Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Čtvrtek  17. ledna 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Sevastopoľ - 18
Trolejbusový provoz v Sevastopolu.
zobrazení: 1012
známka: 3.33


Poslední komentáře

 • I cherish the way you gave this. You really have a legitimate handle on what's required to achieve c . . . (Odpadky)
 • عند الرغبة في ال . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • عند الرغبة في ال . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • عند الرغبة في ال . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • عند الرغبة في ال . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • عند الرغبة في ال . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • Jan 10 عند الرغبة في ا . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • يمكنك أن تحصل على . . . (Dráhy potrestají strojvůdce, jenž pustil do kabiny děti)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Obyvatelé Lokte si stěžují na hlučný vlak
  ze dne 23.07.2008, autor článku: Miroslav Vyka

  Komentář ze dne: 23.07.2008 20:33:58     Reagovat
  Autor: [Filip Kuliš] - Filip Kuliš (filipkulis@seznam.cz)
  Titulek:
  Houkání, hm to je skutečně GREAT problém... :-) To bych spíš řešil, ty vyhozený prachy za ZDO na úseku, kde nikdo nejezdí, bo nic nenavazuje, při zpoždění nečeká... Ale co, objednavateli je to fuk, když může promrhávat desítky MKč za hodinový takt do Bečova, zatímco velký města mají smůlu . Grrrr...

  Komentář ze dne: 24.07.2008 08:17:48     Reagovat
  Autor: [martin kubík] - martin kubík
  Titulek: Re:
  Neměl se vůbec zastavovat provoz, měla se dělat průběžná obnova tratě.Doufejme,že dojde k obnově.Dnes některým lidem vadí (zvláště na kolejové dopravě)všechno i houkání,hlavně že jim nevadí automobily,které je pak udusí,to by však se nemohlo psát zlý vlak strazil toho a toho,vlak smetl kamion atd.

  Komentář ze dne: 24.07.2008 10:32:35     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  I tak by ale vlak nemusel dělat zbytečný hluk. Chápu to před nechráněným přejezdem, méně už před tunelem (kdo tam má co dělat?) a vůbec před mostem. Tam mi to nedává nejmenší smysl. Jinak ten přestupní "uzel" taky stojí za to - čekárna u vlaku, zastávku autobusu je třeba vysloveně najít. Bylo by nejlepší trať opravit a uzel udělat v Horním Slavkově, to už by mělo smysl. No, uvidíme, co se podaří. Zajímalo by mě, jak to vypadá s opravou pro nákladní vlaky, o které se před časem mluvilo, ale pak to mediálně utichlo.

  Komentář ze dne: 24.07.2008 14:09:15     Reagovat
  Autor: [matysek111] - Matej Konvalina (Matej.Konvalina@seznam.cz)
  Titulek:
  Koukám, že pánové typu Hubík, Nyklíček a podobně to znají na všech tratích v ČR úplně nejlépe a všude by vozili všechno vlakem. Domnívám se, že mnohem reálnější je, že dojde k výstavbě nové trati z Bezdružic směrem na Karlovy Vary, jak je plánováno v dlouhodobém horizontu než obnovovat trať v místech, kde plné vlaky nikdy jezdit nemohou....

  Komentář ze dne: 24.07.2008 22:51:43     Reagovat
  Autor: [martin kubík] - martin kubík
  Titulek: Re:
  Až budete léta projíždět střední Evropu veřejnou dopravou,tak se Vám možná bude plno věcí též jevit jinak.

  Komentář ze dne: 24.07.2008 23:15:47     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re:
  Matýsku docela jste si naběhl :-D Zdá se, že vy to také všude znáte a všechno byste pro změnu vozil autobusy :-P

  Komentář ze dne: 25.07.2008 11:30:32     Reagovat
  Autor: [matysek111] - Matej Konvalina (Matej.Konvalina@seznam.cz)
  Titulek: Re: Re:
  Tak já obvykle reaguji v tomto duchu u tratí, na kterých jsem alespon někdy jel, popř u tratí, které představují tzv. cancourky a vedou zpravidla do míst, kde je prokazatelně lepší spojení po silnici (Pohořelice). Domnívám se totiž, že železnice by měla sloužit jako páteřní tepna a to lze především při spojení mezi městy většími než 5000 obyvatel. Pokud tento parametr trat splnuje, pak at existuje. Pokud ne, domnívám se, že pro objednavatele je prostě autobus levnější a výhodnější....

  Komentář ze dne: 25.07.2008 11:47:20     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re: Re: Re:
  No vidíte. Já po mnoha tratích jel mockrát a neodvážím se vydávat soudy podle občasných projetí, ale pokud mám na nějakou trať nebo dopravní spojení obecně podat kvalifikovanou odpověď, musím tam provést poměrně dost hlubokou místní analýzu. Kde tedy bude chyba? Já vím, doba je rychlá, dynamická ...

  Komentář ze dne: 24.07.2008 16:14:02     Reagovat
  Autor: [happy] - Petr (happy.peta@centrum.cz)
  Titulek: jde to
  Víte,jak tento problém vyřešit?? Já jo a dokonce to bude stát pakatel.Jednak nadbytečné přejezdy zrušit a jednak na 810 namontovat "pískáčky",třeba ty samé,jaké mají 814.Přecejenom hvizd nepůsobí tak agresivně.Fírové na Regínách je používají velmi často.

  Komentář ze dne: 25.07.2008 03:14:21     Reagovat
  Autor: [Vozka] - Antonín Minařík (minarik43@seznam.cz)
  Titulek:
  K výše uvedeným příspěvkům i něco navíc. Patřím také k těm, kteří by rádi vše vozili vlakem a kteří to všude znají.
  K této trati mohu říci, že přeprava zde byla velmi slušná - tedy v osobní dopravě a v nákladní zde dokonce trhala rekordy. To bylo v minulosti, než se trať pomalu rozpadla díky neúdržbě, když na druhou stranu se investovaly desítky milionů do silnic a výsledkem byla akorát zdevastovaná krajina - dokonce v chráněné oblasti - a stížnosti lidí v okolí na hluk a smrad. to vše jen tak mimochodem.
  Zdroje i cíle pro nákladní dopravu jsou tu nadále a i u osobní dopravy lze očekávat vytížení jak od místních, tak od turistů. je jen otázkou, jak se trať obnoví a využije i v dálkové dopravě.
  Současný stav je víc než nechutný, protože to obnovení necelého km tratě bylo proto, aby byla snadnější návaznost na autobusy, které měly navazovat u zastávky bezrpostředně. proč tomu tak není? proč přes všechny připomínky není provázaný dopravní systém? Doufám, že si mnozí odpoví a budou hledat odpověď u autobusových společností, příslušných funkcionářů a zastupitelstev.
  Samozřejmě, že žádoucí výsledek by byl jen po rekonstrukci tratě a po vybudování integrace silnice a železnice v Lokti, Slavkově a Bečově.
  jinak cena rekosntrukce není nic tak velikého, aby to vzbuzovalo úděs některých. jde odhadem o 100 - 200 milonů, což narostlo i postupující devastací a neudržováním. Ale vzhledem křínosu ekonomickému i ekologickému je to nic oproti investicím v miliardách do nežádooucího rozpínání silniční dopravy všude. Mimochodem - co ceny ropy a její dostupnost? Co řešení hluku? Co to, že narlstají stále více stížností občanů na silniční dopravu a její dopady? proč to všichni přecházejí a nic neřeší? Čím to všechno bude? A jak to, že stát ustupuje a má peníze na vše pro dopravce a na železnici a na osobní dopravu po kolejích nemá, přestože u nás vydáváme ve srovnání se zahraničím na to nejméně peněz a je to ještě vydáváno za drahé?

  Komentář ze dne: 25.07.2008 21:01:25     Reagovat
  Autor: [hyjacint] - hyjacint (hyjacint.kid@atlas.cz)
  Titulek: Tak všeobecně z praxe
  1) souhlasím s Tomáškem Myklem, že nelze posuzovat trať podle šotoušů co si ji jednou nebo párkrát za život projedou a vědí vše nejlíp,tak to fungovat nesmí. Ve skutečnosti je to o té důkladné analýze.
  2) V té by měla být zahrnuta minulost, dnešní stav a budoucnost a to jak dopravy osobní tak i nákladní. Já nemám rád soudy typu město do 5 tisíc obyv bus od 5 tisíc vlak. Údaj o počtu obyvatel je důležitý, ale není rozhodující. Pokusím se vyjmenovat další podstatné věci mezi něž patří: stav dopravní cesty, sestavenost JŘ, možnost variantního spojení a složení obyvatel a jejich potřeby ze kterých dostáváme přepravní proudy. Z městečka 2000 obyv. ležícího na rychlé hlavní trati a na silnici třetí,druhé třídy bude cestovat více lidí, než z města 3x většího ležícího na lokálce a s dálničním spojením.
  3) Trať do Slavkova smysl má a já bych byl pro ní více než pro spojení Bezdružice-Vary tam se totiž nedosáhne efektu a to je rychleji po koleji než po silnici, aspoň né podle toho projektu.
  4) Říkám to nerad, ale vidím to denně cestující z většiny regionálních tratí utíkají na silnice většinou IAD nebo bus i přesto, že se organizátoři snaží o dobrou dopravu a je na nich dobrý JŘ. Tratě typu Vmax. 50km/h, Vprůměrná.20km/h a k tomu drkotající, skřípající mutace 810 lidi odrazují,regionova je zlepšením do doby něž se rozjede.Takové tratě bohužel strádají a časem zaniknou. Copak ty lidé jezdí autem po rovných silnicích mimo obec 50?!Ani náhodou.
  Za to kraje nemůžou zde bych spílal hlavně na dráhu SŽDC a jejich liknavý postup při odstraňování alespoň pomalých jízd, těch přejezdů na 10km/h je spousta, vlaky houkat musejí a stejně tak v tunelu,nelze říct nikdo tam nemá co dělat tak co,při jízdě vlaku tam může procházet pochůzkář o kterém strojvedoucí třeba ani netuší apod.

  Komentář ze dne: 26.07.2008 14:01:53     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re: Tak všeobecně z praxe
  Myslím si, že se v mnohém shodneme, včetně tratě z Bezdružic.
  Jenže sice hezké, že si oba myslíme, že se věci nedají posuzovat podle šotoušů, ale realita je taková, že mnoho těch, kteří ještě nedávno pobíhali kolem kolejí s foťákem nebo projížděli tratě pomocí režijky od rodičů jsou dnes v různých optimalizačních partách, a najednou vás z moci úřední při různých jednáních přesvědčují o svých pravdách. Ale co s tímhle udělat fakt nevím ...
  Smířit se s tím, že řada tratí s dnes spícím potenciálem zanikne a naopak vzniknou různé "potřebné" tratě z Bezdružic nebo koridory donikam se mi moc nechce, ale zatím vše nasvědčuje tomu, že právě tyto myšlenky mají zelenou .... :-(

  Komentář ze dne: 26.07.2008 07:44:49     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek:
  Trať do Slavkova je nesmírně důležitá pro nákladní dopravu a pokud by se nějakým zázrakem podařilo prosadit její protažení až do Krásna (místo opravy do Kr. Jezu, kde bude vzkvétat maximálně turistická doprava), Obce by mohly mít od obrovského množství kamionů navždy pokoj. Kamiony samozřejmě nezmizí úplně, ale ten rozdíl by byl znát. Otázka jsou investice a jejich návratnost. Při hrubém ekonomickém odhadu by se při jednom manipulačním vlaku denně a cca sedmi párech osobáků do Slavkova investice SŽDC vrátila za 300 let. Pochopitelně, pokud by se do Slavkova nákladově jezdilo tak, jak se předpokládá, návratnost investice do její opravy se značně zkracuje. Zdá se vám to neekonomická investice? Investice do silnice nemají návratnost žádnou, ale naopak se budou muset neustále dotovat. A to i přesto, kdyby kamiony platily poplatky i na silnicích prvních a druhých tříd. Buď budou poplatky směšné (jako dálniční mýto) anebo se nákladní doprava přesune na železnici a opět se na silnicích nic moc nevybere.

  Komentář ze dne: 23.08.2008 17:30:11     Reagovat
  Autor: [kraken] - kraken (470kraken@seznam.cz)
  Titulek: Re:
  Ano, to pravdu máte, stačí jen to, aby se obnovil úsek Loket předměstí - Krásný Jez a potom bude mít trať význam!!!!!

  Komentář ze dne: 27.07.2008 10:58:54     Reagovat
  Autor: [Vypravce] - Miloslav Zítka (mzitka@centrum.cz)
  Titulek: souvislosti
  I na lokálkách se místně pomalé jízdy místně zlepšují. Třeba na trati 149 byla opravena řada mostů, kde byla rychlost 20, dnes se trať až na několik vyjímek projíždí celkem plynule. V úseku KV - Bečov je myslím 10km/hod. na dvou přejezdech - před zastávkou Doubí a u Cihelen. Obě jsou v bezprostřední blízkosti zastávek, když osobní vlak brzdí nebo se rozjíždí není tak velkým problémem. Několik zastávek je na znamení, čímž se zvyšuje ekonomika provozu i zkracuje jízdní doba. Na trati 142 byl zabezpečen přejezd na vrcholu tratě u Perninka, čímž se i v tomto bodě zvýšila plynulost jízdy vlaku - o bezpečnosti nemluvě.
  To ,že si v Lokti stěžují na hluk je dle mého uměle vyvolaný problém z hlavy odpůrců rekonstrukce tratě. A v noci vlaky nejezdí.
  Na rozdíl od TM se domnívám, že pokud by byla dostavba Bezdružice - Teplá spojena s dalším zlepšením parametrů v navazujícím úseku od Pňovan a tratě 149, smysl má a v tom případě i obnova tratě Loket - Krásný Jez s příslušnými vazbami v jízdních řádech.

  Komentář ze dne: 27.07.2008 15:34:32     Reagovat
  Autor: [Filip Kuliš] - Filip Kuliš (filipkulis@seznam.cz)
  Titulek:
  Zato nám po nehodě v Hroznětíně vznikly další pomalý jízdy na nezabezpečených přejezdech na 142ce. Sice jen 30 ze 45 traťový, ale tudy opravdu cesta nevede.

  Komentář ze dne: 27.07.2008 20:06:30     Reagovat
  Autor: [Vypravce] - Miloslav Zítka (mzitka@centrum.cz)
  Titulek: Re:
  proč na to SDC přistupuje? Budou za chvíli vlaky dávat autům přednost?

  Komentář ze dne: 28.07.2008 22:52:42     Reagovat
  Autor: [martin kubík] - martin kubík
  Titulek: Re: Re:
  Pomalé jízdy před přejezdy je cesta do pekel.Za stav na silnicích je odpovědna policie,která nekontroluje tyto přestupky.Když přes červeně blikající přejezdy jezdí i autobusy MHD,tak kde to jsme?A pak se napíše opět vlak smetl kamion,vlak srazil chudáčka v autě.

  Komentář ze dne: 26.09.2017 09:05:33     Reagovat
  Autor: [jeje222] - chenjeje8@gmail.com (chenjeje8@gmail.com)
  Titulek:

  Komentář ze dne: 26.01.2018 07:47:35     Reagovat
  Autor: [chenlixiang] - chenlixiang (chenlixiang@yahoo.com)
  Titulek: Re: Re: Re: Demokracie


  Komentář ze dne: 11.02.2018 02:31:16     Reagovat
  Autor: [qq666] - qq666 (villevfcegjar@gmail.com)
  Titulek: qq123
  moncler jackets
  birkin bag
  lebron 13
  nike sneakers
  nike football boots
  t rue religion
  ch ristian louboutin shoes
  chrome hearts
  adidas zx flux
  af1
  hogan outlet online
  bape hoodie
  nike air force
  adida s ultra boost
  yeezy boost 350 v2
  roshe run
  retro jordans
  nhl jerseys
  air jordan 13
  louboutin shoes uk
  yeezy boost
  dam ian lillard shoes
  cheap jordans
  cartier bracelet
  adidas nmd
  kate spade outlet
  kobe 9
  nike roshe run
  real jordans for sale cheap
  nike flyknit racer
  hermes belts for men
  kobe 11
  nike roshe
  nike dunks
  mlb jerseys
  jordan 11
  nike outlet
  kyrie 4
  kobe byrant shoes
  paul george shoes
  balenc iaga shoes
  goyard handbags
  baske tball shoes
  adidas stan smith sneakers
  air jordan
  michae l jordan shoes
  jordan shoes
  long champ handbags
  yeezy shoes
  gold en goose
  vibr am five fingers
  adidas nmd r1
  adida s pure boost
  gucci belts
  jordan 13
  adidas tubular
  vans shoes
  < b>michael kors outlet
  Komentář ze dne: 05.03.2018 09:33:24     Reagovat
  Autor: [leilei3915] - leilei3915 (linlei3915@hotmail.com)
  Titulek:
  Komentář ze dne: 22.03.2018 01:41:16     Reagovat
  Autor: [chenlinab] - chenlina (chenlina1231@outlook.com)
  Titulek:

  Komentář ze dne: 22.03.2018 01:51:11     Reagovat
  Autor: [chenlinab] - chenlina (chenlina1231@outlook.com)
  Titulek:


  Komentář ze dne: 03.05.2018 08:59:27     Reagovat
  Autor: [zzzzz] - zzzzz (ncjdkshjvjk@163.com)
  Titulek: 111


  Komentář ze dne: 05.11.2018 07:20:03     Reagovat
  Autor: [zzzzz] - zzzzz (raybanoutlet001@gmail.com)
  Titulek: 111

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt