Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  23. září 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
smutné prvenství
Jen na našich stránkách najdete fotku asi prvního
zobrazení: 1347
známka: 2.83


Poslední komentáře

 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mbt shoes christian louboutin outlet pandora jewelry pand ora outlet . . . (Několik tipů kam vyrazit na víkend)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mbt shoes christian louboutin outlet pandora jewelry pand ora outlet . . . (Nové metro ve městě Kaohsiung na Taiwanu)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Kombinovaná doprava na rozcestí)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Řada 831 ČD: Dunění lodních motorů v Jeseníkách)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Motorové vozy řad 830 a 831
  Poslední stanice: Nebe
  )
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng ugg boots on sale nike shoes m ichael kors handbags ra lph lauren < b . . . (Lodní společnost Scandlines rozšiřuje nabídku)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mi chael kors outlet mic hael kors outlet cheap nfl jerseys wholesale . . . (S trolejbusy jsou potíže)
 • 2018-9-22 xiaozhengzheng mi chael kors outlet mic hael kors outlet cheap nfl jerseys wholesale . . . (Rajnochovická lesní železnice)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Vzhledové změny na dopravních prostředcích po změně na ČD Cargo
  ze dne 14.02.2007, autor článku: Štěpán Esterle

  Komentář ze dne: 15.02.2007 17:52:14
  Autor: Jiří Erben (jerben@centrum.cz)
  Titulek: Normalizace
  Ať žije vzhledová normalizace, soudruzi! Jedno co je to za stroj, bude modrej bez milosti!
  Hmmm...
  Pamatuji, jak nějakého yntelykenta v půli 70. let napadlo sjednotit barevnou flotilu ČSD, aby se ušetřilo za různé barvy. Pára černá, nafťáky červené, elektrické mašiny modré (střídavé) a zelené (stejnosměrné)... Když pak občas někdo u přejezdu tu zelenou příšeru 161 přehlédl, začaly se od roku 1982 aspoň doplňovat výrazné žluté pruhy na čelech a od roku 1988 přes celou skříň, takže brejlovci vypadali jako spartakiádní cvičenci v rudožlutém trikotu.
  Ach jo... dovedete si představit brejlovce, bobinku či plecháče zprzněné bleděmodrou barvou? I ten pershing vypadá jako vytažený někde z jogurtu, fakt je to hnus, velebnosti.
  Prostě zase musíme přijít o něco hezkého - nejroztodivnější barevnou flotilu lokomotiv na světě. Vždyť právě u takových brejlovců, bardotek či laminátek je i barevné řešení výrazným designérským prvkem!
  Nenašel by se šikula, který to umí s Photoshopem a jen pro ukázku by v něm zkusil "přebarvit" pár lokomotiv? Ať se zkusíme zhnusit už virtuálně?

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt