Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  18. října 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
710 019
Rosnička 710 019 na pomníku v Kladně.
zobrazení: 1596
známka: 2.67


Poslední komentáře

 • yaoxuemei20181018polo outlet air max 2017 mbt shoes cheap nfl jerseys pandora jewelry coach . . . (Řada 831 ČD: Dunění lodních motorů v Jeseníkách)
 • yaoxuemei20181018polo outlet air max 2017 mbt shoes cheap nfl jerseys pandora jewelry coach . . . (Cheb - budoucnost MHD)
 • yaoxuemei20181018polo outlet air max 2017 mbt shoes cheap nfl jerseys pandora jewelry coach . . . (Motorové vozy řad 830 a 831
  Poslední stanice: Nebe
  )
 • yaoxuemei20181018polo outlet air max 2017 mbt shoes cheap nfl jerseys pandora jewelry coach . . . (Riga, nové trolejbusy)
 • yaoxuemei20181018can ada goose christian louboutin outlet coach outlet cheap jordans off -white . . . (V Bělehradě budují lehké metro)
 • yaoxuemei20181018can ada goose christian louboutin outlet coach outlet cheap jordans off -white . . . (Poslední? jízda trolejbusem v Banské Bystrici)
 • yaoxuemei20181018can ada goose christian louboutin outlet coach outlet cheap jordans off -white . . . (Nejen pražská doprava – pod Bémovým vedením k „lepším zítřkům“?)
 • yaoxuemei20181018can ada goose christian louboutin outlet coach outlet cheap jordans off -white . . . (Teplice, nové trolejbusy po mnoha letech)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Vlaků příští rok asi ubude, kraj preferuje autobusy
  ze dne 29.06.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 04.07.2007 08:26:43
  Autor: Ústečák (@)
  Titulek:
  Na webu děčínských aktivistů je mj. publikováno tzv. "Zelené řešení" dopravního napojení na D8. Viz text:
  Z korespondence, kterou SED vedlo s respektovaným aktivistou dr. Miroslavem Patrikem ze Sdružení Děti Země, přinášíme čtenářům následující nástin tzv. Zeleného řešení dálničního přivaděče z Děčína na D8.

  Podle dr. Patrika jsou snahy o vybudování dálničního přivaděče na D8 v Děčíně nesmyslné, neprozíravé ve vztahu k ochraně veřejného zdraví, přírody a krajiny. Sdružení Děti Země (dále též „DZ“) s přihlédnutím ke všem kladům a záporům dospěla k vytvoření návrhu s pracovním názvem „Zelené řešení“. Cílem není budovat 6. 7. atd. variantu, ale upravit stávající silnice. Nejlepší je vést „nákladní dálkovou“ dopravu (resp. nad cca 12 tun) podél Labe po silnici I/62 z Děčína do Ústí nad Labem, protože jakákoliv nová trasa (přes CHKO ve 4. variantách podle ŘSD, po železniční trati podle některých děčínských zástupců) způsobuje eskalaci jiných problémů (v této souvislosti byl vysloven údiv, proč není „na stole“ tunelová varianta jako námět od CHKO ve vazbě na výhrady, které tato správa dosud v procesu EIA k původně zvažovaným variantám měla). Pokud jde o silnici I/13, zde by bylo vhodné příslušným dopravním značením zajistit průjezd pouze osobních a dodávkových vozidel do 12 tun (tuto situaci by mohlo také kladně řešit v budoucnu zavedené mýtné), usměrnit průjezd omezenou rychlostí (50 km/hod.), instalovat semafory v obcích a na několika místech mimo obce rozšířit, resp. vybudovat jeden až dva obchvaty; v důsledku těchto opatření by dopravci začali raději využívat levobřežní I/62, kterou by bylo možno na takový provoz mnohem lépe přizpůsobit (viz též prezentovaný názor Ing. Bauera); silnice I/62 by totiž představovala pro dopravce flexibilnější dopravní spojnici mezi dálnicí D8 a Děčínem ve směru na Liberec (a zpět), než v případě silnice I/13.

  Z výše prezentovaných názorů tedy vyplývá následující charakteristika zeleného řešení dopravního napojení na D8 z Děčína a okolí:

  Zelená varianta je:

  šetrná (s ohledem na protichůdné zájmy v regionu),
  rychlá (není nutné čekat na nějaká komplikovaná správní rozhodnutí, která se vlečou řadu let a jsou provázena náročným projektováním a příp. změnami),
  levná (úprava stávajících silnic I/13 a I/62, která je realizovatelná včetně „miniobchvatů“ do cca 2 až 3 let, by byla nepochybně nejlevnější variantou).

  Jaký máte na tento způsob dopravního napojení názor. A myslíte si, že by bylo možno pro případ, že se nedosáhne zajištění provozu na trati č. 132 požadovat v souladu s Dopravní politikou státu, aby byly zahájeny práce na zpracovávání projektu výstavby cyklostezky v ose této trati s tím, že kdykoliv vznikne potřeba obnovení trati č. 132, lze za poměrně nízkých nákladů trať zprovoznit?

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt