Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Úterý  18. září 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Puławy - Polsko
MHD
zobrazení: 1067
známka: 2.50


Poslední komentáře

 • خدمات نقل العفش ت . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • تعتبر العنود اكب . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • <a href="https://www.el3nod.com/3/company-cleani ng-moquette-carpet-sofas-mecca">& . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • adida s nmd real jordans for sale cheap pandor a jewelry cheap jordans nike foamposite michael . . . (Zkoušky nadrozměrných souprav provázejí bouřlivé diskuse)
 • adida s nmd real jordans for sale cheap pandor a jewelry cheap jordans nike foamposite michael . . . (Katarínka)
 • adida s nmd real jordans for sale cheap pandor a jewelry cheap jordans nike foamposite michael . . . (Cestující nemohou očekávat, že si budou moci sednout)
 • yeezy boost 500 golden goose sneakers gol den goose outlet nike air max 2018 lebron 15 authent . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • yeezy boost 500 golden goose sneakers gol den goose outlet nike air max 2018 lebron 15 authent . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Vzhledové změny na dopravních prostředcích po změně na ČD Cargo
  ze dne 14.02.2007, autor článku: Štěpán Esterle

  Komentář ze dne: 22.02.2007 19:02:01
  Autor: Jiří Erben (jerben@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re: Normalizace
  Můžete mi aspoň přibližně vyčíslit, jaký finanční přínos má jednotný nátěr hnacích vozidel v roce 2007? Podle mě to je spíš momentální manažerská móda. Kolik takových jsme už za poslední léta zažili...
  Co myslíte, ty lokomotivy procházejí tak často karosářskými opravami, aby se prostě musely natírat jednotnou "levnou" barvou? U každého jen trochu lepšího prodejce vám namíchají kterýkoliv odstín RAL v jakémkoliv množství s minimálním cenovým rozdílem. To, že sjednocení barev je "jediná možná cesta", jste snad nemohl myslet vážně!!! Lokomotivy nejsou autobusy nebo kamiony!
  Přestříkávat pár let staré a mnohdy se dosud lesknoucí esa či pershingy je prachsprosté plýtvání - ale asi se "někdo" s "někým" nějak "domluvil", manažer to platit nebude, jen hloupý zákazník. O plecháčích teď nemluvím, ty se přebarvovaly v 70. a 80. letech a od té doby se na ně nesáhlo.
  A ještě jedna poznámka: DP Liberec zkoušel začátkem 90. let "sjednotit" a zjednodušit svou barevnou flotilu (a asi zlevnit opravy :-) tím, že všechny tramvaje a autobusy začali zbavovat klasické zažité červeno-krémové kombinace a stříkali je celé okrovou barvou. Zajisté jednoduché a levné řešení, jenže taky pro jednoduché lidi. Když se jim tito střevní červi rozrostli po městě vyšší měrou, zjistili co to je za hnus - a zase se začalo přestříkávat do dnešní poměrně zdařilé bílo-zeleno-žluté kombinace (Ostrava má místo zelené modrou).
  Ona totiž estetika taky patří k životu, víte?

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt