Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  16. listopadu 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Komáří vížka
Nejdelší lanovka v ČR vede na Komáří Vížku. Je dlouhá okolo dvou kilometrů. Fotografie z května 2006 zachycuje poslední stoupání na vrchol. Lanovka je velice oblíbena mezi cyklity, mezi nimi se hojně vyskytují sjezdaři.
zobrazení: 5527
známka: 1.64


Poslední komentáře

 • Erotic Massage Port Blair Erotic Massage Andhra Pradesh Er otic Massage Itanagar Eroti c Massage . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • <a href="https://in.oklute.com/call-girls/delhi/ ">Escort Services Delhi</a> . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Nice! thank you so much! Thank you for sharing. Your blog posts are more interesting and informative . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • We provide free office Setup Technical support, customer service & online support for install ms . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • north face prada handbags ralph lauren uk true religion jeans nike shoes hermes belt stussy t . . . (MHD Přeštice)
 • north face prada handbags ralph lauren uk true religion jeans nike shoes hermes belt stussy t . . . (Pri zrážke vlaku sa ľahko zranili dvaja ľudia)
 • north face prada handbags ralph lauren uk true religion jeans nike shoes hermes belt stussy t . . . (Ústecký kraj schválil základní dopravní obslužnost pro období 2009 až 2026)
 • north face prada handbags ralph lauren uk true religion jeans nike shoes hermes belt stussy t . . . (Dokonalá trať)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit
  ze dne 12.04.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 17.04.2007 14:25:41
  Autor: arj (arj@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re: 063
  dopravní obsluha je nejen o ceně

  Bohužel, než dojdou k tomuto poznání, to bude trvat velmi dlouho ... a zatím se od možnosti tohoto poznání asi čím dál víc vzdalujeme. Viz včerejší výzva starostů ze Zlínska k protestům, protože by obce mohly přijít o mnoho peněz. Ona to v rámci výpočtů "výhodnosti" nové daňové soustavy zapadla informace o návrhu, že by se peníze měly dělit daleko víc podle velikosti (počtu obyvatel) obce/regionu, ale také podle jejích vlastních daňových výnosů (čili obec bohatých podnikatelů by měla více peněz než stejně velká obec těžko hspodařících zemědělců).

  dopravní obsluha je také o kvalitě

  A jaká jsou kriteria "kvality"? Jednak hodnocení kvality konkrétních spojů (= dodržování jízdních řádů, přiměřená obsazenost, čistota vozidel) je to hlavně možnost dostat se z A (místa bydliště) do B (místa pracoviště, školy, sídla úřadu, zdravotnictví). Takže třeba:
  - docházková vzdálenost k zastávce pro 50 % by neměla být delší než x metrů resp. y minut, tytéž ukazatele pro 75 % občanů;
  - (čistá) doba jízdy do místa, kam jede 50 / 75 % občanů by neměla být delší než x minut
  - celková doba přepravy (tj. od baráku k baráku) pro 50/75 % občanů by neměla být delší než y minut - přičemž toto "y" je závislé třeba i na stupni automobilizace regionu (takže např. "y VHD = 1,3 y autem")

  A pak se dostáváme ke kvalitativním ukazatelům vozidel, např.:
  - přístupnost pro děti, invalidy, kočárky
  - pohodlí ve vozidle (vyxlajvantem potažená prkenná sedačka nebyla obvyklým standardem v roce 1975 už ani ve vozítkách z DDR či klobásobusech z Uher)
  - až třeba po srovnání s pohodlím gumokolu roku 2000+

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt