amo . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • http:// bestlaptops12.strikingly.com http:// bestphones90.strikingly.com/ http:/ /bestmobiles44.st . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • <a href="http://bestlaptops12.strikingly.com&quo t;>bestlaptops12</a> <a hr . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Je veřejná doprava ztrátová?)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Autobus Tatra 24/58)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Další novinky z Kolínské řepařské drážky)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Na ŘSD nastoupil nový generální ředitel)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (V liberecké městské dopravě skončila platnost papírových průkazek)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Cyklostezky ve Středočeském kraji po tělesech zrušených železnic
  ze dne 08.11.2007, autor článku: Lemrouch

  Komentář ze dne: 10.11.2007 21:03:54
  Autor: František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  V úseku, kde po trati vede místní komunikace, by myslím bylo lépe vést i cyklostezku po této komunikaci, aby byla zvýrazněna souvislost s původní tratí (nevím ale, není-li tam přílišný provoz). Tam, kde úsek navazuje na existující trať, lze stezku převést na jinou komunikaci, nejlépe s vazbou na příslušnou železniční stanici (cyklista může k návazné přepravě využít vlak). Jinak pokud jde o přeměnu zpět na dráhu, pak je určitě snazší ze stezky odvést cyklisty než automobily. Myslím, že to má smysl - argument, že se nepodaří dráhu prosadit, leda by železnice opět získala své místo, je přesnou trefou na hlavičku pomyslného hřebíku představujícího problém. Těleso tratě je třeba zachovat do doby, než společnost dospěje do stádia, kdy pro ni železnice opět bude mít význam. Stejně jako v dnešní automobily přidušené Americe. V principu bych se toho nevzdával, nelze ovšem takto znásilnit i tratě, které je i za současných podmínek možné využívat k původnímu účelu (a to i již snesené, kde existuje realizace schopný drážní projekt).

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt