Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  23. září 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Pětipsy
742 190 - 2 ve stoupání nad Pětipsy v pozadí s panoramatem Doupovských hor.
zobrazení: 1477
známka: 1.27


Poslední komentáře

 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mbt shoes christian louboutin outlet pandora jewelry pand ora outlet . . . (Několik tipů kam vyrazit na víkend)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mbt shoes christian louboutin outlet pandora jewelry pand ora outlet . . . (Nové metro ve městě Kaohsiung na Taiwanu)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Kombinovaná doprava na rozcestí)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Řada 831 ČD: Dunění lodních motorů v Jeseníkách)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Motorové vozy řad 830 a 831
  Poslední stanice: Nebe
  )
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Lodní společnost Scandlines rozšiřuje nabídku)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mi chael kors outlet mic hael kors outlet cheap nfl jerseys wholesale . . . (S trolejbusy jsou potíže)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mi chael kors outlet mic hael kors outlet cheap nfl jerseys wholesale . . . (Rajnochovická lesní železnice)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit
  ze dne 12.04.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 20.04.2007 19:05:30
  Autor: František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek: Re: 3 milony
  Dovolím si odbočku - k tomu metru do polí. To je podle mě trochu jiný případ, byť na něm lze částečně demonstrovat, jak může infrastruktura regionu prospět. V případě metra do polí bych však byl poněkud opatrnější se superlativy. Jednak jde o zcela novou infrastrukturu, která v tomto případě nemá žádnou vazbu na stávající osídlení a jejíž stavba je ryze účelová (ve Zličíně kvůli depu a předpokládanému sídlišti, v Letňanech pak čistě kvůli podnikatelským zájmům) a vylije se na ni spousta betonu. Za druhé současný stav, kdy zemědělská půda je vnímána jako bezcenná a obchodní centra jako zlatý důl, se může brzy změnit. Navíc pokud bychom takto zastavěli území souvisle, vlak je nebude moci efektivně obsloužit, bude k němu třeba zavádět další návaznou dopravu, možná i souběžnou. Například již dnes je velký problém i autobusy (!) obsloužit "sídliště naplocho" (kolonie podnikatelských vilek) a jediná přijatelná doprava tam je vlastní automobil. Tím však nezavrhuji možnost pozvednutí sídel v okolí železnice, naopak - vhodnou kombinací různých funkcí území zde můžeme mít několik volnou krajinou oddělených a jasně vymezených kompaktních sídel, která budou železnicí a návaznými autobusy dobře propojena, takže jim bude umožněno realizovat společně většinu potřeb obyvatelstva. To je myslím alternativa kompaktně zastavěné krajině obsloužitelné pouze automobily, a v tom tkví síla dnes zanedbané železnice a bohužel často na paralelní výkony soustředěného rozsáhlého vozového parku autobusů.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt