Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  25. června 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Budko budko, kdopak tě obývá ?
Správně ! Podle tvaru budky tam opravdu sídlí místní policista :o) Göreme
zobrazení: 1010
známka: 2.75


Poslední komentáře

 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Naše historické trolejbusy)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Rekonstrukce nádraží porazila odsun 3:1)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Vlak na trati 063 jen o víkendech)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Prohlášení vicehejtmana Pardubického kraje k výstavbě komunikace R35)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Český Krumlov odmítá v blízkosti železniční trať)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Předpisy na upevnění nákladů)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Železnici v Ústeckém kraji nahradí dálnice a létající autobusy aneb Ústecký kraj učí Evropskou unii organizovat dopravu)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Jak zrušit trať ??)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Cyklostezky ve Středočeském kraji po tělesech zrušených železnic
  ze dne 08.11.2007, autor článku: Lemrouch

  Komentář ze dne: 08.11.2007 22:55:23
  Autor: Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re: Význam cyklostezky
  Ano, hezká teorie, dokonce i podpora tzv. Geenways byla myšlena tímto směrem, ale realita bývá jiná. Funkční a relativně prosperující trať je často navrhována na cyklostezku. Vzpomeňme třeba na trať 175, trať s ohromným potenciálem, kterou SUDOP navrhoval z poloviny přeměnit na cyklostezku a kdysi jej v tom ještě podpořil jeden superaktivista z jistého o.s. nebo taková trať 132, kde se také varianta cyklostezky mnohokrát omílá.
  To, že by mohly vzniknout cyklostezky na bývalých tratích zmíněných v článku je jen dobře, nicméně nesporným faktem je, že při této akci nestačí říct jen A, ale je třeba udělat i B, tedy přesně to, co naznačuje autor.
  Ale i zde je třeba pečlivě vážit a koncepčně přemýšlet, protože např. nedávno byla otevřená poměrně kratičká cyklostezka po bývalé trati Cheb - Slapany - Waldsasen - Wiesau, čímž se podle dopravních expertů znemožnilo perspektivní napojení sítě českých železnic na železnice německé, které by mělo podstatně vyšší parametry, jak stávající přes Schirnding.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt