Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  16. listopadu 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Siderorotodekompozitátor
V jedné vísce kousek u Loun mají takovouto skoroželezniční zajímavost - cirkulárku na kolejnicích rozchodu 600mm. Patrně s ní při práci postupně posunují, aby se nemusely špalíky házet daleko
zobrazení: 1097
známka: 3.14


Poslední komentáře

 • Erotic Massage Port Blair Erotic Massage Andhra Pradesh Er otic Massage Itanagar Eroti c Massage . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • <a href="https://in.oklute.com/call-girls/delhi/ ">Escort Services Delhi</a> . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Nice! thank you so much! Thank you for sharing. Your blog posts are more interesting and informative . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • We provide free office Setup Technical support, customer service & online support for install ms . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • north face prada handbags ralph lauren uk true religion jeans nike shoes hermes belt stussy t . . . (MHD Přeštice)
 • north face prada handbags ralph lauren uk true religion jeans nike shoes hermes belt stussy t . . . (Pri zrážke vlaku sa ľahko zranili dvaja ľudia)
 • north face prada handbags ralph lauren uk true religion jeans nike shoes hermes belt stussy t . . . (Ústecký kraj schválil základní dopravní obslužnost pro období 2009 až 2026)
 • north face prada handbags ralph lauren uk true religion jeans nike shoes hermes belt stussy t . . . (Dokonalá trať)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit
  ze dne 12.04.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 16.04.2007 16:04:49
  Autor: Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re: Libáň
  Promiňte, ale vaše argumenty jsou opravdu velmi krásné. Když tedy podle Vás je vlak proti autobusu tak neekologický a neekonomický, nechápu proč ho nechcete nahradit autobusama všude, proč zrovna tuhle trať? Nebo že by na téhle trati měl vlak vyšší spotřebu nebo byl více neekologický než na jiných tratích? To, že do Libáně jezdí jen 4 autobusy denně považuji za hrubý nedostatek. To i do Police nad Metují nebo Opočna jezdí jen 4 autobusy denně, protože "mají" železnici? A co jiné obce, které jsou vzdáleny 2km od nějaké železniční zastávky? I ty mají ve vašem kraji jen 4 autobusové spoje denně, protože jsou vzdáleny pouhé 2km od železnice a tudíž železnici mají? Takže Bačalky, které jsou ke stanici Dětenice blíž než Libáň ke stanici Libáň mají jen 4 busové spoje denně? Další obce vzdálené od nějaké žel. zastávky méně než Libáň namátkou: Ujkovice, Veselice atd atd. V Královéhradeckém kraji takových obcí bude mračna. Jestli každou takovou obec považujete za napojenou na železnici a autobusy tam nezavádíte ... no jsem rád, že v takovém kraji nežiju.
  Takže podle Vás tahle trať je k ničemu proto, že je daleko od obce Libáň. A k čemu je tedy trať 064? Ta je od obce Libáň mnohem dál. A co třeba 026, ta je od obce Libáň tak daleko, že bych jí už zrušil dávno. Nezlobte se, ale Vaše argumenty jsou směšné. Jo, kdyby trať byla od všech obcí takhle daleko, neřeknu ani zblo. Vůbec se nevyjadřujete o obci Dětenice, Osenice, Ledkov a další. Ty na trati neleží? Přejmenujte stanici Libáň na Psinice a najednou nebude mít Libáň železnici stejně, jako jí nemají třeba Bačalky nebo Ujkovice. Zastávka Rokytňany už měla být dávno zrušená. Tato zastávka tu byla zřízena jen proto, že to byla odbočka pro trať do Dobrovice a když už tam byl hradlář, tak proč by tam nemohla být zastávka. Aspoň něco utrží. Takže jednoduše jednu zastávku přejmenovat, druhou zrušit a rázem je podle vašich teorií trať ideálně trasovaná. Podle mých zkušeností existuje na celém světě jen jedna trať, která se nedá nahradit autobusama, protože tam nevede silnice. A to je trať Cuzco - Macchu picchu v Peru. Všechny ostatní tratě autobusama nahradit jdou stejně jako 063jka. Proč tedy zrovna tuto trať chcete nahradit? Chápu třeba, proč se zastavila doprava na trati ze Smiřic do Hněvčevse. Protože vede transverzálně od přepravních směrů do HK. Ale 063 vede ideálně přímo do střediskového města Kopidlno. Zajímaly by mě vaše skutečné důvody, proč zrovna tuhle trať jste si vzali na mušku. Vím, že se to nikdy oficiálně nedovím, ale ... zajímalo by mě to. Tvrdý odpor obyvatel by měl být v demokratickém státě jasným důvodem demokraticky zvolených zástupců k zastavení činnosti, ke které takový odpor je. Nebo že by v Královéhradeckém kraji vládla totalita?

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt