Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pondělí  25. června 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Climax
Vsadím se, že při pohledu na
zobrazení: 1236
známka: 1.63


Poslední komentáře

 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Naše historické trolejbusy)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Rekonstrukce nádraží porazila odsun 3:1)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Vlak na trati 063 jen o víkendech)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Prohlášení vicehejtmana Pardubického kraje k výstavbě komunikace R35)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Český Krumlov odmítá v blízkosti železniční trať)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Předpisy na upevnění nákladů)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Železnici v Ústeckém kraji nahradí dálnice a létající autobusy aneb Ústecký kraj učí Evropskou unii organizovat dopravu)
 • 20180620wanglili uggs outlet michael kors outlet online ug g boots clearance canada goose mi ch . . . (Jak zrušit trať ??)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Vzhledové změny na dopravních prostředcích po změně na ČD Cargo
  ze dne 14.02.2007, autor článku: Štěpán Esterle

  Komentář ze dne: 15.02.2007 17:52:14
  Autor: Jiří Erben (jerben@centrum.cz)
  Titulek: Normalizace
  Ať žije vzhledová normalizace, soudruzi! Jedno co je to za stroj, bude modrej bez milosti!
  Hmmm...
  Pamatuji, jak nějakého yntelykenta v půli 70. let napadlo sjednotit barevnou flotilu ČSD, aby se ušetřilo za různé barvy. Pára černá, nafťáky červené, elektrické mašiny modré (střídavé) a zelené (stejnosměrné)... Když pak občas někdo u přejezdu tu zelenou příšeru 161 přehlédl, začaly se od roku 1982 aspoň doplňovat výrazné žluté pruhy na čelech a od roku 1988 přes celou skříň, takže brejlovci vypadali jako spartakiádní cvičenci v rudožlutém trikotu.
  Ach jo... dovedete si představit brejlovce, bobinku či plecháče zprzněné bleděmodrou barvou? I ten pershing vypadá jako vytažený někde z jogurtu, fakt je to hnus, velebnosti.
  Prostě zase musíme přijít o něco hezkého - nejroztodivnější barevnou flotilu lokomotiv na světě. Vždyť právě u takových brejlovců, bardotek či laminátek je i barevné řešení výrazným designérským prvkem!
  Nenašel by se šikula, který to umí s Photoshopem a jen pro ukázku by v něm zkusil "přebarvit" pár lokomotiv? Ať se zkusíme zhnusit už virtuálně?

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt