Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  23. září 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Praha 1 - Florenc dne 26. 1. 2008
Na obrázku je autobus linky č. 207 ve směru Ohrada, který právě přijel do manipulační zastávky Florenc.
zobrazení: 995
známka: 2.14


Poslední komentáře

 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mbt shoes christian louboutin outlet pandora jewelry pand ora outlet . . . (Několik tipů kam vyrazit na víkend)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mbt shoes christian louboutin outlet pandora jewelry pand ora outlet . . . (Nové metro ve městě Kaohsiung na Taiwanu)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Kombinovaná doprava na rozcestí)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Řada 831 ČD: Dunění lodních motorů v Jeseníkách)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Motorové vozy řad 830 a 831
  Poslední stanice: Nebe
  )
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Lodní společnost Scandlines rozšiřuje nabídku)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mi chael kors outlet mic hael kors outlet cheap nfl jerseys wholesale . . . (S trolejbusy jsou potíže)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mi chael kors outlet mic hael kors outlet cheap nfl jerseys wholesale . . . (Rajnochovická lesní železnice)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit
  ze dne 12.04.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 17.04.2007 09:37:07
  Autor: Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re:
  Děkuji za odpověď. Konečně fakta, se kterými se dá souhlasit. Ty Vaše minulé argumenty byly ... (no comment). Druhá věc ovšem je PROČ jezdí vlaky tak prázdné? Znám tratě, které vedou mnohem méně příznivým směrem a projíždí méně osídlenou oblastí a přesto se vhodnými polohami spojů dokázaly cestující získat. Samozřejmě musí se chtít, pokud chcete cestující odradit, aby vlak jezdil prázdný a sčítání cestujících dopadlo přesně jak chcete, není to žádný problém. Jako příklad uvedu příměstskou trať (ty se zpravidla považují za nenahraditelné autobusama), na které se podařilo nevhodnými spojemi vyhnat cestující z vlaku takovým způsobem, že byla nakonec navržena na zastavení osobní dopravy. Jedná se o trať 173 Praha - Rudná-Beroun. Kdysi na této trati jezdily T478.1 s patrovými soupravami a praskaly ve švech. Kolem této tratě bydlí desítky tisíc lidí, kteří dojíždí do Prahy a přesto vlaky jezdí prázdné. Jaký je problém potom vyhnat nevhodnými spoji lidi z trati, kolem které bydlí jen pár tisíc lidí? ŽÁDNÝ. Ale vy jste koordinátoři a když se rozhodnete nebo dostanete za úkol zastavit provoz třeba na trati 020, "vhodnými" polohami spojů snadno a rychle vyženete lidi z vlaků a pak mi tu budete mávat stejnými argumenty jako u trati 063.
  Co se týče argumetu, že Libáň a Rokytňany chtěj busy, jste se opět vrátil do argumentační stoky jako prve. Je samozřejmé, že jako starosta obce, který nemá železnici (byť je jakási vzdálená zastávka po mé obci pojmenovaná), budu mít zájem na autobusech. A ostatní obce musíte přemlouvat. To je jasný důkaz, že ty obce, které tato trať obsluhuje, o ní zájem mají. A to by pro vás jako koordinátora dopravy mělo být směrodatné a měli byste dělat něco pro to, aby vlaky jezdily v takových polohách, aby nebyli lidé nuceni používat auta. Ano, kdyby Dětenice (Osenice), Domousnice (Rabakov) řekli: my vlaky nechcem, autobus je pro nás lepší, nebylo by co řešit, ale pokud tohle řekne obec, která na trati NELEŽÍ jako je Libáň, nic to pro trať neznamená, protože to byste se mohli zeptat třeba New Yorku, jestli má zájem na existenci téhle trati a odpověď bude stejná. Apropó, Rokytňany by se daly vyřešit krásně přesunem zastávky cca o kilometr směrem k Rabakovu.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt