Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Pátek  19. října 2018
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Copak to vykukuje z "piva"?
Copak to vykukuje z
zobrazení: 1074
známka: 3.30


Poslední komentáře

 • yaoxuemei20181018polo outlet air max 2017 mbt shoes cheap nfl jerseys pandora jewelry coach . . . (Řada 831 ČD: Dunění lodních motorů v Jeseníkách)
 • yaoxuemei20181018polo outlet air max 2017 mbt shoes cheap nfl jerseys pandora jewelry coach . . . (Cheb - budoucnost MHD)
 • yaoxuemei20181018polo outlet air max 2017 mbt shoes cheap nfl jerseys pandora jewelry coach . . . (Motorové vozy řad 830 a 831
  Poslední stanice: Nebe
  )
 • yaoxuemei20181018polo outlet air max 2017 mbt shoes cheap nfl jerseys pandora jewelry coach . . . (Riga, nové trolejbusy)
 • yaoxuemei20181018can ada goose christian louboutin outlet coach outlet cheap jordans off -white . . . (V Bělehradě budují lehké metro)
 • yaoxuemei20181018can ada goose christian louboutin outlet coach outlet cheap jordans off -white . . . (Poslední? jízda trolejbusem v Banské Bystrici)
 • yaoxuemei20181018can ada goose christian louboutin outlet coach outlet cheap jordans off -white . . . (Nejen pražská doprava – pod Bémovým vedením k „lepším zítřkům“?)
 • yaoxuemei20181018can ada goose christian louboutin outlet coach outlet cheap jordans off -white . . . (Teplice, nové trolejbusy po mnoha letech)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Plzeň, trať na Borská pole získala stavební povolení
  ze dne 04.12.2006, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 04.12.2006 19:31:44
  Autor: Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re:
  Dovolím si zareagovat. Trolejbusová trať bude vedena ulicí Borskou, kde v době jejího projektování a plánovaného zprovoznění (1993) měla ohromný smysl. Dnes, díky průtahům s realizací se už většina podniků tam sídlích odstěhovala, ale smysl mít pořád bude, pokud se na Borských polích postaví nová vozovna a technická základna MHD.
  Naproti tomu tramvajová trať by měla vést Kaplířovou ulicí a její první projekční přípravy se datují okolo roku 2000. V té době v okolí této ulice začal pomalu vznikat univerzitní areál, který je dnes zančně mohutný a jeho další rozvoj se stále připravuje.
  Takže z tohoto plyne, že obě tratě by měly na první pohled vést za stejným cílem, ale realita je taková, že pouze do stejné čtvrti, každé někam jinam.
  Navíc trolejbusy jsou sice autobusu navenek podobné, ale dynamika jízdy je zpravdila o něčem jiném, takže pokud je trolejbusová trakce vhodně trasována, je v maximální míře využito moderních prvků trakčního vedení, může být trolejbusový provoz daleko efektivnější, jak provoz autobusový, nehledě na nezanedbatelné snížení provozních nákladů.

  Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé!
  Přihlaste se prosím nebo se zaregistrujte.
  Toto opatření jsme byli nuceni zvolit z důvodu spamu.

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt