Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  25. června 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Osijek - Chorvatsko
Jízdenka na MHD r. 2003.
zobrazení: 831
známka: 2.13


Poslední komentáře

 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Naše historické trolejbusy)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Rekonstrukce nádraží porazila odsun 3:1)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Vlak na trati 063 jen o víkendech)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Prohlášení vicehejtmana Pardubického kraje k výstavbě komunikace R35)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Český Krumlov odmítá v blízkosti železniční trať)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Předpisy na upevnění nákladů)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Železnici v Ústeckém kraji nahradí dálnice a létající autobusy aneb Ústecký kraj učí Evropskou unii organizovat dopravu)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Jak zrušit trať ??)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Cyklostezky ve Středočeském kraji po tělesech zrušených železnic
  ze dne 08.11.2007, autor článku: Lemrouch

  Komentář ze dne: 10.11.2007 21:03:54
  Autor: František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  V úseku, kde po trati vede místní komunikace, by myslím bylo lépe vést i cyklostezku po této komunikaci, aby byla zvýrazněna souvislost s původní tratí (nevím ale, není-li tam přílišný provoz). Tam, kde úsek navazuje na existující trať, lze stezku převést na jinou komunikaci, nejlépe s vazbou na příslušnou železniční stanici (cyklista může k návazné přepravě využít vlak). Jinak pokud jde o přeměnu zpět na dráhu, pak je určitě snazší ze stezky odvést cyklisty než automobily. Myslím, že to má smysl - argument, že se nepodaří dráhu prosadit, leda by železnice opět získala své místo, je přesnou trefou na hlavičku pomyslného hřebíku představujícího problém. Těleso tratě je třeba zachovat do doby, než společnost dospěje do stádia, kdy pro ni železnice opět bude mít význam. Stejně jako v dnešní automobily přidušené Americe. V principu bych se toho nevzdával, nelze ovšem takto znásilnit i tratě, které je i za současných podmínek možné využívat k původnímu účelu (a to i již snesené, kde existuje realizace schopný drážní projekt).

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt