Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  23. března 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
130 + 122
Elektrické stejnosměrné lokomotivy na nymburském seřadišti.
zobrazení: 1468
známka: 2.22


Poslední komentáře

 • Boost your ecommerce store presence on the search engine and rank your ecommerce magento website amo . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • http:// bestlaptops12.strikingly.com http:// bestphones90.strikingly.com/ http:/ /bestmobiles44.st . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • <a href="http://bestlaptops12.strikingly.com&quo t;>bestlaptops12</a> <a hr . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Je veřejná doprava ztrátová?)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Autobus Tatra 24/58)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Další novinky z Kolínské řepařské drážky)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Na ŘSD nastoupil nový generální ředitel)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (V liberecké městské dopravě skončila platnost papírových průkazek)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit
  ze dne 12.04.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 17.04.2007 09:37:07
  Autor: Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re:
  Děkuji za odpověď. Konečně fakta, se kterými se dá souhlasit. Ty Vaše minulé argumenty byly ... (no comment). Druhá věc ovšem je PROČ jezdí vlaky tak prázdné? Znám tratě, které vedou mnohem méně příznivým směrem a projíždí méně osídlenou oblastí a přesto se vhodnými polohami spojů dokázaly cestující získat. Samozřejmě musí se chtít, pokud chcete cestující odradit, aby vlak jezdil prázdný a sčítání cestujících dopadlo přesně jak chcete, není to žádný problém. Jako příklad uvedu příměstskou trať (ty se zpravidla považují za nenahraditelné autobusama), na které se podařilo nevhodnými spojemi vyhnat cestující z vlaku takovým způsobem, že byla nakonec navržena na zastavení osobní dopravy. Jedná se o trať 173 Praha - Rudná-Beroun. Kdysi na této trati jezdily T478.1 s patrovými soupravami a praskaly ve švech. Kolem této tratě bydlí desítky tisíc lidí, kteří dojíždí do Prahy a přesto vlaky jezdí prázdné. Jaký je problém potom vyhnat nevhodnými spoji lidi z trati, kolem které bydlí jen pár tisíc lidí? ŽÁDNÝ. Ale vy jste koordinátoři a když se rozhodnete nebo dostanete za úkol zastavit provoz třeba na trati 020, "vhodnými" polohami spojů snadno a rychle vyženete lidi z vlaků a pak mi tu budete mávat stejnými argumenty jako u trati 063.
  Co se týče argumetu, že Libáň a Rokytňany chtěj busy, jste se opět vrátil do argumentační stoky jako prve. Je samozřejmé, že jako starosta obce, který nemá železnici (byť je jakási vzdálená zastávka po mé obci pojmenovaná), budu mít zájem na autobusech. A ostatní obce musíte přemlouvat. To je jasný důkaz, že ty obce, které tato trať obsluhuje, o ní zájem mají. A to by pro vás jako koordinátora dopravy mělo být směrodatné a měli byste dělat něco pro to, aby vlaky jezdily v takových polohách, aby nebyli lidé nuceni používat auta. Ano, kdyby Dětenice (Osenice), Domousnice (Rabakov) řekli: my vlaky nechcem, autobus je pro nás lepší, nebylo by co řešit, ale pokud tohle řekne obec, která na trati NELEŽÍ jako je Libáň, nic to pro trať neznamená, protože to byste se mohli zeptat třeba New Yorku, jestli má zájem na existenci téhle trati a odpověď bude stejná. Apropó, Rokytňany by se daly vyřešit krásně přesunem zastávky cca o kilometr směrem k Rabakovu.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt