Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  18. listopadu 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Kyoto - Japonsko
Jízdenka na metro z netu. r. 2003
zobrazení: 765
známka: 1.00


Poslední komentáře

 • [url=https://www.sbrgroup.in/]SBR Group[/url> (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • cheap nhl jerseys ray ban sunglasses outlet michael kors outlet clearance pando ra outlet mont . . . (Nejkratší silniční tunel v ČR)
 • cheap nhl jerseys ray ban sunglasses outlet michael kors outlet clearance pando ra outlet mont . . . (Poškozená kolej na 3. koridoru)
 • cheap nhl jerseys ray ban sunglasses outlet michael kors outlet clearance pando ra outlet mont . . . (Další výkřik z Ústeckého kraje: Schengene, máme problém!)
 • cheap nhl jerseys ray ban sunglasses outlet michael kors outlet clearance pando ra outlet mont . . . (Maďarští strojvedoucí včera stávkovali)
 • cheap nhl jerseys ray ban sunglasses outlet michael kors outlet clearance pando ra outlet mont . . . (Odborník na slovo vzatý ...)
 • can ada goose ugg outlet true religion outlet christian louboutin shoes kate spade outlet onli . . . (Nejen pražská doprava – pod Bémovým vedením k „lepším zítřkům“?)
 • cheap nhl jerseys ray ban sunglasses outlet michael kors outlet clearance pando ra outlet mont . . . (Maďarsko čeká zdražení veřejné dopravy)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Vzhledové změny na dopravních prostředcích po změně na ČD Cargo
  ze dne 14.02.2007, autor článku: Štěpán Esterle

  Komentář ze dne: 22.02.2007 19:02:01
  Autor: Jiří Erben (jerben@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re: Normalizace
  Můžete mi aspoň přibližně vyčíslit, jaký finanční přínos má jednotný nátěr hnacích vozidel v roce 2007? Podle mě to je spíš momentální manažerská móda. Kolik takových jsme už za poslední léta zažili...
  Co myslíte, ty lokomotivy procházejí tak často karosářskými opravami, aby se prostě musely natírat jednotnou "levnou" barvou? U každého jen trochu lepšího prodejce vám namíchají kterýkoliv odstín RAL v jakémkoliv množství s minimálním cenovým rozdílem. To, že sjednocení barev je "jediná možná cesta", jste snad nemohl myslet vážně!!! Lokomotivy nejsou autobusy nebo kamiony!
  Přestříkávat pár let staré a mnohdy se dosud lesknoucí esa či pershingy je prachsprosté plýtvání - ale asi se "někdo" s "někým" nějak "domluvil", manažer to platit nebude, jen hloupý zákazník. O plecháčích teď nemluvím, ty se přebarvovaly v 70. a 80. letech a od té doby se na ně nesáhlo.
  A ještě jedna poznámka: DP Liberec zkoušel začátkem 90. let "sjednotit" a zjednodušit svou barevnou flotilu (a asi zlevnit opravy :-) tím, že všechny tramvaje a autobusy začali zbavovat klasické zažité červeno-krémové kombinace a stříkali je celé okrovou barvou. Zajisté jednoduché a levné řešení, jenže taky pro jednoduché lidi. Když se jim tito střevní červi rozrostli po městě vyšší měrou, zjistili co to je za hnus - a zase se začalo přestříkávat do dnešní poměrně zdařilé bílo-zeleno-žluté kombinace (Ostrava má místo zelené modrou).
  Ona totiž estetika taky patří k životu, víte?

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt