Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Neděle  24. března 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Křižování
Netradiční pohled přes zadní sklo na vykřižování...
zobrazení: 1083
známka: 2.67


Poslední komentáře

 • Boost your ecommerce store presence on the search engine and rank your ecommerce magento website amo . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • http:// bestlaptops12.strikingly.com http:// bestphones90.strikingly.com/ http:/ /bestmobiles44.st . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • <a href="http://bestlaptops12.strikingly.com&quo t;>bestlaptops12</a> <a hr . . . (MHD v České Lípě hrozí kolaps)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Je veřejná doprava ztrátová?)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Autobus Tatra 24/58)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Další novinky z Kolínské řepařské drážky)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (Na ŘSD nastoupil nový generální ředitel)
 • ralph lauren sale clearance uk fitflops outlet y3 shoes pandora charms sale clearance air max 20 . . . (V liberecké městské dopravě skončila platnost papírových průkazek)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Dokonalá trať
  ze dne 23.11.2007, autor článku: Lemrouch

  Komentář ze dne: 23.11.2007 18:08:55     Reagovat
  Autor: [vikijous] - Vikijous (vikijous@post.cz)
  Titulek: Dálkově řízená trať
  No na druhém konci republiky - na ferdinandce - dálkové řízení od stejného výrobce funguje celkem dobře. Někdy je vidět (hlavně při nějakém tom zpoždění), jak si dispečeři s vlaky pěkně "vyhrávají". Třeba o minutku "zaseknou" rychlík, aby nemusel zbytečně bzdit rozjetý náklád a rychlík pak pustí po "nesprávné". Souběžná jízda taky není ničím vyjímečným,.... Posun taky nečiní problémy - v Otrokovicích posunují celé kontejnerové vlaky.
  Podle posledních zpráv se má dálkové řízení dělat i na 341/346 v úseku Luhačovice-Uherský Brod(dispeřer)-Hradčovice, takže jsem na to celkem zvědavý a dovedl bych si představit dálkově řízené celé rameno Luhačovice-St.Město u UH. Myslím, že problémy s odebíráním kolejí tu nehrozí, protože celkem nedávno tu problíhaly (kromě UB) rekonstrukce ZZ a s tím spojené práce.

  Komentář ze dne: 23.11.2007 23:39:31     Reagovat
  Autor: [přerovák] - orlík (prerovacik@seznam.cz)
  Titulek:
  Jojo, pánové na vrchu mají vždycky pravdu a pak to tak dopadá. Jsou to většinou sice odborníci ve svém oboru, ale měli by taky někdy sestoupit z výšin a zeptat se zaměstnanců jaká je praxe atpd.

  Komentář ze dne: 24.11.2007 02:48:29     Reagovat
  Autor: [Vozka] - Antonín Minařík (minarik43@seznam.cz)
  Titulek:
  Jsem rád, že se tu objevil tento příspěvek, protože si už někdy myslím, že moje názory a postřehy jsou nějak mimo. Na tyto věci s neuvažováním rozvoje třeba nákladní, ale i osobní dopravy jsem upozorňoval již několik let a právě jsem napadal zejména omezování některých kolejí, likvidaci nákladišť a pod. Vždy jsem byl přesvědčován, že to už nikdy nebude potřeba. Nejen tento článek, ale i situace jinde a celkově vývoj v dopravě ukazuje, že tomu asi tak nebude navždy. Čili budou nám scházet kapacity. A náprava bude stát velké peníze. Buď na železnici nebo na silnici (na železbici by to však vyšlo přeci jenom levněji). Prostě tady schází opravdu koncepce dopravy na řadu let dopředu s reálným pohledem na budoucí vývoj. A ten ukazuje, že pokud neklesne objem dopravy celkově, bude muset být kolejová síť podstatně hustší a kapacitnější. Mimochodem totéž začíná (nebo už déle je vidět) u vozidel v osobní dopravě. Přesto se nic neděje, Priority jsou někde jinde.
  A jen tak mimochodem, když SŽDCD nepočítala na 160 s nákladní dopravou, tak tam podle nich měla být jen osobní? Vždyť podle všech těchto dopravních odborníků trať, která je jen pro osobní dopravu by měla být zrušena! Vychází mně tedy z toho něco moc nepěkného a ten, dle mého, řízený útlum nákladní dopravy na kolejích celkově a zejména mimo hlavní tahy, také něco ukazuje a mož ná i trochu vysvětluje přístup Ústeckého kraje k venkovskému prostoru, dopravě, průmyslu i krajině. Samozřejmě v negativním smyslu.

  Komentář ze dne: 24.11.2007 13:19:46     Reagovat
  Autor: [strojvedoucí] - (@)
  Titulek:
  Čekání zvláštního vlaku pro filmaře neznamená, že vzniklo nějaké úzké hrdlo, které je umění projet. Autor by mohl připsat kolik těžkých nákladních vlaků už muselo několik hodin čekat od otevření dálkového ovládání... Nákladní doprava na trati je minimální, osobní na tom taky není dobře. Místo návrhů na "důležité" spojení do Rakovníka by mohl autor občas sednout do vlaku. Určitě se nemusí bát, že si nesedne :-)

  Komentář ze dne: 24.11.2007 16:23:00     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re:
  Nevím, jestli jste opravdu strojvedoucí, ale jestli ano a na tuto trať jezdíte, určitě ne z Plzně ale z Loun. Tak to tu nákladní dopravu ani nemůžete pořádně pocítit. Ta je silná právě na tý plzeňský části. Je pravda, že mezi Mladoticemi a Žatcem jezdí opravdu jen dva páry manipuláků a ucelenka jen výjimečně. I když ty manipuláky prý bývaj dost "vostrý". Za to z Plzně do Mladotic se teď jezdí o 106 a tam právě vznikají ty problémy. Nevím, kolik nákladních vlaků čekalo několik hodin, píšu jen o tom, co se dozvím ze zdroje, který považuji za hodnověrný. Nemám čas postávat s foťákem celé dny u nějaké trati a sledovat a šotit. Co se týče spojení Rakovníka s Plzní, tyto informace mám od velmi spolehlivého zdroje, ale sám nejsem schopen se s vámi o tom přít. Přimějte ty, co tyto informace mají, aby je sami zveřejňovali a pak se s nimi můžete popasovat. Já jen píšu to, co jiní vědí a zpravidla mi řeknou: "běda ti, jestli mě někde budeš jmenovat", protože to jsou pracovníci firem vázání mlčením.

  Komentář ze dne: 24.11.2007 18:27:07     Reagovat
  Autor: [strojvedoucí] - (@)
  Titulek: Re: Re:
  Na trať nejezdím z Plzně ani z Loun (mimochodem trať končí v Žatci, to byste mohl vědět), ale znám ji dobře celou. Manipuláky do Žatce jsou někdy tak "vostrý" že mají třeba i pět vozů :-) Ale rozumím tomu, že v porovnání s vaší doupovskou dráhou to "vostrý" je. Navíc tam jezdí jen jeden pár. Nákladní vlaky samozřejmě nikde nečekají několik hodin. Možná by návštěva trati s foťákem byla užitečnější než drby od soukromých dopravců.

  Komentář ze dne: 24.11.2007 13:43:44     Reagovat
  Autor: [hyjacint] - hyjacint (hyjacint.kid@atlas.cz)
  Titulek: Dobrý článek
  1.kvalitní a celkem odborný článek,kterýmu rozumí i amatér.Takových článků je málo tedy díky za něj.
  2.Počítače náprav na téhle trati vidím jako zbytečnost nebo sem naivní páč neočekávám že by vozům upadlo kolo.Jinou funkci to nemá než že to spočítá kolik kol tam vjelo a odjelo.V uzlech prosím,ale tady ne,když to tahle koplikuje provoz.
  3.Soudruzi z ČD a SŽDC vyházet (nezajímáš že máš dva dny před důchodem prostě za tohle letíš) nadává se jen na ČD ale SŽDC je totéž.
  4.Bych navýšil počet R,jezdí dost obsazené.Jinak 162 bych taky zrušil.Co mě štve že při nákladních reko nedochází ke snížení jízdní doby.Kolik stála předělávka tý trati.Jinak těch perliček je tu příliš.

  Komentář ze dne: 24.11.2007 14:11:34     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek: Re: Dobrý článek
  Jen bych rád vysvětlil pojem počítač náprav, který je tu evidentně špatně pochopen. Počítače náprav nejsou proto, aby kontrolovaly, jestli nějakému vlaku neupadlo kolo, je to levnější, plně funkční náhrada kolejových obvodů. Funguje to tak, že vlak vjede do úseku, počítač mu spočítá nápravy a když úsek opouští, spočítá mu je znovu a pokud jsou údaje shodné, vyhodnotí to tak, že úsek je volný a může za vlakem dát odhlášku. Autor jistě hřebíkem do rakve nemyslel počítače náprav. Ty se dnes instalují standardně na všechny tratě. Kolejové obvody jsou přežité a příliš nákladné. Jinak k článku se nemíním vyjadřovat, bylo by zbytečné nadávat na pány "nahoře", je to jen nošení dříví do lesa. Jen bych se možná pánů ze SŽDC zastal, protože jednají na politickou objednávku, ne z vlastní vůle. Kdyby tak nejednali, personální čistky by si je našly.

  Komentář ze dne: 04.01.2008 10:17:11     Reagovat
  Autor: [Signalman] - Jirka (berkut@volny.cz)
  Titulek: Re: Dobrý článek
  Funkci počítače náprav jste vysvětlil dobře, ale nemůžu souhlasit s tvrzením, že "kolejové obvody jsou příliš nákladné a drahé" ve srovnání s PN. Počítač náprav AzF firmy Frauscher vyjde na jedno PZS jednokolejné tratě (2 úseky s překryvem) na 3/4 miliónu. Tolik kolejové obvody zřejmě nestojí.

  Dále není pravda, že se počítače náprav instalují standardně na všechny tratě. Na koridorech jsou zakázané. Na rozdíl od kolejových obvodů totiž nedetekují lom kolejnice. Navíc se musí čas od času resetovat (provádí výpravčí nebo dispečer), což je poměrně riskantní operace - výpravčí se musí přesvědčit o volnosti kolejového úseku.

  Další nevýhodou PN je, že neumožňují přenos kódu LVZ. Proto je maximální rychlost na tratích s PN pouze 100 km/hod (např. H. Dvořiště - Č. Budějovice).

  Komentář ze dne: 24.11.2007 18:21:01     Reagovat
  Autor: [lajblt] - Tomáš Lajbl (lajblovi@volny.cz)
  Titulek: Počítače náprav
  Comedia Maxima Cecca.
  V IT se tomu říká "softwarové zkriplení produktu". Ovšem na přání zákazníka se obvykle neprovádí, pokud zákazník není blázen :D
  Je vidět, že v původním návrhu se s nákladním provozem na 160 opravdu nepočítalo. Tam, kde nejezdí náklady, není třeba posunovat a tudíž ani návěstit, stanice jsou pouhé výhybny. Proto jsou i počítače náprav hned u ON, pokud vím, normálně je jen jeden na hranici širé tratě, protože počítat nápravy ve stanici jaksi postrádá smysl.
  2 dopravní koleje jsou zase nasmysl - stačí jedno porouchané HV a stanice se změní na hradlo na širé trati.
  Sečteno a podtrženo: toho, kdo tuto modernizaci podepsal, bych vyhodil z jeho jistě dobře z našich daní placenýho místa a ještě předtím bych ho nechal nahradit všechny škody.

  Komentář ze dne: 04.01.2008 10:22:07     Reagovat
  Autor: [Signalman] - Jirka (berkut@volny.cz)
  Titulek: Re: Počítače náprav
  Počítač náprav je zařízení určené k detekci volnosti kolejového úseku. Proto jejich použití má smysl ve stanici i na trati.

  Komentář ze dne: 24.11.2007 18:55:19     Reagovat
  Autor: [lajblt] - Tomáš Lajbl (lajblovi@volny.cz)
  Titulek:
  Ještě k té trati 162. Bez nákladné rekonstrukce nebo spíš úplného přetrasování tudy asi nikdy moc nákladů nepojede. Prvním problémem je most přes údolí Javornice, který je na tom se stavem podobně jako most přes Ohři v Kadani na 164. Druhým problémem jsou velké sklony (až 35 promile), které způsobovaly problémy už krátce po otevření trati v roce 1899. :-(
  Jistou šanci má doprava osobní, ovšem maximální rychlost na trati je 60 a to ještě spíš výjimečně. Na nechráněných přejezdech jsou běžně "20" i "10" kvůli absenci PZZ.
  Když úsek Čistá-Mladotice v roce 1997 zavřeli kvůli katastrofálnímu technickému stavu, podalo ZZN Kralovice na ČD žalobu kvůli nemožnosti používání jejich vlečky. :D
  Nebýt toho, dneska už by se jezdilo jen do Čistě k tomu mostu. A možná ani to ne, protože úsek do Rakovníka žádnou údržbu už hodně dlouho neprodělal. Náklady se vozí z Plzně do Rakovníka (pokud ještě vůbec) právě přes Blatno.

  Komentář ze dne: 04.01.2008 17:16:25     Reagovat
  Autor: [Signalman] - Jirka (berkut@volny.cz)
  Titulek: Odjezdová návěstidla...?!
  K článku autora bych měl jednu výhradu nebo spíš dotaz:
  "Jako jednu z největších perliček však považuji odjezdová návěstidla. Původně byla ve všech stanicích se stejnou šíří červených a bílých pruhů, což znamená, že neplatí pro posun."

  Všechna odjezdová návěstidla, která jsem kdy v životě viděl, mají červené pruhy dvakrát širší, než bílé platí tedy pro vlaky i pro posun. Že by zrovna trať 160 před DOZ byla nějakou výjimkou?!?

  Komentář ze dne: 04.01.2008 22:03:59     Reagovat
  Autor: [Marťa rak] - Martin Klein (klein.rak@seznam.cz)
  Titulek: návěstidla pro vlak nebo posun
  Autor spíše myslel žst. s mechanickými hlavními návěstidly (Podbořany, Žihle, Mladotice-jen na Žateckém zhlaví, Kaznějov). Jestli v ostatních stanicích byla před dálovinou světelná návěstidla platná jen pro jízdu vlaku nevím. Ostatní upřesní.

  Komentář ze dne: 04.01.2008 22:14:58     Reagovat
  Autor: [lajblt] - Tomáš Lajbl (lajblovi@volny.cz)
  Titulek: Světelná návěstidla
  Světelná návěstidla uvnitř obvodu stanice skutečně NEMUSÍ být platná pro posun. Indikuje to právě stejná šířka bílých a červených pruhů. Aby se to nepletlo, pořadí pruhů na liště/stožáru takového návěstidla začíná shora bílým pruhem. Je to ovšem velmi řídký případ, protože to přináší v článku zmíněné komplikace. Trpasličí návěstidla (pokud se nejedná čistě o návěstidlo seřaďovací) jsou (tuším od r. 1993) platná pro posun vždy a nejsou tedy opatřena žádnou lištou.

  Komentář ze dne: 04.01.2008 22:19:37     Reagovat
  Autor: [lajblt] - Tomáš Lajbl (lajblovi@volny.cz)
  Titulek: 160 před rekonstrukcí
  Jinak pokud si ještě matně pamatuju (šotil jsem z Plzně do Blatna c tak před 10 lety), tak byla tehdy světelná návěstidla platná pro posun snad jen v Třemošné, v ostatních stanicích byla skupinová mechanická odjezdová návěstidla. Ale ve výhybně Pastuchovice byla právě návěstidla světelná, neplatná pro posun, ačkoli výhybna měla svůj posunovací obvod, označený označníkem.

  Komentář ze dne: 06.01.2008 09:38:13     Reagovat
  Autor: [Signalman] - Jirka (berkut@volny.cz)
  Titulek: Odjezdová návěstidla
  Díky za odpověď. Mechanická ON platí jen pro vlaky a skupinová světelná ON taky. Na tom, že současná ON platí pro vlaky i pro posun nevidím nic divného. Perličkou ale je, jak píše autor, že na nich nelze rozsvítit návěst "Posun dovolen". Je to skutečně pravda?

  Komentář ze dne: 07.01.2008 10:38:07     Reagovat
  Autor: [lajblt] - Tomáš Lajbl (lajblovi@volny.cz)
  Titulek:
  Jak jsem z článku pochopil, byla trať 160 rekonstruována tak, že ve všech dopravnách kromě Blatna u Jesenice byla světelná návěstidla neplatná pro posun (stejná šířka červených a bílých pruhů), protože se s řízením posunu kvůli plánované absenci nákladní dopravy nepočítalo. Tudíž na nich nebyla ani návěst "Posun dovolen". Po úpravě dostala návěstidla lišty, které je "zplatňují" (nevím, jak to líp říct :-D) i pro posun, ale návěst "Posun dovolen" na nich není možno postavit stále. Kdepak asi udělali soudruzi z NDR chybu? :-D

  Komentář ze dne: 07.01.2008 11:00:43     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek:
  Význam tratě mezi Rakovníkem a Mladoticemi bych viděl například v možném zavedení výletních vlaků Praha - Kladno - Rakovník - Plasy. Cesta přes Plzeň je nepoměrně delší a tudíž i dražší. Mohlo by jít o prodloužené přímé vlaky Praha - Rakovník. Ovšemže pokud necháme trať rozbitou, s omezeními rychlosti, zájemce o přepravu přilákáme těžko. Ale je skutečně racionální argumentovat stavem trati pro omezování provozu a současně omezováním provozu pro zanedbávání trati? Nejsou tyto jevy náhodou vzájemně závislé? Myslím, že by vždy mělo být zvažováno využití trati v rámci celé sítě a ne jen v rámci trati samotné. A to i využití do budoucna. U této tratě případně i s drobným přetrasováním, pokud by na to zbyly peníze. Hlavní je ale oprava a zvýšení traťové rychlosti, to především.  Komentář ze dne: 10.05.2016 10:53:56     Reagovat
  Autor: [cai20160510] - cai20160510 (qing1212120@gmail.com)
  Titulek: cai20160510
  Komentář ze dne: 06.09.2016 09:38:31     Reagovat
  Autor: [meiqing] - 20160906meiqing (xudada802324@gmail.com)
  Titulek: Re: ugg boots uk note that most of the fakes will use largely synthetic material  Komentář ze dne: 05.12.2017 04:46:25     Reagovat
  Autor: [dsad] - xx (623875367l@gmail.com)
  Titulek: xxx

  Komentář ze dne: 03.01.2018 16:18:27     Reagovat
  Autor: [achang] - a (623875367l@gmail.com)
  Titulek:

  Komentář ze dne: 26.01.2018 07:32:01     Reagovat
  Autor: [chenlixiang] - chenlixiang (chenlixiang@yahoo.com)
  Titulek:

  Komentář ze dne: 26.01.2018 07:44:08     Reagovat
  Autor: [chenlixiang] - chenlixiang (chenlixiang@yahoo.com)
  Titulek: Re: Re: Re: Demokracie

  Komentář ze dne: 11.02.2018 02:05:35     Reagovat
  Autor: [qq666] - qq666 (villevfcegjar@gmail.com)
  Titulek: qq123
  moncler jackets
  birkin bag
  lebron 13
  nike sneakers
  nike football boots
  t rue religion
  ch ristian louboutin shoes
  chrome hearts
  adidas zx flux
  af1
  hogan outlet online
  bape hoodie
  nike air force
  adida s ultra boost
  yeezy boost 350 v2
  roshe run
  retro jordans
  nhl jerseys
  air jordan 13
  louboutin shoes uk
  yeezy boost
  dam ian lillard shoes
  cheap jordans
  cartier bracelet
  adidas nmd
  kate spade outlet
  kobe 9
  nike roshe run
  real jordans for sale cheap
  nike flyknit racer
  hermes belts for men
  kobe 11
  nike roshe
  nike dunks
  mlb jerseys
  jordan 11
  nike outlet
  kyrie 4
  kobe byrant shoes
  paul george shoes
  balenc iaga shoes
  goyard handbags
  baske tball shoes
  adidas stan smith sneakers
  air jordan
  michae l jordan shoes
  jordan shoes
  long champ handbags
  yeezy shoes
  gold en goose
  vibr am five fingers
  adidas nmd r1
  adida s pure boost
  gucci belts
  jordan 13
  adidas tubular
  vans shoes
  < b>michael kors outlet

  Komentář ze dne: 27.02.2018 02:02:04     Reagovat
  Autor: [zzzzz] - zzzzz (raybanoutlet001@gmail.com)
  Titulek:


  Komentář ze dne: 22.03.2018 01:39:49     Reagovat
  Autor: [chenlinab] - chenlina (chenlina1231@outlook.com)
  Titulek:

  Komentář ze dne: 22.03.2018 01:46:35     Reagovat
  Autor: [chenlinab] - chenlina (chenlina1231@outlook.com)
  Titulek:

  Komentář ze dne: 23.03.2018 03:16:41     Reagovat
  Autor: [jinyizhixia] - jinyizhixia (inexorablypkkvu@gmail.com)
  Titulek:
  Komentář ze dne: 03.05.2018 09:10:52     Reagovat
  Autor: [zzzzz] - zzzzz (ncjdkshjvjk@163.com)
  Titulek: 111

  Komentář ze dne: 03.05.2018 09:11:06     Reagovat
  Autor: [zzzzz] - zzzzz (ncjdkshjvjk@163.com)
  Titulek: 111


  Komentář ze dne: 19.07.2018 10:28:12     Reagovat
  Autor: [chenqiuying] - chenqiuying (wanglili258@hotmail.com)
  Titulek:


  Komentář ze dne: 31.07.2018 08:49:28     Reagovat
  Autor: [linying123] - linying7679@gmail.com (linying7679@gmail.com)
  Titulek:


  Komentář ze dne: 07.09.2018 10:11:39     Reagovat
  Autor: [shenyuhang36] - shenyuhang36 (shenyuhang584@outlook.com)
  Titulek: Re: Re: ycotted your Seoul Olympic games. It should not be used as some sort of

  Komentář ze dne: 20.09.2018 11:05:57     Reagovat
  Autor: [chenjinyan11] - chenjinyan (chenjinyan123@yahoo.com)
  Titulek: 20189.20chenjinyan

  Komentář ze dne: 04.10.2018 03:33:00     Reagovat
  Autor: [zzzzz] - zzzzz (ncjdkshjvjk@163.com)
  Titulek: 111

  Komentář ze dne: 05.11.2018 07:18:29     Reagovat
  Autor: [zzzzz] - zzzzz (raybanoutlet001@gmail.com)
  Titulek: 111

  Komentář ze dne: 05.11.2018 07:24:17     Reagovat
  Autor: [zzzzz] - zzzzz (raybanoutlet001@gmail.com)
  Titulek: 111

  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt