Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  19. února 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
nehoda 205+195 - 9
Tak takhle dopadla souprava 205+195. Vůz 205 je nyní mimo provoz a 195 je v dočasné soupravě 250+195. Škoda na voze je cca 250 000 Kč. Zvažuje se GO.
zobrazení: 1015
známka: 3.33


Poslední komentáře

 • مرحبا بكم في مجمو . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • تعتبر المياه من ا . . . (Pardubice, nový odbavovací systém)
 • مرحبا بكم وهلا و . . . (Pardubice, nový odbavovací systém)
 • moncler jackets birkin bag lebron 13 nike sneakers nike football boots t rue religion ch risti . . . (Vlaků příští rok asi ubude, kraj preferuje autobusy)
 • moncler jackets birkin bag lebron 13 nike sneakers nike football boots t rue religion ch risti . . . (Vlaky mezi Vranovicemi a Pohořelicemi letos skončí)
 • moncler jackets birkin bag lebron 13 nike sneakers nike football boots t rue religion ch risti . . . (JAR: Durban bude mít tramvaj)
 • moncler jackets birkin bag lebron 13 nike sneakers nike football boots t rue religion ch risti . . . (Nová reklamní lokomotiva ČD)
 • moncler jackets birkin bag lebron 13 nike sneakers nike football boots t rue religion ch risti . . . (V Praze budou jezdit čistší vlaky)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Vlaků příští rok asi ubude, kraj preferuje autobusy
  ze dne 29.06.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 04.07.2007 08:26:43
  Autor: Ústečák (@)
  Titulek:
  Na webu děčínských aktivistů je mj. publikováno tzv. "Zelené řešení" dopravního napojení na D8. Viz text:
  Z korespondence, kterou SED vedlo s respektovaným aktivistou dr. Miroslavem Patrikem ze Sdružení Děti Země, přinášíme čtenářům následující nástin tzv. Zeleného řešení dálničního přivaděče z Děčína na D8.

  Podle dr. Patrika jsou snahy o vybudování dálničního přivaděče na D8 v Děčíně nesmyslné, neprozíravé ve vztahu k ochraně veřejného zdraví, přírody a krajiny. Sdružení Děti Země (dále též „DZ“) s přihlédnutím ke všem kladům a záporům dospěla k vytvoření návrhu s pracovním názvem „Zelené řešení“. Cílem není budovat 6. 7. atd. variantu, ale upravit stávající silnice. Nejlepší je vést „nákladní dálkovou“ dopravu (resp. nad cca 12 tun) podél Labe po silnici I/62 z Děčína do Ústí nad Labem, protože jakákoliv nová trasa (přes CHKO ve 4. variantách podle ŘSD, po železniční trati podle některých děčínských zástupců) způsobuje eskalaci jiných problémů (v této souvislosti byl vysloven údiv, proč není „na stole“ tunelová varianta jako námět od CHKO ve vazbě na výhrady, které tato správa dosud v procesu EIA k původně zvažovaným variantám měla). Pokud jde o silnici I/13, zde by bylo vhodné příslušným dopravním značením zajistit průjezd pouze osobních a dodávkových vozidel do 12 tun (tuto situaci by mohlo také kladně řešit v budoucnu zavedené mýtné), usměrnit průjezd omezenou rychlostí (50 km/hod.), instalovat semafory v obcích a na několika místech mimo obce rozšířit, resp. vybudovat jeden až dva obchvaty; v důsledku těchto opatření by dopravci začali raději využívat levobřežní I/62, kterou by bylo možno na takový provoz mnohem lépe přizpůsobit (viz též prezentovaný názor Ing. Bauera); silnice I/62 by totiž představovala pro dopravce flexibilnější dopravní spojnici mezi dálnicí D8 a Děčínem ve směru na Liberec (a zpět), než v případě silnice I/13.

  Z výše prezentovaných názorů tedy vyplývá následující charakteristika zeleného řešení dopravního napojení na D8 z Děčína a okolí:

  Zelená varianta je:

  šetrná (s ohledem na protichůdné zájmy v regionu),
  rychlá (není nutné čekat na nějaká komplikovaná správní rozhodnutí, která se vlečou řadu let a jsou provázena náročným projektováním a příp. změnami),
  levná (úprava stávajících silnic I/13 a I/62, která je realizovatelná včetně „miniobchvatů“ do cca 2 až 3 let, by byla nepochybně nejlevnější variantou).

  Jaký máte na tento způsob dopravního napojení názor. A myslíte si, že by bylo možno pro případ, že se nedosáhne zajištění provozu na trati č. 132 požadovat v souladu s Dopravní politikou státu, aby byly zahájeny práce na zpracovávání projektu výstavby cyklostezky v ose této trati s tím, že kdykoliv vznikne potřeba obnovení trati č. 132, lze za poměrně nízkých nákladů trať zprovoznit?

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt