Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  24. června 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
242 217
Plecháč 242 217 projíždí s Pn 67893 žst Horažďovice předměstí.
zobrazení: 1540
známka: 2.86


Poslední komentáře

 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Naše historické trolejbusy)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Rekonstrukce nádraží porazila odsun 3:1)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Vlak na trati 063 jen o víkendech)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Prohlášení vicehejtmana Pardubického kraje k výstavbě komunikace R35)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Český Krumlov odmítá v blízkosti železniční trať)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Předpisy na upevnění nákladů)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Železnici v Ústeckém kraji nahradí dálnice a létající autobusy aneb Ústecký kraj učí Evropskou unii organizovat dopravu)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Jak zrušit trať ??)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit
  ze dne 12.04.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 17.04.2007 14:25:41
  Autor: arj (arj@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re: 063
  dopravní obsluha je nejen o ceně

  Bohužel, než dojdou k tomuto poznání, to bude trvat velmi dlouho ... a zatím se od možnosti tohoto poznání asi čím dál víc vzdalujeme. Viz včerejší výzva starostů ze Zlínska k protestům, protože by obce mohly přijít o mnoho peněz. Ona to v rámci výpočtů "výhodnosti" nové daňové soustavy zapadla informace o návrhu, že by se peníze měly dělit daleko víc podle velikosti (počtu obyvatel) obce/regionu, ale také podle jejích vlastních daňových výnosů (čili obec bohatých podnikatelů by měla více peněz než stejně velká obec těžko hspodařících zemědělců).

  dopravní obsluha je také o kvalitě

  A jaká jsou kriteria "kvality"? Jednak hodnocení kvality konkrétních spojů (= dodržování jízdních řádů, přiměřená obsazenost, čistota vozidel) je to hlavně možnost dostat se z A (místa bydliště) do B (místa pracoviště, školy, sídla úřadu, zdravotnictví). Takže třeba:
  - docházková vzdálenost k zastávce pro 50 % by neměla být delší než x metrů resp. y minut, tytéž ukazatele pro 75 % občanů;
  - (čistá) doba jízdy do místa, kam jede 50 / 75 % občanů by neměla být delší než x minut
  - celková doba přepravy (tj. od baráku k baráku) pro 50/75 % občanů by neměla být delší než y minut - přičemž toto "y" je závislé třeba i na stupni automobilizace regionu (takže např. "y VHD = 1,3 y autem")

  A pak se dostáváme ke kvalitativním ukazatelům vozidel, např.:
  - přístupnost pro děti, invalidy, kočárky
  - pohodlí ve vozidle (vyxlajvantem potažená prkenná sedačka nebyla obvyklým standardem v roce 1975 už ani ve vozítkách z DDR či klobásobusech z Uher)
  - až třeba po srovnání s pohodlím gumokolu roku 2000+

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt