Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  17. července 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
842.030
Motorový rychlík R 796 vedený 21. ledna 2006 motorovým vozem 842.030 míjí mechanické závory v Lochovicích.
zobrazení: 1597
známka: 2.56


Poslední komentáře

 • Hey Love, i am Lovleen origanally from amitsar brought in kolkata, i am independent kolkata escort . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Thanks for putting aside the push to hurt that, I truly feel unequivocally about it and love changin . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Great information! I starting late kept running as time goes on your blog and have been pulling back . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Nice information, key and mind-blowing structure, as offer particularly finished with epic contempla . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is a scattering post. Everything contemplated enlightening and creative substance. These consid . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Yes I am totally agreed with this article and I on a particularly focal estimation need say that thi . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Its such a bewildering or veritable blog, its occurs, I really restoring from this blog, appreciativ . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I think this is a focal post and it is enterprisingly epic and capable. consequently, I should need . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Ministerstvo životního prostředí pustilo tisíce kamionů do města
  ze dne 16.09.2008, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 16.09.2008 12:05:37     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek:
  Velmi populistický článek. Chudáčci lidé, budou je obtěžovat tisíce kamionů. Copak už je nyní neobtěžují? Díky české a evropské dopravní politice je jen minimální (či spíše mikromální) naděje, že se nový investoři budou přiklánět k železniční dopravě. Nepouštět kamiony do ulic by tudíž znamenalo nedovolit žádným investorům stavět žádné továrny. V první řadě se musí změnit dopravní politika a pak tepřive můžeme žádat od investorů, aby své zboží přepravovali po železnici. Jediné, co může MŽP ovlivnit je to, aby alespoň projekt a územní plán s železniční vlečkou počítal, kdyby se to náhodou v budoucnu otočilo ve prospěch železnice, aby na železniční vlečku byla alespoň šance. Bohužel většina průmyslových zón s železniční vlečkou nepočítá a když, tak jen na okraj zóny, ale už nikoliv k jednotlivým továrnám či skladům v ní. V praxi to znamená to, že územní plán blokuje pozemky na vlečku zbytečně, protože by se stejně koleje až k jednotlivým halám nedostaly. Taková "vlečka" má potom jediný cíl - chlubení se politiků, jak myslí ekologicky.

  Komentář ze dne: 16.09.2008 15:07:56     Reagovat
  Autor: [InkA] - InkA (nix_lotr@centrum.cz)
  Titulek: Re:
  Ono je to relativní. Bylo by sice hezké mít k jednotlivým halám v zóně vlečky, ale je to zas poměrně nákladné a dost by to prodražilo stavbu. Řešením by bylo centrální expediční místo v rámci zóny s napojením na železnici. To ovšem zas dělá přepravu komplikovanější atd. Ovšem při takhle velké zóně už by to samozřejmě šlo, ale... Pokud totiž chceme nějakým způsobem tohle regulovat, je potřeba vyřešit regulátora a jeho pravomoci. A to by byl zásah státu do ekonomiky a to je opravdu, ale opravdu nezbytné až ve chvíli, kdy se to úplně po... viz stav v USA s bankama. Jinak dokud to majitelům vydělává je samozřejmě jakákoli regulace přeci špatná, ne?

  Komentář ze dne: 17.09.2008 02:02:16     Reagovat
  Autor: [Vozka] - Antonín Minařík (minarik43@seznam.cz)
  Titulek:
  Vše, co nějak škodí, je špatné. A proto máme stát, legislativu, státní a samosprávné orgány, aby rozhodovaly ve prospěch občanů. je tedy úplně jedno, zda to má prospěch pro podnikatele nebo nemá. protože jakýkoliv podnikatelský záměr by se měl podřídit zákonům, předpisům a v prvé řadě požadavkům na ocranu zdraví, přírody atd. takže řešení, která umožňují dopravu, která škodí, jsou špatná a proto jakýkoliv zásah státu či příslušných orgánů je v pořádku. tedy i příáslušná dopravní politika, která musí být závazná, jinak nemá být vydáno stavební povolení ani investiční záměr, ani územní rozhodnutí, natož takový územní plán. A také i proto by měl být brán vážně nesouhlas lidí, které to postihuje. Proto by i napojení na vlečky či napojení jendotlivých hal na koleje mělo být samozřejmostí (není to nic složitého, stačí se podívat na řešení budovná před desítkami let. Jako jeden z příkladů mohu uvést třeba zavedení koleje přímo do továrny z nádraží v Bubnmech Bubnech, kde kolej procházela přímo budovami a zde se manipulovalo s vozy, dále vlečka k hnojištím na polích - Mladoboleslavsko atd.). Čili chce to jen chtít a respektovat práva druhých, práva na život a zdraví.
  Nebo si myslíte, že je to jinak?
  Takto by t

  Komentář ze dne: 17.09.2008 11:18:05     Reagovat
  Autor: [Diego] - Diego
  Titulek:
  Pokud se jedna o velkou firmu dopravujici takove mnozstvi materialu, je na Ministerstvu si stanovit podminky. Je to obrovska zatez na silnice. Denni vyjezd by nahradili 3dlouhe vlaky. Silnice nejsou zadarmo, jak si mnozi mysli.

  O takovych vecech rozhoduji lide, kteri s danou lokalitou nemaji nic spolecneho a je jim to uplne jedno. A nebo rozhoduji lide, kteri potrebuji neco pro sebe.

  Komentář ze dne: 18.09.2008 23:36:45     Reagovat
  Autor: [martin kubík] - martin kubík
  Titulek:
  Nechce se mi věřit,že dřevní štěpku nechce tato firma vozit po železnici,zvláště když tam vede vlečka a dřevo je zboží,které se po železnici i v českém kamionstánu vozí,co na to ČD cargo a jiné známé firmy?A Zelení jsou k ničemu,omezování kamionů v pátek a v neděli dělají jen proto aby nerušeně mohly jezdit osobní auta, ne proto aby se omezovala individuální doprava!

  Komentář ze dne: 19.09.2008 12:19:50     Reagovat
  Autor: [InkA] - InkA (nix_lotr@centrum.cz)
  Titulek: Re:
  Ono to nebude tak jednoznačné a začínam mít silné podezření, že zákaz jízd kamiónů je krok vstříc automobilovým dopravcům a dalším spřízněným firmám. Budou mít důvod začít tlačit na obecné povolení megakamiónů - protože je málo řidičů a potřebujeme převézt zboží za kratší čas. Bude to stimul pro betonovou lobby a kšeftování s pozemky - protože bude potřeba více odpočívadel. A je to obrovská rána samotným zeleným pod pás, protože se teď všelijaké zdražování bude dávat za vinu rostoucím nákladům na dopravu, protože chudinkové nemůžou jezdit o víkendu a taky se nedostanou včas k rodinám (v rámci EU se začínaj rýsovat jakási pravidla pro sladění pracovního a rodinného života). Bude to stimul pro nárůst prodeje nákladních aut - prostě je jich víc třeba na stejné množství zboží. Bude to tlak na zelené karty pro cizince - protože nejsou řidiči, tak je sem potřeba tahat lidi z východu. Ostatně i Špryňar naznačil, že (v protikladu s předchozími prohlášeními) mu zas až tolik víkendové omezení nevadí. Myslím, že tlak těch pravých zelených by měl jít jinam. Tohle je velmi krátkozraký krok. A sakra modrý.

  Komentář ze dne: 19.09.2008 19:59:11     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re:
  Proti těmto argumentům nic, jsou velmi logické. Přidám jen své úvahy. Tento zákaz kamionům se už různé skupiny snaží prosadit delší dobu. Kdyby to bylo až tak modřevýhodné, myslím, že už by to bylo dávno praxí. Ale je to jen úvaha.

  Komentář ze dne: 23.09.2008 08:14:54     Reagovat
  Autor: [InkA] - InkA (nix_lotr@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re: Re:
  Dotaz: která že skupina to kdy dotáhla dál než jen k tomu že o tom mluvila? Že by to bylo hezké? Která měla alespoň malinkou reálnou šanci to prosadit? Kecy v kleci, kamaráde. Po první reakci jak na rudej prapor si uvědomili, že to neni zas až tak proti silniční lobby a je to perfektní zbraň, jak jednu "konkurenční" stranu ODStřelit jejíma vlastním zbraněma :-) že k tomu jsou další argumenty to schválit je vedlejší. Po příštích volbách se na nátlak obchodníků a kvůli omezování zdražování dopravy potravin a spotřebního zboží opět zredukuje zákaz jízd (třeba tak, aby to konečně bylo v návaznosti na Německo a Rakousko), ale povolení megakaimonů zůstane, bude tady spoustu řidičů z východu, kteří budou dělat za nižší plat než naši... A tak :-) Výhodné zas jen pro někoho.

  Komentář ze dne: 24.09.2008 04:54:57     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re: Re: Re: Re:
  Ano, možná se o tom jen mluvilo, ale to bohatě postačí k tomu, aby se toho ODS chytla a urychleně to ptrosadila jako ústupek zeleným, kdyby to pro ni bylo až tak výhodné. Z praxe víme, že Hodač dokáže prosadit cokoliv za rekordně krátkou dobu. Jenže právě Hodač dělá jen to, za co se mu dobře zaplatí. A v tom to právě je. Omezení je dobré jen pro jistou ideologii. Ale ideologové nemají na to, Hodače zaplatit, zatímco ti, co na to mají, omezení nechtějí a proto žádná omezení nejsou a tudíž nejspíš ani nebudou.

  Komentář ze dne: 18.11.2010 06:40:20     Reagovat
  Autor: [xiaolin] - xiaolin (xiang5905@gmail.com)
  Titulek:

  Komentář ze dne: 26.08.2017 09:32:29     Reagovat
  Autor: [wqlyx] - wqlyx (wqxiang123@gmail.com)
  Titulek:  Komentář ze dne: 31.07.2018 08:50:23     Reagovat
  Autor: [linying123] - linying7679@gmail.com (linying7679@gmail.com)
  Titulek:


  Komentář ze dne: 06.08.2018 03:58:01     Reagovat
  Autor: [xiajinyi] - xiajinyi (lowojabyjar@gmail.com)
  Titulek:
  En terme asics gel kinsei 6 homme de profane, c'est vraiment une sneaker qui n'a pas besoin de couture. Au cours du Championnat NBA 2009-2010, Rondo était le basket air jordan en solde premier joueur à avoir sur Hyperfuse. La réelle Nike Atmosphère traditionnelle BW qui est initialement appelé Nike Free Rn Flyknit Chaussures le réel. Il existe de nombreux types de cette chaussure. Une interaction supplémentaire si nike chaussure running avis libre avec le monde extérieur est fortement sanctionnée par certains Etats comme la Chine. Tout au basket asics homme noir et blanc long d'une récréation en opposition à Cleveland, l'étoile était en mesure de marquer soixante-neuf facteurs en une seule asics tiger Chaussures activité.

  Komentář ze dne: 15.08.2018 08:45:13     Reagovat
  Autor: [520abc] - 7 (evolutionsubjq@gmail.com)
  Titulek:
  Les casquette nike femme asos sacs à dos sont également disponibles en différentes tailles. air jordan future low rouge Dans l'ensemble avec porter des chaussures Nike air jordan femme fine Air Jordan rend une femme confortable. L'entreprise air jordan 5 quai 54 black présente des baskets athlétiques spécifiques pour chaussure nike pegasus homme des activités d'athlétisme variées telles que le asics gel lyte 5 femme beige baseball, le football, le tennis, le nike roshe run pas cher femme basketball, le golf, le football, la natation, etc. asics femme gel lyte courir


  Komentář ze dne: 07.09.2018 10:09:00     Reagovat
  Autor: [shenyuhang36] - shenyuhang36 (shenyuhang584@outlook.com)
  Titulek: Re: Re: ycotted your Seoul Olympic games. It should not be used as some sort of
  Komentář ze dne: 20.09.2018 11:05:59     Reagovat
  Autor: [chenjinyan11] - chenjinyan (chenjinyan123@yahoo.com)
  Titulek: 20189.20chenjinyan

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt