Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  23. září 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Horní Slavkov zastávka
V kolejišti zastávky Horní Slavkov zastávka vyrostly již celkem vysoké stromky.
zobrazení: 862
známka: 1.33


Poslední komentáře

 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mbt shoes christian louboutin outlet pandora jewelry pand ora outlet . . . (Několik tipů kam vyrazit na víkend)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mbt shoes christian louboutin outlet pandora jewelry pand ora outlet . . . (Nové metro ve městě Kaohsiung na Taiwanu)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Kombinovaná doprava na rozcestí)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Řada 831 ČD: Dunění lodních motorů v Jeseníkách)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Motorové vozy řad 830 a 831
  Poslední stanice: Nebe
  )
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Lodní společnost Scandlines rozšiřuje nabídku)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mi chael kors outlet mic hael kors outlet cheap nfl jerseys wholesale . . . (S trolejbusy jsou potíže)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mi chael kors outlet mic hael kors outlet cheap nfl jerseys wholesale . . . (Rajnochovická lesní železnice)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit
  ze dne 12.04.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 18.04.2007 09:17:48
  Autor: Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re: Re: 3 milony
  Zdravím, začnu podobným výrokem jako vy kdysi. Mám rád autobusy, rád s nimi jezdím. Dokonce si troufám říct, že jsem autobusák tělem a duší. Proto vím, že autobusy mají v dopravním systému své naprosto nezastupitelné místo a dokonce jsou relace, kde by mne ani ve snu nenapadlo jet vlakem. Ale zároveň vím, že cpát autobusy tam, kde jejich místo není, dokáží cestující odradit a to docela radikálně. Existují dokonce oblasti, kde náhrada vlaků autobusy, které jezdily 2x častěji (včetně pozdně večerních spojů) dokázalo cestující z veřejné dopravy vyhnat úplně, takže klienty VHD jsou jen školní děti nemající řidičák.
  Dále vzhledem k tomu, že mám řekněme velmi blízko k dopravcům jak autobusů, tak vlaků a nejednou jsem počítal ceny různých výkonů, vím, že s vlakem se dá i na lokálce dostat na nákladovou položku lehce přes 30 Kč/km, bus dle charakteru trasy 22-27 Kč/km. Malé autobusy sice možné NĚKDE jsou, ale rozhodně netvrdím, že jsou vhodné všude, jejich provoz není zase o tolik levnější a zejména pokud nemám pro midibus nebo dokonce minibus využití po celou směnu, vychází jejich paradoxně provozně dráže, jak velký bus. Jako ekonom asi víte proč tomu tak je.
  Železnice, samozřejmě když se chce, dokáže nabídnout i jakousi nadhodnotu ke službě oproti autobusům.
  Sečteno a podtrženo – nepřesvědčil jste mne. Avšak chápu Vás, zadání zakázky, směřující ve vysněné uzavření tratě, je jasné a víkendový provoz chápu jako jistý kompromis, který umožní železnici přežít do doby, než se změní karty a možná i hráči. Samozřejmě mohl bych zde vyslovit pochybnosti jako Pavel PjP, mám je také, ale to bych se už opakoval. Jsem jen zvědav, co se by se stalo, když obce (samozřejmě zcela hypoteticky) z nějakých fondů a od klíčových zaměstnavatelů seženou finance na provozování železnice, která najednou začne jezdit takovým způsobem a poskytovat takové doplňkové služby, že začne cestující přitahovat. Co pak, až bude systém placený krajem ze zákona, prázdný a v 90% ztrátě? Uzná někdo chybu? Nebo se nějakým způsobem „shora“ učiní takovým experimentům přítrž? Opět na to odpovědět neumím ...

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt