Dopravní web

Informace a publicistika
z oboru dopravy,
se zvláštním zřetelem
na dopravu veřejnou


Středa  17. července 2019
Nemůžete využívat veškerý servis Dopravního webu, přihlašte se prosím.


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře
Zapomenuté heslo
Prager techno II - Forsááááž!
Pro mě malinko exotika... vyrazil jsem na výlet, že se jako svezu City-Ešusem od Práglu kamsi podle Berounky... Nu, cesta tam se podařila s klimatizací, zpátky mě vezla dvojice šestivozových
zobrazení: 1338
známka: 2.67


Poslední komentáře

 • Hey Love, i am Lovleen origanally from amitsar brought in kolkata, i am independent kolkata escort . . . (Na krakovské Letiště se půjde pod nádraží)
 • Thanks for putting aside the push to hurt that, I truly feel unequivocally about it and love changin . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Great information! I starting late kept running as time goes on your blog and have been pulling back . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Nice information, key and mind-blowing structure, as offer particularly finished with epic contempla . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • This is a scattering post. Everything contemplated enlightening and creative substance. These consid . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Yes I am totally agreed with this article and I on a particularly focal estimation need say that thi . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Its such a bewildering or veritable blog, its occurs, I really restoring from this blog, appreciativ . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • I think this is a focal post and it is enterprisingly epic and capable. consequently, I should need . . . (Mongolsko, Ulánbátar)
 • Vyhledávání


  Motto:
  Význam dopravního systému zpravidla pochopíme až v době,
  kdy díky našemu nezájmu zanikne.

  Komentáře

  ke článku: Prohlášení vicehejtmana Pardubického kraje k výstavbě komunikace R35
  ze dne 04.10.2007, autor článku: Tomáš Mykl

  Komentář ze dne: 05.10.2007 19:35:40     Reagovat
  Autor: [hyjacint] - hyjacint (hyjacint.kid@atlas.cz)
  Titulek: Nechceme R35
  Jsem proti R35.Prioritou by měl pražský okruh,dálnice do Ostravy a dostavba D8.Jsem pro projekt rekonstrukce trati Liberec-Hradec-Pardubice včetně přeložek,elektrizaci,vmax.160km/h.R35 nemůže tady souhlasit.Ať to dopadne jakkoliv tak to poznamená bud koridor(tam by to chtělo koridor na 200km/h aby se dalo jet až do Kolína,160 je málo) varianta sever nebo trať 018 varianta jih pak by 018 byla na zrušení.

  Komentář ze dne: 05.10.2007 20:00:28     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek: Re: Nechceme R35
  Pražský okruh možná, určitě ale dálnice do Ostravy a D8 budou mít stejně nepříznivý vliv na železnici, takže nechápu, jaký je rozdíl mezi nimi a R35. Akorát že v těch trasách (s výjimkou pražského okruhu) už vedou kvalitní tratě a v souběhu s R35 ne tak docela. Prioritou by tak podle mě neměl být ani pražský okruh, ani dokončení D8, natož pak dálnice do Ostravy, ale postupné zlepšování železniční sítě. To však bohužel prioritou vlády není a nebude. Nakonec nám nezbyde než jezdit autem a o vlacích si nechat zdát. Je fakt, že R35 může v tuto chvíli železnici uškodit více než jiné stavby, ve výsledku však bude efekt podle mě úplně stejný nebo podobný.

  Komentář ze dne: 05.10.2007 20:04:28     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek: Re: Nechceme R35
  Pokud budou chtít zachovat trať, tak postaví most. Tak se stalo i u 121, kde by to tehdy málokdo čekal, i když hrál roli zájem o nákladní dopravu. Záleží vždy na dohodě. Když nezrušili Semmering kvůli městskému okruhu... Sice tam měl být tunel a je tam nesmyslný most (=> Loch Ness) s náznakem odbočky do tratě, ale šlo to. A že silničáři by byli rádi zrušili i 170 nebo ji nechali jednokolejnou, to je holý fakt.

  Komentář ze dne: 05.10.2007 22:10:39     Reagovat
  Autor: [přerovák] - orlík (prerovacik@seznam.cz)
  Titulek:
  Nebo třeba taková dostavba dálnice z Kroměříže do Přerova a tím pádem vlastně z Brna do Přerova. To bude teprv útlum pro železnici. Kdo asi bude jezdit vlakem, když vzdálenost 88 km z PR do B ujede v nejlepším případě za 1h 15min a autem to po nové dálnici ujedete za 45 minut? Takhle prostě vypadá ,,podpora,, železnice v českém podání.

  Komentář ze dne: 05.10.2007 23:45:32     Reagovat
  Autor: [-TM-] - Tomáš Mykl (webmaster@dopravni.net)
  Titulek: Re:
  Jenže jsem přesvědčen, když železnice přestane být ušmudlanou sockou, budou jezdit kvalitní vlaky z kvalitních nádraží bez uslintaných bezdomovců a bufeťáků, tak nemálo lidí klidně pojede raději 1,5 hodiny nádherným vlakem, kde bude moci pracovat nebo relaxovat než 45 minut za volantem, kde i jen vteřinové zaváhání stojí život.

  Komentář ze dne: 06.10.2007 07:21:29     Reagovat
  Autor: [Domažličák] - Domažličák (petrherbrik@centrum.cz)
  Titulek:
  Všechno je relativní. Čím víc kvalitních silnic, tím víc kamionů. Ideální příklad je D1. Vlaky mezi Brnem a Prahou jezdí díky kamionům přeplněné. Zrovna včera si jedna má známá stěžovala na přeplněnost vlaku z Brna do Prahy, kterým jela. Ale o autě ani autobuse nechtěla ani slyšet - má se ráda. Mýtné pro kamiony na dálnicích je směšná částka vypočtená tak, aby zaplatila náklady na zavedení mýtného, "nahrabání si" zainteresovaných osob a hlavně aby nebolela kamiony. Nejinak tomu bude i s jedničkama. Ve chvíli, kdyby se nějakým zázrakem podařilo přesunout nákladní dopravu na železnici, zájem o silnici by v osobní dopravě rázem raketově stoupnul, takže se milovníci železnic musíte rozhodnout: na železnici osobní nebo nákladní doprava. Ale obávám se, ať se rozhodnete jakkoliv, na vyšší úrovni už je dávno rozhodnuto: vše na silnice, ať to stojí, co to stojí.

  Komentář ze dne: 06.10.2007 19:03:17     Reagovat
  Autor: [-FN-] - František Nyklíček (frantanyklicek@volny.cz)
  Titulek: Re:
  Řekl bych, že uvedené implikace jsou poněkud přitažené za vlasy. Ano, vlaky mezi Prahou a Brnem jezdí kupodivu plné, ale je otázka, do jaké míry to souvisí s přeplněním D1 kamiony. D1 je plná všech vozidel, jen kamiony je více vidět. Pochopitelně někdo může jet vlakem proto, že se nechce potkávat s kamiony nebo čekat v zácpě. Naplněnost vlaku a zájem o přepravu ovšem nemusí být ekvivalenty, plného vlaku dosáhneme hravě i nízkou kapacitou vůči poptávce. V totmo případě by bylo potřeba srovnání, kolik lidí za den jede v oné relaci vlakem a kolik autem/autobusem, a kolik tun nákladu/TEU jede v oné relaci vlakem a kolik nákladním automobilem. Jsem přesvědčen, že při odpovídajícím zvýšení nabídky vlaků a případně i kapacity tratě lze uspokojit poptávku jak po osobní tak po nákladní dopravě, a naopak v případě stavby dálnic místo tratí bude stimulována poptávka po obou odvětvích dopravy na silnici - a jak myslím zcela správně uvádíte, je o tom už rozhodnuto.

  Komentář ze dne: 15.10.2016 06:33:54     Reagovat
  Autor: [chenlinaa] - chenlina (chenlina1231@outlook.com)
  Titulek: Re: 7970 ugg for kids outlet 5837

  Komentář ze dne: 15.11.2017 08:39:30     Reagovat
  Autor: [wwwww] - wwwww (yezi20160620@163.com)
  Titulek: http://www.baidu.com


  Komentář ze dne: 31.07.2018 08:48:56     Reagovat
  Autor: [linying123] - linying7679@gmail.com (linying7679@gmail.com)
  Titulek:


  Komentář ze dne: 06.08.2018 04:05:15     Reagovat
  Autor: [xiajinyi] - xiajinyi (lowojabyjar@gmail.com)
  Titulek:
  En dépit d'avoir une dimension assez modeste, ce baskets new balance homme soldes temple joue un rôle crucial car il vénère le dieu Athéna Nike - la déesse de la victoire dans l'espoir de résultats prospères dans les efforts de la guerre. Il a fait quelques-uns des plus grands philosophes et penseurs Jean-Paul Sartre, Ren? Descartes et Simone air jordan noir homme pas cher de Beauvoir. Cowboys a noté qu'il a gardé le soleil de vos yeux et de votre cou. Une chose que vous ne pourriez pas penser à chercher, un peu de gaz peut devenir assez nike air max 90 mesh femme ennuyeux assez rapidement. Cela peut devenir aussi plus populaire parmi les joueurs amateurs moyens et sophistiqués qui recherchent l'exactitude dans leurs clubs de notation, mais un peu plus de distance, de pardon et de cohérence dans leurs fers de golf plus longs. nike air huarache noir prix Ils ont réalisé de nombreux avantages.

  Komentář ze dne: 15.08.2018 08:45:27     Reagovat
  Autor: [520abc] - evolutionsubjq@gmail.com (evolutionsubjq@gmail.com)
  Titulek:
  adidas zx flux homme Avec toutes adidas zx flux rouge camouflage les fonctionnalités supplémentaires, vous vous attendez à un prix beaucoup plus élevé, mais c'est la asics gel stormhawk forum chose, ces deux nouveaux Kelty Child Carriers sont à peu près nike air jordan 11 retro low georgetown gs le même prix que les anciens. Huawei a ensuite chaussure nike shox pour homme réengagé tout ce personnel et signé un nouvel accord. Même asics chaussures tennis si les premières baskets Nike Shox Qualify ont abouti à des asics gel lyte iii kithstrike france constructions très simples, les innovations apportées récemment ont fait grimper nike air jordan 1 mid nouveau sequoia le prix de la sneaker jusqu'à parfois bien plus de cent dollars la paire. chaussures nike air max 90 essential  Komentář ze dne: 07.09.2018 10:10:27     Reagovat
  Autor: [shenyuhang36] - shenyuhang36 (shenyuhang584@outlook.com)
  Titulek: Re: Re: ycotted your Seoul Olympic games. It should not be used as some sort of
  Komentář ze dne: 20.09.2018 11:05:58     Reagovat
  Autor: [chenjinyan11] - chenjinyan (chenjinyan123@yahoo.com)
  Titulek: 20189.20chenjinyan


  Vytvořeno pomocí redakčho systému phpRS  
  Toto je svobodný web. Uveřejněné texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce.

  RSS feed Bezptičnyj produkt