Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  23. března 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Městská část Praha 15 - Hostivař dne 17. 2. 2007
Je 17. 2. 2007 odpoledne. Na obrázku je pohled na autobus linky č. 154 a tramvaj linky č. 22 mezi zastávkami Hostivařská a Na Groši ve směru do centra.
zobrazení: 1357
známka: 2.36


Poslední komentáře

 • Boost your ecommerce store presence on the search engine and rank your ecommerce magento website amo . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • http:// bestlaptops12.strikingly.com http:// bestphones90.strikingly.com/ http:/ /bestmobiles44.st . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • <a href="http://bestlaptops12.strikingly.com&quo t;>bestlaptops12</a> <a hr . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Je veřejná doprava ztrátová?)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Autobus Tatra 24/58)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Další novinky z Kolínské řepařské drážky)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Na ŘSD nastoupil nový generální ředitel)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (V liberecké městské dopravě skončila platnost papírových průkazek)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit
  ze dne 12.04.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 20.04.2007 19:05:30
  Autor: František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek: Re: 3 milony
  Dovolím si odbočku - k tomu metru do polí. To je podle mě trochu jiný případ, byť na něm lze částečně demonstrovat, jak může infrastruktura regionu prospět. V případě metra do polí bych však byl poněkud opatrnější se superlativy. Jednak jde o zcela novou infrastrukturu, která v tomto případě nemá žádnou vazbu na stávající osídlení a jejíž stavba je ryze účelová (ve Zličíně kvůli depu a předpokládanému sídlišti, v Letňanech pak čistě kvůli podnikatelským zájmům) a vylije se na ni spousta betonu. Za druhé současný stav, kdy zemědělská půda je vnímána jako bezcenná a obchodní centra jako zlatý důl, se může brzy změnit. Navíc pokud bychom takto zastavěli území souvisle, vlak je nebude moci efektivně obsloužit, bude k němu třeba zavádět další návaznou dopravu, možná i souběžnou. Například již dnes je velký problém i autobusy (!) obsloužit "sídliště naplocho" (kolonie podnikatelských vilek) a jediná přijatelná doprava tam je vlastní automobil. Tím však nezavrhuji možnost pozvednutí sídel v okolí železnice, naopak - vhodnou kombinací různých funkcí území zde můžeme mít několik volnou krajinou oddělených a jasně vymezených kompaktních sídel, která budou železnicí a návaznými autobusy dobře propojena, takže jim bude umožněno realizovat společně většinu potřeb obyvatelstva. To je myslím alternativa kompaktně zastavěné krajině obsloužitelné pouze automobily, a v tom tkví síla dnes zanedbané železnice a bohužel často na paralelní výkony soustředěného rozsáhlého vozového parku autobusů.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt