Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  18. července 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Škoda 14Tr 01

zobrazení: 1140
známka: 2.67


Poslední komentáře

 • Hey Love, i am Lovleen origanally from amitsar brought in kolkata, i am independent kolkata escort . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Thanks for putting aside the push to hurt that, I truly feel unequivocally about it and love changin . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Great information! I starting late kept running as time goes on your blog and have been pulling back . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Nice information, key and mind-blowing structure, as offer particularly finished with epic contempla . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is a scattering post. Everything contemplated enlightening and creative substance. These consid . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Yes I am totally agreed with this article and I on a particularly focal estimation need say that thi . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Its such a bewildering or veritable blog, its occurs, I really restoring from this blog, appreciativ . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I think this is a focal post and it is enterprisingly epic and capable. consequently, I should need . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Víte, že Praha má novou tramvajovou trať?
  ze dne 05.10.2008, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 05.10.2008 11:56:25     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek: Linkové vedení
  Ono jet ze Smíchova či Radlic šestkou směrem na Vinohrady je trochu nepříjemná zajižďka, ale s tím zbytečným souběhem s "páteřní" devítkou souhlasím, navíc od Radlic by se jednalo o jeden ze směrů nedosažitelný podzemní dráhou. Sedmička není moc šťastná, nicméně u Anděla se dá přestoupit celkem na vše. Uvidíme, co přinesou další případné změny.

  Komentář ze dne: 05.10.2008 13:51:19     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re: Linkové vedení
  Jistě, jenže na přeparvu na delší vzdálenosti zde máme metro, tramvaj je pro lokální spojení a myslím si, že nutit cestující u Anděla přestupovat, když by potřebovali směr Arbesovo nám. - Újezd a Národní divadlo je špatně. Oblast Lidické je v podstatě dosažitelná od Anděla pěšky a na Palackého nám už jezdí z Radlic metro. Nastaveným linkovým vedením se totiž snižuje význam investice do nové tratě a horší alternativa mohlo být snad jen zavedení linky 13 z Barrandova ... Toť můj názor jako člověka, který se v této části města kdysi pohyboval denně.

  Komentář ze dne: 05.10.2008 21:02:38     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek: Re: Re: Linkové vedení
  Metro... Metro je pouze nahoře v bývalých Radlicích, kde kromě ČSOB nic není, leda až nahoře ty domy, které mají tuším blíž na autobus linky 137. Jinak z Radlické ulice na Palackého náměstí jezdit s přestupem do metra, to už je lepší přestoupit u Anděla na tu tramvaj. Je asi celkem jedno, jestli nutíte lidi přestupovat ve směru Újezd nebo Karlovo náměstí, přestup je to v každém případě (tedy kromě té ČSOB). Ale jinak zcela souhlasím s tím, že pokud jede odněkud metro jedním směrem, tramvaj by měla nabídnout přímé spojení pokud možno jiným směrem. V tomto ohledu by šestka byla lepší. Tu sedmičku tam podle mě dali proto, aby se mohli chvíli chlubit krátkým intervalem (SO+NE 7,5 minuty po jednom voze). Nicméně pokud už tam dají šestku, pak bych se přimlouval, aby od Anděla odjížděla až po 12/14/20 a ne před nimi, jako se to dělo před zahájením výluky. Potom by i ta šestka byla málo platná a lidi by se na tramvaj většinou vykašlali. Stejně jako se dnes mohou vykašlat na leckterá spojení s přestupním časem 0 vteřin.

  Komentář ze dne: 05.10.2008 12:19:43     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek: Pár možných doplnění
  Ještě si dovolím se zmínit o několika možných změnách, které bych spolu s novou tratí považoval za přínosné: 1) Obnovení zastávky Ženské domovy a vedení tramvaje přes ni. Zrušení této zastávky kvůli odbočným průhům pro automobily zcela odřízlo přilehlou zástavbu v Radlické od tramvajové dopravy. Jedinými dvěma možnostmi jsou tramvajová zastávka Křížová až kdesi za tunely, nebo autobusová zastávka Ženské domovy, z níž však jede autobus pouze do terminálu Na Knížecí... Spolu s tímto krokem by mělo dojít k oddělení tramvajové koleje k Andělu od jízdního pruho pro automobily, což si však žádá buď zúžení chodníku anebo posun tratě k západu spolu se zrušením odstavného pruhu pro automobily. Škoda že s tím nepočítala nová zástavba. 2) Vhodná, leč nikoli nezbytná by byla změna názvů zastávek: Radlická na přesnější Radlice, Škola Radlice na české Radlická škola (Radlice nejsou názvem školy, narozdíl například od výrazu Nádraží Smíchov, který by se dal přijmout). Hezký název zastávky by byl Brentová (namísto tvrdého Braunova), podle zaniklé usedlosti, podobně jako je tomu u Laurové. Mimochodem jsem si všiml, že u názvu Laurová si nejspíš ani hlásička zastávek není jista správným dlouhým á, a kdysi dokonce na přední cedule kdosi psal Laurova... 3) V místě původního obratiště by neměla být ulice, nikdy tam vlastně ani nebyla, pokračoval tam blok domů. Jelikož je jeho napojení vzhledem k vedlejší červené novostavbě obtížné, navrhl bych zřízení trávníku s kusem koleje a výhybkly v dlažbě jako připomínkou obratiště. To by se ale asi nelíbilo automobilistům obývajícím nový mohutný a taktéž do bloku nepříliš začleněný dům :-).

  Komentář ze dne: 05.10.2008 23:29:14     Reagovat
  Autor: [pdk] - pdk
  Titulek: K Radlické
  Sedmičce v nové podobě se velice snadno může stát, že se vlastně "rozpadne" ve dvě linky - většina cestujících z nově zprovozněného úseku bude patrně vystupovat nejpozději u Anděla, v krajním případě na Palackého nám. Naopak ze "starého" úseku asi málokdo pojede dál než k Andělu, možná někdo na Knížecí (busy).
  Docela hezky by se v Radlicích vyjímala 4 - nebyla by v tak dlouhém úseku shodná s 10, pokud to ovšem není.její účel.
  Ad FN: v tom dlouhém úseku bez zastávek před dávnými lety bývala tramvajová zastávka Bieblova, ale ta vzala ta své už při dřívější rekonstrukci ... Po odklonění na Knížecí by se něco podobného docela zišlo, ale považuji to za nereálné.

  Komentář ze dne: 09.10.2008 19:24:16     Reagovat
  Autor: [Ivo] - Ivo
  Titulek: Video z nové TT dne 4.10.2008
  Video zachycuje šrumec v obratišti u metra Radlická kolem 15:00 hod.

  EDIT: video jsem vložil přímo do článku, zde se nezobrazí. Admin

  Komentář ze dne: 09.10.2008 19:36:47     Reagovat
  Autor: [Ivo] - Ivo
  Titulek: Re: Linkové vedení
  Linka 7 jezdí do Radlic, aby na lince 6 mohly zrušit víkendový provoz a také je to příprava až do Řep pojede M9 a M10. M=metrotramvaj. 6 možná zařve. Někde jsem to již četl. Ale cestující jsou znepokojeni se zavedením M22 a zrušením 23. Tak se zatím v nejbližší době asi nic moc nezmění. a Dalšími M přípravami tak uvidíme. ještě se u busů má od prosince sloučit 135 a 260 do linky č. 135 v trase Florenc - Na Míčánkách - Jižní Město.

  Komentář ze dne: 18.11.2010 07:04:58     Reagovat
  Autor: [xiaolin] - xiaolin (xiang5905@gmail.com)
  Titulek:
  the basic needs they iwc replica watcheS

  Komentář ze dne: 08.09.2018 08:52:28     Reagovat
  Autor: [latinam] - latinamruitment (latinamericarecruitment@gmail.com)
  Titulek:
  Thank you for the auspicious write up. Great work done. Please also look at my page : Head hunters in Mexiko

  Komentář ze dne: 05.01.2019 06:38:16     Reagovat
  Autor: [uneedflowers] - Uneed Flowers (uneedflowers2@gmail.com)
  Titulek:
  Great post and also very interesting too. Thanks for sharing here a useful article. Please also visit the link : Real roses that last a year

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt