Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  25. června 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
534 0432
V klatovech je deponována lokomotiva 534 0432, ale je prozetím neprovozní.:-(
zobrazení: 3678
známka: 1.22


Poslední komentáře

 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Naše historické trolejbusy)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Rekonstrukce nádraží porazila odsun 3:1)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Vlak na trati 063 jen o víkendech)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Prohlášení vicehejtmana Pardubického kraje k výstavbě komunikace R35)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Český Krumlov odmítá v blízkosti železniční trať)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Předpisy na upevnění nákladů)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Železnici v Ústeckém kraji nahradí dálnice a létající autobusy aneb Ústecký kraj učí Evropskou unii organizovat dopravu)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Jak zrušit trať ??)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit
  ze dne 12.04.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 18.04.2007 09:17:48
  Autor: Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re: Re: 3 milony
  Zdravím, začnu podobným výrokem jako vy kdysi. Mám rád autobusy, rád s nimi jezdím. Dokonce si troufám říct, že jsem autobusák tělem a duší. Proto vím, že autobusy mají v dopravním systému své naprosto nezastupitelné místo a dokonce jsou relace, kde by mne ani ve snu nenapadlo jet vlakem. Ale zároveň vím, že cpát autobusy tam, kde jejich místo není, dokáží cestující odradit a to docela radikálně. Existují dokonce oblasti, kde náhrada vlaků autobusy, které jezdily 2x častěji (včetně pozdně večerních spojů) dokázalo cestující z veřejné dopravy vyhnat úplně, takže klienty VHD jsou jen školní děti nemající řidičák.
  Dále vzhledem k tomu, že mám řekněme velmi blízko k dopravcům jak autobusů, tak vlaků a nejednou jsem počítal ceny různých výkonů, vím, že s vlakem se dá i na lokálce dostat na nákladovou položku lehce přes 30 Kč/km, bus dle charakteru trasy 22-27 Kč/km. Malé autobusy sice možné NĚKDE jsou, ale rozhodně netvrdím, že jsou vhodné všude, jejich provoz není zase o tolik levnější a zejména pokud nemám pro midibus nebo dokonce minibus využití po celou směnu, vychází jejich paradoxně provozně dráže, jak velký bus. Jako ekonom asi víte proč tomu tak je.
  Železnice, samozřejmě když se chce, dokáže nabídnout i jakousi nadhodnotu ke službě oproti autobusům.
  Sečteno a podtrženo – nepřesvědčil jste mne. Avšak chápu Vás, zadání zakázky, směřující ve vysněné uzavření tratě, je jasné a víkendový provoz chápu jako jistý kompromis, který umožní železnici přežít do doby, než se změní karty a možná i hráči. Samozřejmě mohl bych zde vyslovit pochybnosti jako Pavel PjP, mám je také, ale to bych se už opakoval. Jsem jen zvědav, co se by se stalo, když obce (samozřejmě zcela hypoteticky) z nějakých fondů a od klíčových zaměstnavatelů seženou finance na provozování železnice, která najednou začne jezdit takovým způsobem a poskytovat takové doplňkové služby, že začne cestující přitahovat. Co pak, až bude systém placený krajem ze zákona, prázdný a v 90% ztrátě? Uzná někdo chybu? Nebo se nějakým způsobem „shora“ učiní takovým experimentům přítrž? Opět na to odpovědět neumím ...

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt