Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  25. června 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Život na nádraží Staré Sedliště
Je pátek, 2. května 2008 a na lokálkovém nádraží ve Starém Sedlišti pulsuje normální život. Vlaky se křižují, probíhá vykládka, cestující vystupují i nastupují. Idylka ... Ovšem idylka je zde také proto, že trať neleží v kraji, kde je politikům a optimalizačním úředníkům veřejná doprava trnem v oku. V takovém Ústeckém kraji by lokálka již možná nebyla mezi živými, školní výlet by nejspíš zůstal doma. Zde, v kraji Plzeňském, se naopak připravuje revitalizace tratě.
zobrazení: 1618
známka: 2.53


Poslední komentáře

 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Naše historické trolejbusy)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Rekonstrukce nádraží porazila odsun 3:1)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Vlak na trati 063 jen o víkendech)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Prohlášení vicehejtmana Pardubického kraje k výstavbě komunikace R35)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Český Krumlov odmítá v blízkosti železniční trať)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Předpisy na upevnění nákladů)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Železnici v Ústeckém kraji nahradí dálnice a létající autobusy aneb Ústecký kraj učí Evropskou unii organizovat dopravu)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Jak zrušit trať ??)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Cyklostezky ve Středočeském kraji po tělesech zrušených železnic
  ze dne 08.11.2007, autor článku: Lemrouch

  Komentář ze dne: 09.11.2007 08:22:28
  Autor: Jan Přikryl (prikryl.jan@vizslamail.hu)
  Titulek:
  Cyklostezky nejspíš budou, ale obávám se, že Středočeský kraj se chlubí cizím peřím. Jde na to získat dotaci z eurofondů (konkrétně ROP Střední Čechy, jehož řídící orgán sídlí ve stejné budově jako kraj) a pak by to platila z 85% (ale možná až z 92,5%- je tam ještě možné navýšení ze státního rozpočtu) Evropa. Výzva bude snad začátkem příštího roku, takže uvidíme.
  Ale jinak mě to až tak nezajímá, protože znovuvýstavby železnice se v těchto místech stejně za našich životů asi nedočkáme a návaznost na funkční železniční síť je taky dost pofiderní (mám na mysli tratě s přepravou kol- tedy ty, kde nejezdí krabičky 810), takže to možná v důsledku povede k rozvoji IAD.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt