Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Sobota  23. března 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
345-2
15trM 345 opouští zastávku Česká.
zobrazení: 1177
známka: 2.75


Poslední komentáře

 • Boost your ecommerce store presence on the search engine and rank your ecommerce magento website amo . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • http:// bestlaptops12.strikingly.com http:// bestphones90.strikingly.com/ http:/ /bestmobiles44.st . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • <a href="http://bestlaptops12.strikingly.com&quo t;>bestlaptops12</a> <a hr . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Je veřejná doprava ztrátová?)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Autobus Tatra 24/58)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Další novinky z Kolínské řepařské drážky)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Na ŘSD nastoupil nový generální ředitel)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (V liberecké městské dopravě skončila platnost papírových průkazek)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit
  ze dne 12.04.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 17.04.2007 08:41:07
  Autor: Tomáš Hradecký (hradtom@seznam.cs)
  Titulek:
  Zdravím Vás všechny,

  podívejte se - já mám taky rád vláčky. Denně jezdím do práce vlakem (z Káranic do Hradce Králové) a na výlety se vydávám také většinou vlakem - také proto mě osobně těší, že na trati 063 je navrženo zachování víkendového provozu. Ale co se týče dopravy v pracovní dny, zpracovávali jsme na OREDu analýzu na možnost zlepšení dopravní obslužnosti okolí trati 063 - výstupem jsou následující fakta:

  -autobus zde dokáže PLNĚ nahradit železniční dopravu (to na ostatních tratích většinou snadno nejde) a nabídnout ještě něco navíc - je možné přidat nové spoje

  -to vše za nižší náklady na provoz - za ušetřené peníze mohou být přidány nové spoje autobusové (podle požadavků obcí), a ve spolupráci s ČD je možné rozšiřovat provoz na hlavních tratích

  -na trati 063 se v úseku Kopidlno-Dolní Bousov za jeden pracovní den přepraví 65 (slovy ŠEDESÁT PĚT) cestujících - v jiném kraji by takovouto trať nejspíš zrušili bez náhrady, my navrhujeme autobusovou dopravu, u které zde předpokládáme, že počet cestujících zvýší.

  Bohužel, žádný z těchto argumentů nehovoří pro vlak. Rozhodující je také zájem samospráv - se všemi obcemi jednáme a předkládáme jim porovnání vlak vs. autobus. Starostové v Libáni a Rokytňanech se vyslovili pro zlepšení autobusové dopravy náhradou za pro ně nevhodnou vlakovou dopravu. A domníváme se, že i pro ostatní obce na trati by autobusy byly zlepšením (budeme se účastnit jednání zastupitelstev obcí a vysvětlovat jim náš návrh).

  Aby bylo jasno - o to vše se snažíme proto, abychom získali nové cestujících do veřejné dopravy - aby lidé přešli z aut do autobusů a vlaků.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt