Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  16. listopadu 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
MHD Harrachov
Mercedes O815 Městské dopravy Harrachov na konečné u nádraží v Kořenově<br>
Foto Tomáš Mykl
zobrazení: 3033
známka: 1.76


Poslední komentáře

 • Erotic Massage Port Blair Erotic Massage Andhra Pradesh Er otic Massage Itanagar Eroti c Massage . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • <a href="https://in.oklute.com/call-girls/delhi/ ">Escort Services Delhi</a> . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Nice! thank you so much! Thank you for sharing. Your blog posts are more interesting and informative . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • We provide free office Setup Technical support, customer service & online support for install ms . . . (Bukurešťské nízkopodlažní tramvaje (2))
 • north face prada handbags ralph lauren uk true religion jeans nike shoes hermes belt stussy t . . . (MHD Přeštice)
 • north face prada handbags ralph lauren uk true religion jeans nike shoes hermes belt stussy t . . . (Pri zrážke vlaku sa ľahko zranili dvaja ľudia)
 • north face prada handbags ralph lauren uk true religion jeans nike shoes hermes belt stussy t . . . (Ústecký kraj schválil základní dopravní obslužnost pro období 2009 až 2026)
 • north face prada handbags ralph lauren uk true religion jeans nike shoes hermes belt stussy t . . . (Dokonalá trať)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Zrušení vlaků na trati 063 se už podařilo na čas oddálit
  ze dne 12.04.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 16.04.2007 12:20:49
  Autor: Tomáš Hradecký (hradtom@seznam.cs)
  Titulek: Libáň
  Ano, nádraží je daleko od města, a pokud místo pro Libáňáky nepotřebného vlaku pojedou autobusy, zlepší se spojení:

  Libáň-Psinice (část Libáně u nádraží Libáň, 2 km od náměstí, dnes 3 spoje, navrženo 6 nových spojů - celkem 9 spojů)

  Libáň-Kopidlno (dnes 4 spoje, navrženo 6 nových spojů - celkem 10 spojů), lidé z Libáně získají možnost dopravy na vlak.

  Libáň-Dětenice (dnes 12 spojů, ale dopoledne je 6-hodinová díra mezi spoji - navrženy jsou nové dopolední spoje, aby se dalo dostat každé dvě hodiny)

  lepší dostupnost zastávek v Rokytňanech (přímo v obci) - zlepšení dopravy do D.Bousova, Dětenic i Libáně.

  Je navržen také nový autobusový spoj na lince z Jičína do Libáně po 22.hod (s možností odvozu z odpolední směny) - to by bylo výrazné zlepšení dopravy.

  Bohužel, tato zlepšení zde vlak NEDOKÁŽE nabídnout - ta trať vede opravdu velmi nevhodně. Naopak - pro všechny, co dnes jezdí vlakem, by se nic nezměnilo - jen by místo vlaku jel autobus.

  Navíc v tomto případě je autobus ekologičtějším vozidlem než vlak (motorový vůz 810 - spotřeba cca. 40 l/100 km, malý autobus který by zde mohl jezdit - spotřeba cca. 20 l/100 km). Myslím si, že i tento argument by měl být brán v potaz, navíc by díky lepší dopravní obsluze mohlo trochu ubýt aut.

  Vlaky jsou výhodnější až při větších přepravních proudech - také proto chceme rozšířit provoz na důležitějších tratích - například na trati 064 (Mladá Boleslav - Stará Paka) by mělo vlaků přibýt (návrh je na www.oredo.cz). Bohužel, trať 063 je mezi Kopidlnem a Dolním Bousovem trasována opravdu nevhodně, a při zavedení autobusů by se dopravní obslužnost značně zlepšila.

  A jestli je někdo z vás proti zlepšení dopravní obslužnosti a podporujete cestování autem, napište to klidně otevřeně. Nám ale na kvalitě dopravy záleží, proto navrhujeme její zlepšení.

  Tomáš Hradecký - OREDO

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt