Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  18. září 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
812 + 912
Esmeralda na Sp 1892 se blíží ke stanici Lužná u Rakovníka.
zobrazení: 2852
známka: 1.81


Poslední komentáře

 • خدمات نقل العفش ت . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • تعتبر العنود اكب . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • <a href="https://www.el3nod.com/3/company-cleani ng-moquette-carpet-sofas-mecca">& . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • adida s nmd real jordans for sale cheap pandor a jewelry cheap jordans nike foamposite michael . . . (Zkoušky nadrozměrných souprav provázejí bouřlivé diskuse)
 • adida s nmd real jordans for sale cheap pandor a jewelry cheap jordans nike foamposite michael . . . (Katarínka)
 • adida s nmd real jordans for sale cheap pandor a jewelry cheap jordans nike foamposite michael . . . (Cestující nemohou očekávat, že si budou moci sednout)
 • yeezy boost 500 golden goose sneakers gol den goose outlet nike air max 2018 lebron 15 authent . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • yeezy boost 500 golden goose sneakers gol den goose outlet nike air max 2018 lebron 15 authent . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit
  ze dne 12.04.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 17.04.2007 21:00:27
  Autor: Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re: 063
  Nevím jaký základní pohled máte na mysli? Pořád mi připadá, že já mluvím o koze a vy o voze. Nikdy se neshodnem pokud já nepřijmu Vaše přesvědčení, že Libáň má žel. zastávku anebo vy mé, že Libáň nemá žel. zastávku. Ano, z Vašeho pohledu máte jistě pravdu, o tom nepochybuji. Problém je v tom, že máme naprosto odlišné pohledy. No, pojďme se chvilku bavit o faktech. Vy říkáte, že autobus plně nahradí vlakovou dopravu. Zřejmě máte namysli autobusovou linku Kopidlno - Libáň - Dětenice - Domousnice vedenou po silnici II/280, která prakticky kopíruje trať. Jenže tato linka neřeší Psinice a tahle obec musí být obsloužena jinou linkou a tím pádem ta linka, o které jsem mluvil, nepokrývá plně trať a tudíž jí nemůže kvalitně a ekonomicky nahradit. Ledaže by ta jedna linka zajížděla do Psinic, čímž by se značně prodloužily jízdní doby. A teď se musím zeptat na jednu věc: ona je tahle jedna linka jediná, která je schopná obsloužit Libáň? Libáň neobsluhují žádné jiné linky? Linka spojující obec Bačalky s Kopidlnem se Libáni vyhýbá nebo z Bačalek žádná taková nejezdí? A co Údrnice? Ty nejsou spojené s Kopidlnem? A pokud ano, autobusy tam končí, nepokračují do Libáně? To se vyplatí, vést linku z Kopidlna jen do tak malé obce a nepokračovat do 3km vzdáleného města? Samozřejmě si na tyto otázky mohu odpovědět sám, kouknutím na internet. Berte to jako řečnické otázky. Podle Vás tedy lze Libáň kvalitně obsloužit výhradně linkou nahrazující železnici? No nechtěl bych bydlet v Bačalkách. Buď bych spojení do Kopidlna neměl vůbec anebo by autobus drastickým způsobem objížděl Libáň, aby se dokázalo, že linka nahrazující trať je pro Libáň bezpodmínečně nutná. A Rokytňany? Posun žel. zastávky do místa, kde je trať od obce vzdálená 200metrů by to jednou provždy vyřešil. Ano, stálo by to peníze, ale cožpak Rabakov není úplně nová zastávka? A šlo to. Rádo se tu mluví o tom, že autobusy jsou levnější. O tom jistě není pochyb. Ale tohle je spíš argument pro nahrazení všech vlaků v celém vašem kraji a ne pro jednu konkrétní trať a důvody, proč je autobus levnější jako dopravní cesta a státní dotace tu myslím nemusím rozebírat.
  Říkáte, že železnice neumí zajistit zlepšení veřejné dopravy. Stejně bych tak mohl já tvrdit, že koordinátor dopravy neumí zajistit zlepšení veřejné dopravy železniční dopravou.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt