Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  19. ledna 2020
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Terezka s Barčou
Stará vyřazená tramvaj Terezka a v povzdálí hlídá Barča ... Zahradní zákoutí v H0
zobrazení: 1757
známka: 1.80


Poslední komentáře

 • Mix Parlay Mix Parlay Terpercaya Mix Parlay agen resmi Mix Parlay Link alternatif Mix Parlay Daf . . . (Plzeň, zavádí v tramvajích dětský koutek)
 • The content of the article is but you need some improvement in your website goes with Escorts in Jai . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I am overwhelmed by your post with such a nice topic. Usually, <a href="http://www.jaipuresc . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • A fantastic article you shared to us. Thanks for all the great information which you have told to us . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This website definitely has all of the information and facts. Thank you for sharing this article. I . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is such a great article I have read today. For more fun, I would like to share something good . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I would like to thank you for this high level and informative article . This article is very infor . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I really happy found this website eventually. Really informative and inoperative, Thanks for the pos . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: České dráhy: Masarykovo nádraží zrušit nejde
  ze dne 08.08.2008, autor článku: Miroslav Vyka

  Komentář ze dne: 08.08.2008 06:41:40     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek:
  Argumenty proti jsou velmi logické a na první pohled by se o nich nedalo nijak diskutovat, ale ... "moderní je nádraží v centru" co Brno, tam se tímhle heslem také řídili?. "Vedle rychlodráhy na ruzyňské letiště je totiž nádraží spojeno s několika dalšími projekty. Probíhající stavba pod vrchem Vítkov má železničními tunely propojit všechna velká pražská nádraží. "V loňském roce jsme do modernizace investovali 335 milionů korun," vše se dá přeprojektovat a kolik stála stavba žel. mostu přes D8 na trati 132 a koho to trápí? Samotná rychlodráha na letiště leží v žaludku mnoha vlivným lidem a zrušením Masaryčky by měla prostě smůlu anebo by se musela přeprojektovat, což s sebou nese mnohá úskalí. A odklon souprav? Vždy se dají ukončit o stanici dřív a zase by to přineslo nutnost stavět další a další silnice, o což také mnohým vlivným jde. Hodač nás takřka denně přesvědčuje o tom, že neexistuje žádné pravidlo či logika, které by nedokázal obejít a porušit. Takže veškeré argumenty, co tu padly, byť jsou sebepádnější, nemusí být směrodatné. To, že se MD postavilo za zachování Masaryčky si vysvětluju tak, že pražští developeři na Hodače při rozdávání "odměn" nemysleli.
  Nicméně, psal jsem již dříve, že o Masaryčku strach nemám a to stále platí. Tohle už je zkrátka příliš silná káva.

  Komentář ze dne: 10.08.2008 22:25:04     Reagovat
  Autor: [martin kubík] - martin kubík
  Titulek: Re:
  Také již začaly protesty radnic Kralup,Libčic či Čelákovic.Myslím,že to pražským papalášům tentokrát neprojde.

  Komentář ze dne: 08.08.2008 17:34:23     Reagovat
  Autor: [Vypravce] - Miloslav Zítka (mzitka@centrum.cz)
  Titulek: Moos
  Možná o to právě jde, aby do Prahy jezdili lidi auty. Pak bude nutné postavit další silnice, další parkoviště, na nich vybírat parkovné.......... Nejde o lidi, jde o prachy....

  Komentář ze dne: 08.08.2008 19:05:47     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek: Nepříliš účelné plány
  Myslím si, že stavět domy nad nádražím stejně jako nové podzemní tratě by nebylo příliš šťastné (domy nad nádražím chystají například mi v Bubnech). Domy nad stanicí mohou vyvolávat výluky z důvodu rekonstrukce domů, spotřebuje se spousta energie na svícení a větrání a může dojít i k tomu, že pobyt v takovém prostoru bude pro cestující nepříjemný. Když už je nádraží na povrchu, mělo by tam zůstat.

  Trochu jiný případ je podzemní podlaží hlavního nádraží, tam by bylo jakékoli jiné zaústění tratě z Negrelliho viaduktu velmi obtížné. Myslím však, že trať z podzemní stanice by měla pokračovat (podaří-li se vyhnout tunelům metra) pod Vinohradskými tunely, vyústit mezi portály I. a II. tunelu na jižní straně a být napojena na stávající tratě tam.

  Budovat tunely pod Karlovým náměstím a dále souběžně s metrem B na Smíchov zcela popírá integraci různých dopravních prostředků do jednoho systému. Pokud už kdysi nebylo místo metra B postaveno tunelové propojení Těšnov/Vítkov - Smíchov (což s ohledem na tehdejší situaci nevyšlo), nemá cenu to dohánět takto. Navíc pokud by na této trati místo hlavního nádraží byla jakási stanice Opera, znamenalo by to další ztížení pro cestující (srovnej nádraží v centru Varšavy) a stavba by vznikla spíš pro stavbu než pro užitek.

  Co by nejvíce pomohlo, ale o čem se paradoxně neuvažuje, by byl podchod v prodloužené ose Opletalovy ulice s výstupy na nástupiště a ústící do ulice Na Florenci, s případným napojením na vestibul stanice metra Florenc. A pokud už by měly být vlaky svedeny na jedno centrální nádraží, pak k tomuto nádraží zajistit kvalitní napojení městské dopravy (obnova tramvajové tratě alespoň v Opletalově ulici, při zrušení "magistrály" pak ve Wilsonově), a na Masarykově nádraží vybudovat celostátní železniční muzeum, obsahující obsáhlé expozice o historii naší železniční sítě, o vozidlech a zařízeních, v kolejišti s všemožnými typy našich lokomotiv a vozů, s jednou či dvěma kolejemi k vypravování historických vlaků (při ulici Na Florenci?) a ve výtopně pak výstavu údržby vozidel. Mohla by tam být i restaurace, pokladny by zůstaly pokladnami, případně by v části byla šatna. To by přineslo Praze další turistický ruch, narozdíl od již nepříliš potřebných dalších bytů, kanceláří a obchodů.

  Ale hlavně - v Praze je spousta hluchých území, která by si zasloužila výstavbu nových domů, ulic, náměstí, parků. Jen nejsou v centru s uměle vyšroubovanými cenami. Škoda pro město.

  Komentář ze dne: 12.08.2008 08:45:54     Reagovat
  Autor: [Honzač] - Honzač
  Titulek: Z tisku
  http://www.novinky.cz/clanek/146795- cd-varuji-zruseni-masarykova-nadrazi-by-zpusobilo- dopravni-kolaps.html
  Na dotaz, komu vlastně budova a pozemky na Masarykově nádraží a v jeho bezprostředním okolí patří, odpověděl: "Majitelem budovy i převážné většiny pozemků jsou České dráhy. Koleje vlastní Správa železniční cesty, ale pozemky pod kolejištěm patří ČD.“
  Bez souhlasu Českých drah tedy pražský magistrát nemůže svůj záměr na zrušení nádraží reálně prosadit.
  Pokud se tedy nepodaří zkorumpovat ty představitele ČD a SŽDC, kteří nyní tvrdí, že Masarykovo nádraží nelze zrušit bez předchozího vytvoření adekvátní náhrady, což podle nich potrvá desítky let, není třeba se likvidace prvního pražského nádraží v nejbližších letech obávat.

  Komentář ze dne: 24.08.2010 06:04:50     Reagovat
  Autor: [xhming] - xhming (xhming63@gmail.com)
  Titulek:
  ge varieties at affo cheap jewElry ge varieties at affo designer christiaN dior jewelry ge varieties at affo designer juicy couture jewElry
  Komentář ze dne: 15.11.2017 08:35:13     Reagovat
  Autor: [wwwww] - wwwww (yezi20160620@163.com)
  Titulek: http://www.baidu.com
  nike air max 90
  mlb jerseys
  jor dan shoes
  t rue religion outlet
  tory burch shoes
  yeezy boost
  baseball jerseys
  nmd
  < a href="http://www.adidasstansmith.us.com">adidas stan smith
  curry shoes
  pandora bracelet
  louboutin shoes
  ultra boost
  hermes birkin
  adidas yeezy boost
  adi das outlet online
  jordan 4
  nike roshe run
  michael kors purses
  yeezy
  t rue religion jeans
  ba sketball shoes
  harden shoes
  chrome hearts
  baske tball shoes
  nike polo
  jordan retro
  adidas yeezy boost
  new england patriots jerseys
  huarache shoes
  tom ford sunglasses
  convers e shoes
  nike huarache sale
  links of london sale
  gucci belts
  vans outlet
  fitflops sale
  adidas gazelle sale
  golden goose sneakers
  kobe 11
  adidas eqt support adv
  cheap jordans
  hermes bag
  kobe sneakers
  jordan retro
  cartier love bracelet
  supreme clothing
  kobe basketball shoes
  hermes belts
  nhl jerseys
  yeezy boost 350
  mi chael kors outlet
  hogan outlet online
  kevi n durant shoes
  adidas stan smith uk
  nike air force
  nike roshe run
  Komentář ze dne: 27.12.2017 06:46:28     Reagovat
  Autor: [xukaimin] - xukaimin (xukaimin123@yahoo.com)
  Titulek:

  Komentář ze dne: 03.01.2018 16:20:23     Reagovat
  Autor: [achang] - a (623875367l@gmail.com)
  Titulek:
  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt