Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  19. ledna 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Klatovská třída - 1
Běžné odpoledne na Klatovské třídě v Plzni 27.3.2006
zobrazení: 1604
známka: 2.80


Poslední komentáře

 • I think that working with your office will be good for me and I will learn many essay writing with y . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • Your website is really cool and this is a great inspiring article www.theacademicpapers.co.uk/buy-d . . . (V neděli 28. května 2006 vstoupila v platnost druhá změna jízdního řádu Českých drah, a. s.)
 • I cherish the way you gave this. You really have a legitimate handle on what's required to achieve c . . . (Odpadky)
 • عند الرغبة في ال . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • عند الرغبة في ال . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • عند الرغبة في ال . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • عند الرغبة في ال . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • عند الرغبة في ال . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Vlaků příští rok asi ubude, kraj preferuje autobusy
  ze dne 29.06.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 05.07.2007 20:29:36
  Autor: Ústečák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re:
  Tady je jeden podstatný fakt, který se tak nějak v tichosti přechází. Kolem obce Žďárek zhruba na 120 ha má být k dispozici průmyslová zóna. Mikroregion České Švýcarsko tam prostřednictvím firmy Labská invenstiční,a.s., kde jsou v DR všichni známí veřejní zástupci - Raška, Vonka, Štěrba atd. , prosazuje realizaci projektu výstavby chemicko-technologického parku. Šulc byl nedávno v Kanadě a v poslední době jednal s mnoha zástupci řekněmě z chemické oblasti. Všichni i ti tzv. opozičníci mlčí, což by mohlo znamenat, že se moc dobře ví, co a proč a snad už i kdy a v jakém měřítku má být něco v okolí Žďárku. To co jim projde tady, by jim neprošlo jinde, protože v tomto regionu i díky skladbě obyvatel je to takové jaké to je. Jinak se člověk chová k vlastnictví, které získal po předcích v linii xté generace a jinak, pokud po 60 letech teprve dokončil fasádu neměcké vilky, kterou soudruzi přidělili jejich dědovi v důsledku konfiskačních dekretů. Postupně docházelo k dalším vlnám nových obyvatel z různých oblastí. I tato okolnost, jsem o tom přesvědčen, má svůj nemalý vliv na stávající klima a jistý nezájem o věci veřejné, byť jde o problém celorepublikový. Ale k věci - pokud skutečně se má realizovat nějaká chemie, pak tu dráhu měli nejen zachovat, ale hlavně trvat na tom, aby se ve vazbě na tu průmyslovou zónu využila. Jde totiž o doslovný příklad, co je napsáno v dokumentu Dopravní politika a tím, co se ve skutečnosti děje. Pak asi aktivisté možná v aktu zoufalém chtějí žalobou docílit jakéhosi popohnání k zodpovědnosti. Je vůbec kladem, že ještě neodpadli a že nastavili zrcadlo. Jistě, nikdo není ani bílý ani černý, ale důležitá je vždy pro život alternativa, resp. alespoň potencionalita výběru čehokoliv (pokut to není nějaká levota). A to je nosný prvek demokracie. V momentě, kdy někdo začne kázat ideologicky o jediné pravdě a vše potlašovat jako nesmysl, pak to není nic dobrého. Ti zastánci přivaděče by měli s aktivisty diskutovat a naslouchat jim a případně jim rozporovat, že to co chtějí, není dobré, přínosné. Pokud se tak neděje a šíří se jediná pravda se značnou mediální převahou, pak už jen za existenci aktivistů, dr. Patriků a spol. mnohokrát děkuji. Ne proto, že by měli vždy pravdu, to já nevím zcela, ale za tu možno jiného náhledu, za to nastavené zrcadlo, tedy za odvedení práce, kterou by vlastně měli odvádět novináři, což se zde neděje pro zjevné lokajské propojení.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt